אוקטיין: "אם העבודה תעמיד אותי כאייקון מהגדולים של כל הזמנים – אני יותר מאשמח"
21 בספטמבר 2013  //  By:   //  טיונים חדשים, כללי, ראיונות  //  No Comment

עם עבודה ללא הפסקה, לוח הופעות עמוס וגם פרסומות. אחד האייקונים הגדולים בג'מייקה בראיון על העבודה הרבה וגם על החיים שמחוץ לבמה: "אני מגדולי הפרפורמרים, רוצה להשאיר חותם על העולם". אנרגיה ללא הפסקה

I-OCTANE_w370-1לא נח לרגע. איי אוקטיין

איי אוקטיין הפך בשנים האחרונות לאייקון. בג'מייקה בפרט ובעולם הרגאיי והדאנסהול כולו. מוזיקה חדשה כמעט מדי שבוע, שיתופי פעולה מרתקים, ובין לבין הוא מוצא זמן להפוך למותג ג'מייקני וקאריבי כשהוא מפרסם כמה וכמה מוצרים כמו ענקית הסלולר של הקאריביים, דיג'יסל וחברת המשקאות, באסטה.

אוקטיין מסיים עוד שנה עמוסה בביזנס של תעשיית הרגאיי וכזו שהוא יכול לסמן עוד כמה להיטים ובראשם "Happy Time", שיצא רק לאחרונה בקליפ מרהיב. הוא מצא זמן לדבר על החיים כאמן וגם מה שהוא אוהב מחוץ לכתלי המוזיקה.

אתה מסכים עם הטענה שאתה בדרך להיות אחד האייקונים הגדולים אי פעם בעולם הדאנסהול?
"ראשית, המטרה שלי הייתה תמיד להיות ה'איי אוקטיין' הכי טוב שאני יכול להיות. אני עושה מוזיקה טובה, נותן הופעות גדולות ועושה את ההבדל במוזיקה. אם זה יעמיד אותי כאחד הגדולים של הרגאיי והדאנסהול – אני יותר מאשמח".

איך אתה מסביר את הפופולאריות שלך בג'מייקה ומחוץ לה?
"אני שר על דברים שאנשים רוצים לשמוע, כאמן אני מגיע לקהל רחב של אנשים. כמו כן, ככל שאני גדל וצומח ככה אני מפתח טוב יותר את המותג שלי. עשייה טבעית כזו מביאה אותי לקהלים רבים יותר".

ובימים אלו על אתה עובד?
"כמו תמיד על מוזיקה חדשה, וגם על קו המזכרות שלי".

באמת, תסביר כיצד אתה מצליח לשמור על פוקוס מדי שבוע כדי ליצור מוזיקה חדשה?
"מוזיקה היא חלק גדול מהחיים שלי, כך שהכל בא באופן טבעי. אני רואה מצבים שונים בחיים שיוצרים אצלי רעיונות לצ'ונים. אין ספק שיש בזה גם משמעת עצמית, יצירת מוזיקה לוקחת הרבה זמן. סדר העדיפויות שלי נותן לי ליצור מוזיקה חדשה, כך שהיא תמיד יוצאת החוצה".

הזכרת את נושא ההופעות. אתה מופיע כמעט מדי ערב ביארד בג'מייקה, משמעות הדבר שאתה מטובי הפרפורמרים?
"עבדתי קשה בקריירה שלי ולמדתי מאמנים גדולים אחרים. בהתחשב בנסיון, מאמץ וכישרון טבעי בהחלט אני אחד מטובי הפרפורמרים. זכרו שאיי אוקטיין משמעו – 'אנרגיה גבוהה, הופעה טובה', לכן באופן עקבי אנשים באים להופעות שלי".

בשנה שעברה הקלטת את הלהיט הענק "Badmind Dem A Pree" עם באונטי קילה, שהוביל להצלחה חסרת תקדים. לאחרונה עשיתם את זה שוב עם "Double Trouble". אתם מצפים לאותה הצלחה?
"אנשים אהבו את הצ'ון עם באונטי בגלל שאנחנו שניים מהאמנים האהובים עליהם ובגלל האנרגיה הטובה. הקלטנו צ'ון נוסף מאחר והיה לי רעיון וחשבתי שבאונטי יתאים לשתף פעולה גם עליו. עד כה, אנשים אוהבים את זה ואני מצפה שככל שישמעו את זה יותר – תהיה לצ'ון הצלחה גדולה. תמיד הערכתי את באונטי ולעבוד איתו זה תמיד דבר טוב".

לאחרונה חזרת מטור באירופה. אתה מתכנן לעשות זאת שנה אחר שנה?
"אני אוהב את המעריצים שלי בכל מקום ואקח כל הזדמנות להופיע מולם. הקהל באירופה ידע את כל מילות הצ'ונים ואהבתי את זה".

מה החלומות שלך לגבי ההמשך?
"כמו שכבר ציינתי. אני רוצה להיות הטוב ביותר שלי, אך גם להותיר חותם על עולם המוזיקה. רוצה לדעת שכשזמני יעבור, המסר של הצ'ונים יישאר וישפיע ברמה גלובאלית".

מה דעתך על הזרם הנבנה של אמני הרוטס החדשים דוגמת כרוניקס וקבאקה פיראמיד?
"לכל אחד יש את תפקידו במוזיקה. אמן אחד לא יכול לקחת את הרגאיי מיוזיק על הגב שלו, כך שברגע שהם עושים את זה ומביאים משהו שאנשים רוצים, זה תורם למוזיקה בכללותה".

בשנים האחרונות אתה עובד גם מחוץ לעולם המוזיקה ומפרסם מותגים. זה משהו שתיכננת?
"אוקטיין הוא יותר מרק מוזיקה, זה מותג בעצמו. יש דברים מחוץ למוזיקה שאני חייב לעשות. העבודה עם דיג'יסל ובאסטה ושיווק המותגים שלהם הייתה צעד טוב וכרגע אני עובד על המותג של אוקטיין כדי לעשות דברים מחוץ למוזיקה".

426739_10151443531043575_33571937_nאוקטיין מגלה תחביב חדש

אם כבר מחוץ למוזיקה. מה אתה עושה בזמן הפנוי?
"אוהב לשחק כדורגל, סרטים, משפחה וחברים".

About the Author :

Leave a reply