איתנה: "עם תשוקה ורצון במוזיקה – אפשר להשיג הכל"
25 בספטמבר 2014  //  By:   //  אלבומים חדשים, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, ניו רוטס, ראיונות, רוטס רגאיי  //  1 comment

יש לה את אחד הקולות המיוחדים בתעשיית הרגאיי והיא בדרך לאלבום רביעי: "יהיה משהו גדול". על אוגוסט טאון: "המקום יכול היה להיות יפה יותר" ועל היותה זמרת בעולם גברי: "רק ביחד – נשנה". וגם: איך היא מתמודדת בתור זמרת ואמא. קול מיוחד בראיון מיוחד

Etana-I-Riseאמא, זמרת ועוצמה. איתנה

לאורך השנים האחרונות צמחו הרבה קולות בתעשיית הדאנסהול והרגאיי בג'מייקה. אחת מהן, שכבר אפשר לסמנה כדי ותיקה היא איתנה, עוד תוצר של אוגוסט טאון בפרברי קינגסטון והמקום ממנו הגיע גם סיזלה קלונג'י.

איתנה ששמה האמיתי הוא שונה מקנזי, החלה לעסוק במוזיקה בתחית שנות ה-2000, אך את הפריצה האמיתית שלה בתעשייה עשתה ב-2007 יחד עם הרידים "Rub A Dub" כשהצ'ון שלה "I'm Not Affraid", זכה ללא מעט הצלחה.

היא נחשבת לזמרת עם אחד הקולות המיוחדים בתעשיית הרגאיי כאשר הקול שלה נע לפעמים בין סול ל-R&B, ועדיין, אתם יודעים – היא ג'מייקנית.

מאז היא כבר חובקת שלושה אלבומים ובקרוב תשחרר גם את אלבומה הרביעי – "I Rise". כשהיא גם אמא במשרה מלאה, תפסנו אותה לראיון ראשון ל"קאבום". על המסרים, העבודה בתור אישה בתעשייה גברית, והעובדה כי היא עוד אחת שמגיעה מאוגוסט טאון.

הפרויקט הקרוב שלך, "I Rise", נשמע וגם נראה מבטיח. למה אנחנו אמורים לצפות?
"האלבום הופק ע"י קלייב האנט, אחד מאגדות הרגאיי בג'מייקה. מיטבהמפיקים עבדו איתי ובהם סליי ורובי. זה לגמרי אלבום אחר מהקודמים, נשמע מבטיח וזה יהיה גדול".

אחד הצ'ונים באלבום "Trigger", נגע בכמעט כל מי ששמע אותו וגם קיבל קליפ מרהיב. זה מבוסס על סיפור אמיתי?
"טריגר הוא סיפור אמיתי. הרבה אנשים ברחבי העולם נאבקים כדי לספק למשפחה שלהם את מה שהיא צריכה ולפעמים עבודה יום יומית רגילה לא מספיקה כדי לספק אותם. הסיפור מבוסס על ילד שמנסה לדאוג לאימו החולה ועושה דברים בלתי מקובלים אולי או בלתי צפויים כדי להשיג את המטרה שהיא כסף לטפל באמא שלו".

באלבום נמצא גם צ'ון שהקלטת עם נכדו של בוב מארלי, ג'ו מרסה. איך הייתה החוויה והעבודה הזו?
"למרות שלא נפגשנו לפני העבודה הייתה קלה ומעניינת. הוא צנוע עם מנטליות חיובית ורוחנית. הקלטנו באולפן ואח"כ נפגשנו לצילומים של 'Thy Will Be Done'. זה צ'ון שמאוד אוהב את ג'מייקה אבל מיועד לצעירים שיהיו מודעים יותר למעשים שלהם. בגדול, זו הייתה חוויה טובה מאוד".

מה הספקת ללמוד על עצמך מאז התקופה של "I'm Not Affraid", למעשה לאורך השנים?
"לאורך השנים אתה לומד כל הזמן. מה שהבנתי הוא שאני לא יודעת מספיק על הביזנס הזה שנקרא מוזיקה ושיש לי עדיין דרך ארוכה לעשות, אבל למרות זאת אני יכולה להשיג כל מה שארצה במוזיקה רק שזה יכלול מחשבות טובות ונכונות, תשוקה ורצון להצליח".

הזכרת את התעשייה. איך את מתמודדות עם העובדה שאת אישה בתעשייה יחסית גברית?
"האמת שזה נכון. אני מוצאת עצמי פחות מוערכת רוב הזמן ביחס לאמנים שהם גברים, זה אומר מבחינת הערכה, תשלום ויחס שווה. לדעתי זה מאבק כלל עולמי שנשים וזמרות צריכות לעשות ורק ביחד, בכוח של כולנו – דברים יוכלו להשתנות".

etana"אוגוסט טאון זו חוויה". איתנה

את מגיעה גם כאחת שגדלה באוגוסט טאון כמו סיזלה ודוויין סטיבנסון. מה זה אומר עבור להיות תוצר של אוגוסט טאון?
"לגדול באוגוסט טאון זו חוויה וכיף, אבל זה לא היה ככה עד לפני שבע שנים. ראיתי המון אלימות ושפיכות דמים – דבר ששינה את כל הראייה שלי לגבי ג'מייקה. זה מקום נהדר, אבל בגלל פשעים פוליטיים ואלימות בין התושבים, המקום הרבה פחות יפה מאשר הוא יכול היה להיות לדעתי".

כאמא, איך את מצליחה לחלק את הזמן כשאת בסיבובי הופעות ארוכים, איך את רואה את הילדים שלך?
"כשאני יודעת שמדובר בתקופה ארוכה שבה אעדר מהבית, אז בדרך כלל אנחנו שוכרים מקום. אני מתכוונת לחודש או חודשיים ואז אני יכולה לחזור אחרי ההופעה למקום קרוב".

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

1 Comment to “איתנה: "עם תשוקה ורצון במוזיקה – אפשר להשיג הכל"”

Leave a reply