אי של מוזיקה: סיפורה של המוזיקה הג'מייקנית
6 באוגוסט 2013  //  By:   //  ארלי דאנסהול, דאנסהול, דוקו שבת, חדשות, חדשות אחרונות, כללי, לאברס רוק, ניו רוטס, סקא-רוקסטדי, סרטים דוקומנטריים, ראיונות, רוטס רגאיי  //  No Comment

לרגל יום העצמאות ה-51 של ג'מייקה, המדינה שעיצבה לבדה ולמרות גודלה סגנון מוזיקה שהשפיע על העולם כולו, ה-BBC  הפיקו מסמך דוקומנטרי שכולל מסע לאורך ההיסטוריה המופלאה של מוזיקת הרגאיי. כל הדמויות המשפיעות בפנים

מדינה שהיא כולה מוזיקה. היסטוריית הרגאיי בחסות ה-BBC

 

ג'מייקה חוגגת 51 שנים לעצמאותה מאז יום קבלת עזיבת הבריטים את המדינה. האי שגורף קרוב לשלושה מיליון איש הצליח להשפיע יותר מכל מדינה אחרת בעולם עם סגנון מוזיקלי ייחודי על העולם כולו. אין אחד שלא יודע שבסיס ומולדת הרגאיי נמצא בג'מייקה.

ה-BBC  שמרבה לאורך השנים להישאר פתוח לערוץ הג'מייקני כיאה לקשר הישיר בין אנגליה לג'מייקה. לרגל יום העצמאות הג'מייקני שחל אשתקד יצא הערוץ הבריטי המצליח בסדרת סרטים דוקומנטריים שלוקחים חלק בסיפורה של המוזיקה הג'מייקנית.

החל מימי הסקא והרוקסטדי, השפעת הכנסייה על יצירת המוזיקה, השינויים שחוותה החברה והשפעותיה על יצירת המוזיקה וכמובן גם דמויות מפתח לאורך הדרך המפוארת, דמויות שהן תחנות בפני עצמן.

קוקסון דוד והסטודיו וואן המפורסם שלו, בוב מארלי והווילרס, ג'ימי קליף וה-"Harder They Come" המפורסם, ברנינג ספיר, לי "סקראץ" פרי, יו רוי, דניס בראון, סליי & רובי ומלכת הרגאיי, מרסיה גריפית'ס. גם פריצת הדאנסהול מתועדת היטב עם שאבה ראנקס, אלפאנט מאן ובאונטי קילה. גם אמני ה-90 שהרימו את המוזיקה לתור הזהב שלה בדמותם של לוצ'יאנו, קפלטון, סיזלה ובוג'ו בנטון נכללים במסע בין שלושה חלקים ושלוש שעות מרתקות.

About the Author :

Leave a reply