אוגוסטוס פאבלו – Augustus Pablo

אחד מאמני הדאב המפורסמים ביותר וכזה שגם משתייך למוזיקת הרוטס רגאיי הראשונית. ניחן במלודיקה ייחודית שאיפשרה לו להפוך לאייקון בג'מייקה, ולמחנך של דורות של ילדים בבתי הספר באי

נולד במחוז סיינט אנדרו בג'מייקה בשם הוראס סוואבי. לאחר שגדל והתחנך בקינסגטון, נחשף למוזיקה ובראשית שנות ה-70 החל לפעול ולהוציא טיונים ראשונים כמו Higgi Higgi, East Of The River Nile ועוד רבים וטובים. יחד עם חברו קלייב צ'ין (מגדולי מפיקי מוזיקת הדאב) יצרו שרשרת הצלחות שגרמו לפריצתו של פאבלו ולהתפתחות קריירת הסולו שלו כאשר בין היתר הוא מוציא יחד עם ג'ון הולט את הלהיט My Desire.

מאמצע שנות ה-70 התפתח גם כיוצר ועבד עם שורת אמנים מכובדת כמו I-Roy, ארל סיקסטן, בוב מארלי, ההיפטונס, ג'וניור דלגאדו ואחרים, כשביניהם גם קינג טאבי האגדי, מגדולי אמני הסאונד בג'מייקה בייחוד בסצנת הדאב. פאבלו נחשב לאחת מגדולי אמני הדאב בכל הזמנים ואלבומיו: East of the River Nile, Original Rockers, Rockers meet King Tubby In a Firehouse, הפכו קאלט לחובבי הסצנה ברמה הגלובלית.

פאבלו הלך לעולמו בשנת 1999, כאשר סבל מלא מעט בעיות רפואיות החל מאמצע שנות ה-80, דבר שהגביל משמעותית את פעולתו בתחום המוזיקה, ועם זאת הותיר המון מלודיקה משובחת לדורי דורות.