אנתוני בי – Anthony B

נולד בשם קית' אנתוני בלייר למשפחה דתית מאוד בג'מייקה. אמו זכתה לכינוי על שם יום השבת וסבתו על שם התחייה, כראייה לאותה אמונה אדוקה. עם השנים התקרב אנתוני בי לדת הראסטאפריי ובמיוחד לזרם הבובו שאנטי, דבר שלא התקבל יפה על ידי משפחתו, אך הוא לא ויתר על כך ובחר לעזוב את הבית ולעבור לבית של דודיו, שם קיבלו אותו בזרועות פתוחות.

את הקרירה המוזיקלית שלו החל בגיל 12, בשנת 1988, כשהתחבר אל סאונד סיסטם מקומי והיה חורז על מקצבי רגאיי. במהלך שנות נעוריו הושפע רבות מפיטר טוש ואולי בעקבות זאת, שנים לאחר מכן הושווה עם פיטר טוש, גם מבחינה קולית וגם מבחינה עמדותיו הכוחניות. כבר בתחילת הדרך התחיל לכתוב טיונים אנטי ממסדיים כאלו ואחרים, וכמה חברות תקליטים לא הסכימו להחתימו עד שבשנת 1993 חתם על חוזה הפקה ראשון ובאותה שנה בגיל 17 הוציא את טיון ראשון.

זו לא הייתה התחלה קלה, מאחר וכמה מפיקים מוזיקלים לא אהבו את התוצאות, אך כל זאת השתנה כאשר הוא הכיר את המפיק ריצ'ארד בל,  שהפיק לו כמה מלהיטיו הראשונים שנכללו בשנת 1996 באלבומו הראשון שיצא בשמות שונים בשתי מדינות  Real  Revolutionary יצא בבריטניה, ובמקביל אליו בארצות הברית יצא בשם "So Many Things"

אותו אלבום בכורה "So Many Things", סחף תגובות נהדרות מקהילת הרגאיי. עבודתו הקשה אכן השתלמה לו כי בסוף שנת 1997 אולפני Universal החתימו אותו על חוזה ההקלטות מאחר וראו בו כזמר העתיד וככוכב עולה בשמי מוזיקת הרגאיי.

 תחת חוזה ההקלטות הוציא אנתוני בי מספר אלבומים משובחים, כשאחד מאותם אלבומים הוא האלבום  " Street Knowledge" שיצא בשנת 2003. האלבום כולו מורכב מלהיטים ושירים מיוחדים שאותם הוא אף ביצע מחדש יחד עם להקות אגדיות.

היום נחשב אנתוני בי לאחד האמנים המצליחים בשוק. הוא נמצא בקנה אחד עם מיטב הזמרים, ומרבה להופיע ברחבי העולם כולו.
יש האומרים שעד היום הוא הוציא למעלה מאלף שירים, והשתתף בלמעלה ממאה אלבומים. הוא הוציא כמה עשרות של אלבומי סולו והופעות חיות, כאשר בתחילת חודש מרץ האחרון הוציא את האלבום האחרון שלו שנקרא Rasta Love