באונטי קילה – Bounty Killer

רודני באזיל פרייס, נולד ביוני 1972 בקינגסטון ג'מייקה. בעולם הרגאיי מוכר כבאונטי קילה, אחד מאמני הדאנסהול הבכירים בעשורים האחרונים. הכינוי באונטי קילה ניתן לו לאחר שנורה בשוגג בהיותו נער בן 14 במהלך קרבות רחוב בין כנופיות בג'מייקה.

אביו של באונטי היה מבעלי הסאונד סיסטם "בלאק סקורפיו" ושם החל את דרכו כזמר. לאחר מכן כשהתבגר החליט להתחיל ולהקליט טיונים בעצמו. הטיון המעשי הראשון שלו שנקרא "Coppershot" הוקלט כשהיה תחת חסות אולפן ההקלטות של קינג ג'אמי האגדי, אך לאחר שזה טען כי הטיון כולל מסרים לוחמניים הוא סירב להוציאו. מי שבכל זאת הוציא אותו היה אחיו של קינג ג'אמי, אנקל טי.

בשנת 1993 הופיע באונטי קילה במעין קלאש בין אמנים נגד ביני מאן, ושם למעשה נחשף לקהל רחב וגדול, כאשר העימות בין השניים הפך לאחד מסימני ההיכר שלהם.

במהלך שנות ה-90 החל להוציא אלבומים משל עצמו, כשהוא שר לצידם של אמני היפ הופ בכירים כמו הפוג'יס, באסטה ריימס, וויקלף ג'אן ואחרים. ב-1995 החליט להקים לייבל משלו בשם פרייסלס, וכשנה לאחר מכן יצא אלבומו הטוב ביותר לדעת רבים, My Experience, שזכה להצלחה כלל עולמית, ובילה כשישה חודשים במצעד הבילבורד האמריקאי.

טיונים שלו כמו Mama, Babylon System ו- Book, Book, Book הפכו אותו לשם חם בתעשיית המוזיקה גם ברמה בינלאומית ובייחוד בארה"ב. בשנת 1997 הרחיק לכת והחליט לבצע קאבר לשירה של להקת "רוז רויס", "Love Don't Live Here Anymore", יחד עם הזמרת השבדית, רובין, שיר שזכה להצלחה אדירה בקאריביים ובארה"ב.

בשנת 2001 שיתף פעולה עם הלהקה האמריקאית הנודעת, נו דאוט, בשיר Hey Baby, ולאחר מכן, זכה למועמדות גראמי על אלבומו Ghetto Dictionary Volume I. בשנת 2006 הצטרף לתאגיד ההפקות של VP.

באונטי קילה תמך לאורך כל השנים באמנים צעירים ואמון על תחילת דרכם של וייבז קרטל (עימו הסתכסך) ומובאדו בין היתר. בשנים האחרונות הקים את האליאנס, קבוצה שמאגדת בתוכה מספר אמני דאנסהול כשבין היתר התחילו את דרכם בה, ביזי סיגנל וווין מארשל.

הוא נחשב גם לא פעם לאדם שסביבו רובצות לא מעט שערוריות. באונטי קילה התבטא בעברו נגד הומוסקסואליות, דבר שיצר ביטול מסע הופעות שלו בסקוטלנד, וכמו כן גם הוסיף לעצמו עשרות עבירות תנועה, אחזקת נשק ועוד.

יש בבעלותו גם מועדון לילה בקינגסטון, שם נוהגים לערוך דאנסים לא פעם וגם ליצור אי אילו מהומות, כשלאחרונה כל עניין המעצר של וייבז קרטל החל למעשה מאירוע שקרה בסמוך למועדון שלו.

לצד כל הפן השערורייתי אי אפשר לקחת לו את הקרדיט מהיותו דמות מאוד איכותית וחשובה בסצנת הדאנסהול כשמתוך 13 אלבומים שהוציא,  לפחות ארבעה: Roots, Reality & Culture, My Experience, ו- Ghetto Dictionary על שני חלקיו, נחשבים לאלבומי פאר של ממש.