ג'ה קיור – Jah Cure

נולד באוקטובר 1978 בשם סיקטור אלקוק, אבל מוכר בשם הבמה שלו  ג'ה קיור. את השם ג'ה קיור קיבל הזמר מחבר ילדותו הקרוב קפלטון. בשנת 1997 כשהוא בן 21 הייתה הפריצה הגדולה הראשונה שלו, כאשר שיחרר יחד עם סיזלה את הדואט King in The Jungle. סינגל שהופק על ידי ברס האמונד, שהמשיך גם אחר כך להיות אחד מהאייקונים עבורו.

בנובמבר 1998 כשזה נסע ברחבי מונטיגו ביי הוא נעצר על ידי המשטרה באשמת אחזקת אקדח, שוד ואונס. הוא הועמד לדין , ובאפריל 1999נמצא אשם ונידון ל-15 שנות מאסר. מאז אותה פרשה, טוען ג'ה קיור כי נעשה לו עוול, ועם זאת הקריירה שלו לא נפסקה.  גם בכלא היה לו ציוד הקלטה ודווקא במהלך תקופת מאסרו, הוציא את שלושת אלבומיו הראשונים, Free Jah's Cure The Album the Truth  שיצא בשנת 2000, Ghetto Life שיצא בשנת 2003 ו Freedom Blues שיצא ב2005. ג'ה קיור אף הספיק להוציא  בכלא עוד מספר סינגלים, שחלקם הגיעו למקומות הראשונים במצעדים השונים ברחבי ג'מייקה. יש הרואים בתקופה הראשונה של הקריירה ומהלך שהותו בכלא כתקופה האיכותית ביותר שלו מבחינה מוזיקלית.

בסופו של דבר לאחר שמונה שנים מאחורי סורג ובריח שוחרר ג'ה קיור ב27 ביולי 2007. ארבעה ימים אחר כך הוציא  את האלבום הרביעי שלו True Reflections…A New Beginning, בוא תכנים רבים שהעלה כללו מסרים של חרטה וחזרה לנורמות. הטיונים  Love Is, Longing For ורבים נוספים, הפכו להיטים בעולם הרגאיי דאז. בתוך שבועיים מיום שחררו, באמצע אוגוסט, חזר שוב אל הבמה והופיע אל מול קהל של אלפים בפסטיבל Reggae Sundance

בנובמבר 2008 היה אמור לצאת אלבומו החמישי של, אך הוא לא היה מרוצה מכמה שירים ודחה את צאת האלבום החמישי שבסופו של דבר יצא כחצי שנה לאחר מכן. באפריל 2009 אלבום שנקרא The Universal Cure וזהו האלבום הראשון שלו שכולו מריח חופש. באלבום זה בלטו מספר טיונים, אך מעל כולם הטיון Call On Me, ביחד עם הזמרת פליסיה רוס, טיון שזכה ל"העיף" את כל הקאריביים".

בשנת 2010 החל לעבוד על אלבומו השישי והחדש מתוכו כבר יצאו לאוויר העול שני סינגלים הראשון " Unconditional Love", טיון שזכה לוידאו קליפ משובח ולשיתוף פעולה חוזר עם אותה פליסיה רוס. הסינגל השני הוא זה שנושא את שם האלבום World Cry, יחד עם הזמרת הקנדית, קארי הילסון. האלבום היה אמור לצאת ביוני 2011, אם כי בנתיים נדחתה יציאתו כשאין תאריך ידוע והצפייה היא לתחילת 2012.

 ג'ה קיור נמנה על זרם הניו רוטס החדש, אך משלב גם המון מסרי סול, היפ הופ, וגם דאנסהול לעיתים. רבות מן המילים מזכות אותו באהבה והערצה, ובעיקר מסמנות אותו כרומנטיקן ואיש הבלדות של הרגאיי בין ימינו.

ב-2011 נשא לאישה את קאמילה מקדונלד, חברתו בשנים האחרונות וזו שהופיעה לצידו בקליפ המרשים של Never Find, שמילותיו מוקדשות לה. החתונה סוקרה בג'מייקה ושודרה בשידור ישיר בטלוויזיה כביטוי להילה סביבו. מספר ימים לאחר מכן פרסם ג'ה קיור טיון בשם Only You שאותו הקדיש לה ישירות. לזוג נולדה ילדה.

ב-2012 הוציא ג'ה קיור את אלבומו השישי "World Cry", ובו לא מעט להיטים וגם את שנת 2013 הוא רשם כמוצלחת מאוד עם לא מעט להיטים בהם "Pressure We Hard", "Wake Up" ועוד.