דמיאן מארלי – Damian Marley

הבן הצעיר של בוב מארלי ויש האומרים גם המצליח ביותר, נולד ביולי 1978. הכינוי שלו Jr. Gong נגזר מכינויו של אביו Tuff Gong.

מארלי הצעיר נכנס לעסקי המוזיקה כבר בגיל 13, ארבע שנים לאחר מכן בשנת 1995, החל להקליט את אלבום הבכורה ושנה מאוחר יותר כשהוא בן 18 בלבד, יצא האלבום שנקרא Mr. Marley

האלבום הראשון לא הצליח במיוחד מבחינה מסחרית, אך הייתה לו חשיבות בכניסתו של מארלי לתודעה הציבורית בעולם הרגאיי. הרי לא קל להיות הבן של בוב מארלי, מצפים ממך ליותר ולפעמים גם מצפים ליותר מידי.

חמש שנים אחרי צאת אלבום הבכורה, בספטמבר 2001, שיחרר דמיאן מארלי את האלבום השני שלו שנקרא Halfway Tree, אלבום שהיה מוצלח הרבה יותר בפן המסחרי. שם האלבום הוא על שם הרחוב המפריד בין הדאון טאון (החלק העני יותר של קינגסטון) לבין האפ טאון (החלק העשיר יותר) ונבע מכך שאימו של מארלי, מיס ג'מייקה באותם השנים, סינדי ברייקספיר, הגיע מהאזור הזה של העיר, ואילו בוב מארלי מהחלק העני, ועל כן דמיאן מארלי הוא בדיוק החלק המחבר ביניהם. אותו אלבום זיכה גם אותו בפרס הגראמי הראשון שלו, על אלבום הרגאיי הטוב ביותר לשנת 2001

בספטמבר 2005 משחרר דמיאן מארלי את אלבומו השלישי והמצליח ביותר עד כה, אלבום שנקרא " Welcome to Jamrock" ושנה מאוחר יותר גם אלבום זה זיכה אותו בטקס פרסי הגראמי. הפעם אלו היו שני פרסים, אחד על אלבום הרגאיי של השנה, השני על ההופעה האלטרנטיבית של השנה בביצוע לשיר הנושא של האלבום Welcome to Jamrock.

באותו אלבום התקיים לראשונה שיתוף הפעולה של יחד עם הראפר האמריקאי נאז. בשנת 2008 החלו לעבוד על אלבום משותף, שקרם עור וגידים כמעט שנתיים לאחר מכן, במאי 2010, כשיצא האלבום " Distant Relatives". תוכן האלבום הוא סביב אפריקה, האלבום מכיל דגימות של מוזיקה אפריקאית מציע פרשנות חברתית על ארצות הברית ואפריקה.

בשנת 2011 הצטרף להרכב סופר גרופ חדש בשם סופר האבי, וביחד עם זמרים גדולים בהם מיק ג'אגר, סולן להקת הרולינג סטונס. בספטמבר 2011 הם הוציאו את אלבום הבכורה שלהם שנקרא על שם הלהקה, SuperHeavy

מארלי ממשיך בעבודה על אלבום סולו חדש עליו החל לעבוד בסוף שנת 2011. את הכינוי שלו אגב הוא שינה מ-Jr Gong, ל- Gong Zilla. סינגל הראשון מהאלבום החדש שנקרא Set Up Shop כבר יצא לרחבי האינטרנט, והאלבום עצמו יצא במהלך שנת 2012.