טארוס ריילי – Tarrus Riley

הוא אחד מן הקולות המיוחדים בעולם הרגאיי העכשווי ומסוגל לנוע בין סגנונות שונים ולהתאים את עצמו אליהם. ריילי הוא מגדולי הזמרים של ימינו, מופיע המון ברחבי ג'מייקה ואהוד במיוחד גם לנוכח מה שהוא מפגין מבחינת ליריקה, אמונה וחוכמה.

נולד כעומאר ריילי בשנת 1979 ברובע ברונקס בני יורק ולאחר מכן קיבל את שם הבמה טארוס. אמו היתה אחות ואביו הוא זמר הרגאיי, ג'ימי ריילי בן ה56, שבעצמו הוציא כשישה עשר אלבומים.

טארוס ריילי ידוע בעולם הרגאיי כזמר בעל קול מיוחד, אולי המיוחד ביותר בעולם הרגאיי של ימינו, כזה שיכול לשנות את הקול ולהתאים אותו כמעט לכל סגנון בו הוא רוצה.

 כמו רוב הזמרים הוא התחיל בכלל כסלקטור (די ג'יי בעגה המיינסטרימית) והחל לתקלט בצוותא עם זמר ההיפ הופ והראפ באסטה ריימס, וכך שנותיו הראשונות עברו עליו באולפני מוסיקה שונים ובעיקר במחיצת אביו, ולכן גם השירים הראשונים שלו הוקלטו באולפן ההקלטות של אביו.

בתחילת דרכו חבר למפיק האגדי, דין פרייזר, והוא זה שהדריך אותו ולימד אותו את רזי המקצוע. בשנת 2004 הוציא את האלבום הראשון שלו שנקרא " Challenges"

שנתיים מאוחר יותר בשנת 2006 המשיך בעשייה כאשר הוציא את האלבום " Parables" – "משלים" (סיפורים קטנים) שבעקבותיו גרף מספר פרסים. הראשון שבהם  היה בשנת 2007 כשנבחר לאמן השנה על ידי המגזין The Jamaica Observer שנחשב לפופולארי מאוד ברחבי האי. שנה מאוחר יותר זכה להיות זמר השנה וכן גם לביצוע לשיר השנה בטקס פרסי האמי, מפעל שנחשב למפעל השני בחשיבותו בפרסי מוזיקת הרגאיי.

במפעל הפרסים החשוב ביותר, Reggae Academy Awards, שהתקיים אף הוא באותה שנה קטף ארבעה פרסים: זמר הרגאיי עם ההופעה הכי טובה, פריצת הרגאיי של השנה, וכן גם השיר הטוב ביותר והשיר הפופולארי ביותר לשנת 2008. את כל הפרסים הללו קטף בעקבות הוצאת האלבום " Parables". השיר הבולט בו, וזה שזיכה אותו בתודעה הוא She's Royal

בעקבות אותה הצלחה המשיך לשקוד על עבודה וב- 2009 הוציא את אלבומו השלישי והאחרון עד עתה, זה שנקרא " Contagious" – "מדבק". הוא היה מועמד לזכייה בשלושה פרסים האחד Best Reggae בפרסי MOBO, הפרס השני היה אמן הרגאיי הטוב ביותר בפרסי Soul Train Music Awards, ובפרס השלישי שבוא גם זכה, היה בפרס Reggae Runnins Caribbean Heritage Award במסגרת תחנת הרדיו 105 FM בג'מייקה.

בשנים האחרונות ממשיך לעבוד על מוזיקה ונכנס גם מעט לביצועים על רידימים פופולאריים, כאשר קולו משכנע את כולם כי אכן מדובר באמן מיוחד במינו.

לאחרונה התחיל לעבוד על אלבום חדש ובנוסף השתתף בפרויקט לזכרו של הזמר גרגורי אייזקס ובמסגרת אלבום שיצא לזכרו בשם We Remember Gregory Isaacs ביצע ריילי בביצוע איכותי האת השיר Front Door.