טנור סואו – Tenor Saw

נולד ברובע פיין בקינגסטון בשנת 1966 בשם קלייב ברייט וקיבל עם השנים את שם הבמה טנור סואו. אחד מזמרי הארלי דאנסהול האגדיים והמשפיעים ביותר, זאת למרות שנפטר כשהוא בן 22 בלבד.

ב-1984 יצא עם סינגל ראשון בשם "Roll Call", ועם הזמן השתלב יחד עם חברו, ניטי גריטי בלייבל של שוגר מיינוט, הYouthman Promotion – תחת אולפני ההקלטות "בלייק רוטס". תחת לייבל זה הוציא את מרבית הטיונים שלו, ביניהם "Fever", "Pumpkin Belly" ו – "Run Come Call Me", כאשר הטיון הכי גדול וסוחף שלו היה ללא ספק, "Ring The Alarm", על ה-Stalag רידים הידוע.

ב-1985 הוציא אלבום בשם Clash, עם זאת Fever שיצא כשנה לאחר מכן נחשב לאלבום הבכורה שלו. מיטב הלהיטים באלבום כשאליהם מצטרף "Golden Hen". מרבית אותם טיונים היו קאברים לטיונים משנות ה-60 וה-70, שבוצעו בגרסאות הדאנסהול שפרץ בימים ההם של שנות ה-80.

לאחר צאת האלבום עבר להתגורר במיאמי, והקליט טיונים בשם "Dancehall Feeling" בין היתר, ולאחר מכן נדד לניו יורק שם הקליט יחד עם פרדי מקרגור את "Victory Train". הטיון האחרון שהקליט נקרא "Chill Out, Chill Out", דואט שביצע יחד עם ג'נרל דוגי.

באוגוסט 1988 נהרג בתאונת דרכים ביוסטון טקסס כשהוא בן 22 בלבד.

סואו השאיר אחריו השפעה רבה בעולם הדאנסהול הקדום, וחברו הטוב, ניטי גריטי אף בחר לציין את מותו בטיון שתוהה מי הרג את טנור סואו – Who Killed Tenor Saw. אמני ראפ והיפ הופ בהם מוס דף ובראדר עלי, וזמרות מפורסמות כמו ביונסה סימפלו את Ring The Alarmשלו במגוון קאברים שהכתירו אותו ללא ספק כטיון הבולט ביותר שהוציא סואו.

בסך הכל בקריירה הקצרה שלו הספיק להוציא שמונה אלבומים, כאשר חלק מהם הינם הקלטות שיצאו לאחר מותו.