לוצ'יאנו – Luciano

לוצ'יאנו הוא אחד מאמני הרוטס רגאיי היותר אהודים, מיוחדים ובעלי מסרים מחייבים בעולם הרגאיי. כותב, מלחין ויוצר של להיטים בז'אנר הרוטס של העשורים האחרונים. על כן מכונה גם ה"משיח" – The Messenjah.

שמו המקורי הוא ג'פטר מקלימונט, נולד במחוז מנצ'סטר במרכז ג'מייקה. בראשית שנות ה-90 החל לעבוד עם פרדי מקרגור באולפניו, וכך צבר תאוצה, למידה ופיתח מעמד משל עצמו. ב-1993 שחחר את הסינגל המצליח "Shake it up tonight", שהביא לתאוצה הראשונה של הקריירה שלו. לאחר מכן המשיך בהפקת אלבומים מוצלחים וטיונים כמו 'I'ts me again jah" ואחרים.

בתחילת שנות ה-2000 יצר אלבומים יחד עם סיזלה ואנתוני בי שהביאו להמשך ההצלחה שלו. Great Controversy וה- A New Day הביאו אותו גם למועמדות לפרסי הגראמי של שנת 2002 על יצירת האלבום המוצלח של אותה שנה. לאחר מכן עבר לעבוד עם הסקסופוניסט, דין פרייזר והמשיך ביצירת האלבומים שסיימו לו את העשור הראשון של שנות ה-2000.

לאחרונה עובד עם תאגיד אוסטרי בשם IRIEVABRATIONS, ויחד הם מנסים לפתח את מסריו גם בשוק האירופי, כאשר האלבום האחרון שלו RUB A DUB MARKET, זכה לתמיכה של אותו לייבל ולהצלחה מחודשת.

לוצ'יאנו מרבה במסריו להלל מסרים של אמונת הראסטפארי על שלל הדברים שהיא טומנת בחובה. הופיע בישראל ב-2009 בהופעה סוחפת בבארבי, ת"א.