מובאדו – Mavado

מובאדו הוא שם הבמה של דיוויד קונסטנטיין ברוקס שנולד בנובמבר 1981 בגטו קטן בשם "קובאן" בקינגסטון. בילדותו סבתו היא זו שהובילה אותה אל עולם המוזיקה, אך את ההשפעה הרבה יותר שאף מבאונטי קילה, אותו העריץ.

סינגל הבכורה שלי Real Mckoy יצא בשנת 2004, והוא זה שהוביל אותו להצלחה הראשונית.השנים שלאחר מכן לוו בפריצה גדולה אל תוך עולם הדאנסהול הג'מייקני. להיטים כמו Who Dem A Do ואחרים הובילו לאלבום הבכורה שיצא בשנת 2007 ונקרא Gangsta For Life: The Symphony Of David Brooks. האלבום הופק בתאגיד הענק VP, וכולל הפקות של טובי המפיקים בג'מייקה. אלבומו השני יצא כעבור שנתיים ונקרא Mr. Brooks – A Better Tomorrow.

עם השנים המשיך להמטיר להיטים כמו Again & Again, Don't Worry, I'm So Special  ועוד רבים וטובים. בשנת 2010 זכה בפרס האמי כזמר השנה, אך באותה העת הסכסוך הבימתי שלו עם אמן הדאנסהול, וייבז קרטל, היה זה שהוליד את המאבק בין הגולי לגאזה בג'מייקה, מאבק מסחרי נטו, ולמטעמי בידור, אך כזה שגם גלש לעימותים רבים בתוך אוכלסיית הצעירים בג'מייקה ובין תומכי הקבוצות השונות.

מובאדו וקרטל שהצהירו כי העימות הינו רק בשביל לגרוף אהדה, עלו למופע פיוס באותה העת, אך הדבר לא הועיל לכך שתיעלם המלחמה בין הקבוצות.

 

בשנים האחרונות הוא מככב על רידימים רבים ומוציא להיטים כמו Pon Di Ting, Nine Lives, Pepper, Settle Down ועוד רבים, וגם סינגלים כמו Come Into My Room שזכו לפופולאריות רבה.

 

 

מובאדו מכונה גם ה"Gully God" כלומר האלוהים שלו גולי סייד, וממשיך לעבוד על חומרים חדשים כאשר הוא כבר כוכב עולמי גדול ופופולארי גם ברחבי ארצות הברית.