סופר קאט – Super Cat

סופר קאט נולד בשם וויליאם מאראג' בקינגסטון בשנת 1963. הוא נחשב לאחד הבולטים בסצנת הארלי דאנסהול בשנות ה-80 וה-90. כונה גם ה"ווילד אפאצ'י" על ידי ארלי בי, מהדמויות הנערצות עליו. סופר קאט בעל חזות מעט בהירה, עקב העובדה כי אביו היה במוצאו הודי שהיגר לג'מייקה, כמו כן הוא גם אחיו הבוגר של אמן הדאנסהול ג'וניור קאט.

הוא גדל בשכנות סייברייט גארדן בקינגסטון והחל להופיע במועדון מקומי. בשנת 1981 יצא בסינגל ראשון בשם "מיסטר ווקר", שזכה למעט הצלחה, ובעיקר העלה אותו לתודעה, אך הצלחה זו נעצרה מעט לאחר שנכלא לתקופה קצרה.

בעת שחרורו חזר לעסוק במוזיקה ותחת קלימינג'רו סאונד הוציא את אלבום הבכורה שלו, שגם נחשב לגדול ביותר שלו, !Si Boops Deh, עם להיטים רבי עוצמה כמו Boops  ו- Cry Fi Di Youth.

לאחר מכן הקים לייבל משל עצמו בשם "ווילד אפאצ'י", שם הקליט את אלבומו השלישי Sweet For My Sweet. בשנת 1991, כאשר נורא אמן הארלי דאנסהול, ניטי גריטי, נעצר סופר קאט בחשד למעורבות, חשדות שרק בשנת 1992 הופרכו, אך דבר מעצרו מנע ממנו להופיע במופע הגדול One Love בלונדון בשנת 1991.

לאחר שהופרכו החשדות לא עצר ממעש ולראייה הוחתם על ידי אולפני ההקלטות "קולומביה", שם יצא באלבומו "Don Dada", לראשונה בצורה מסחרית משמעותית למדי. לאחר מכן הוציא אלבום נוסף יחד עם ניקודימוס, ג'וניור דמוס, ואחיו, ג'וניור קאט.

בשנים שלאחר מכן שיתף פעולה עם אמני היפ הופ כנוטוריוס BIG, מארי ג'יי בלייג, וכמובן שגם אמני רגאיי ביניהם סיזלה, קולי באדז, שון פול, יאמי בולו ואחרים.

בשנים האחרונות קצת נעלם מהבמה, אך מידי פעם עוד מופיע, בעיקר במופעים גדולים. השפעתו והפופולאריות של סופר קאט על זרם הדאנסהול של שנות ה-80, פריחתו והפיכתו לנחשבת ואהובה היא ניכרת.