סיזלה קלונג'י – Sizzla Kalonji

סיזלה הוא אחד מחשובי האמנים בעשורים האחרונים. אימץ לעצמו את זרם ה"בובו שאנטי" של הראסטפארי ומשם מונהגת בעיקר דרך החשיבה שלו המשפיעה על שיריו ומילותיו.

סיזלה קלונג'י הוא שם הבמה למיגל אורלנדו קולינס אשר נולד והתחנך באוגוסט טאון (בהרים הסמוכים לקינגסטון, מקום בו גדלו גם אמנים בדמותם של אתנה ודווין סטיבנסון). הוא בא מבית של מאמינים אדוקים בדת הראסטפארי ובחר להשתייך בעצמו לזרם ה"בובו שאנטי" אשר בין היתר אוסף את הדרדלוקס (הראסטות) תחת מטפחת שעוטפת אותם כלפי מעלה, וכמו כן משריש לערך עליון את הנחיתות שבהומוסקסואליות (לא פעם מחא או יצר עימותים בקרב מקומות בהם הופיע או במילות הטיונים שלו, בדומה לקפלטון).

סיזלה החל את הקריירה המוזיקלית בראשית שנות ה-90, אך הפריצה הגדולה שלו הגיעה עם אלבום מופתי בשם "Black Woman and Child" איתו זכה להכרה גדולה ולמועדמות לפרס המובי (פרס אלבום הרגאיי הטוב ביותר בשנת 1997). מאז הוציא למעלה מ-40 אלבומים כאשר הוא נע בין סגנונות הרוטס רגאיי לדאנסהול העכשווי ואף מוציא טיונים חדישים למדי על רידימים עדכניים ביותר.

האלבומים "Praise ya Jah", "Soul Deep" גם כן ראויים לאיזכור כאשר בשלוש השנים האחרונות הוציא מידי שנה אלבום.

סיזלה מבטא היטב את רחשי ליבו כאשר הוא מתנגד בתוקף להרבה ממילות המוזיקה הנוכחית הוולגרית לטענתו, ולא פעם מחא באמצעות טיון כלשהו כלפי אמן אחר.

יש לו אולפני הקלטות בשם קלונג'י רקורדס במרכז אוגוסט טאון (Judgement Yard). לאחרונה עבר תאונת אופנוע לא קלה, היה מאושפז במצב לא סימפטי, אך חזר במהרה לשחרר מוזיקה ולהוכיח כי הוא בריא ואיתן.