ריצ'י ספייס – Richie Spice

מהאמנים הבולטים של סוף שנות ה-90 ותחילת המילניום הנוכחי. קול ייחודי ומלא במסרים שבאים מהלב.

ריצ'ל בונר שמוכר לכם בשם הבמה שלו ריצ'י ספייס הוא אחד מהזמרים המובילים בעשור האחרון בעולם הרגאיי.  נולד בספטמבר 1971 במחוז סיינט אנדרו בג'מייקה על יד  הבירה קינגסטון. משפחתו בעלת רקע מוזיקלי נרחב, כך שהוא לא הראשון במשפחה שהתפרסם, שכן גם היו את ה Bonner brothers שקדמו להצלחתו האישית. הסינגל הראשון שלו נקרא  " Killing a Sound" ויחד עם עוד כמה טיונים הוא החל להתקדם אל עבר התודעה. באמצע שנות ה-90 עלה להופיע על במות והיה למופע חימום בדרך כלל, כאשר בין היתר חימם את " Chaka Demus and Pliers",  וכמו כן בין השנים 1996-1997 חימם את הטור באירופה ובארה"ב של  " Spanner, Banner and Rita Marley". בתום אותו סיבוב ההופעות החליט כי גם הוא רוצה קריית סולו, והחל לעבוד על אלבום משלו כשסופו של דבר ראה אור בשנת 1999 כשהיה בן 28, אלבום הבכורה נקרא " Living Ain't Easy ". כשנה לאחר מכן הוציא את אלבומו השני והמצליח יותר " Universal ".

אחרי הצלחת האלבום השני הוא הפסיק לעבוד על אלבומים חדשים ויצא לסיבוב הופעות במשך כמה חודשים ברחבי ארה"ב וכן נתן כמה הופעות בלתי נשכחות. לאחר מכן החליט  לחזור אל אולפן ההקלטות ולעבוד על אלבומים וחומרים חדשים. כשש שנים לאחר צאת אלבומו השני, בשנת 2006 הוציא את אלבומו השלישי " Spice In Your Life" ושנה מאוחר יותר בשנת 2007 הוציא את אלבומו הרביעי שנקרא  "In The Streets To Africa ", אשר נחשב לאחד האלבומים הכי מצליחים שלו שכן האלבום הזה הגיע באותה השנה למקום השישי במצעד אלבומי הרגאיי של אתר ה Billboard האמריקאי'.

 שנה אחת בלבד לאחר האלבום In The Streets To Africa, בשנת 2008 הוציא  את אלבומו החמישי את האלבום " Gideon Boot" – "סירת גידעון" ויש שיגידו שאותו אלבום הוא הטוב ביותר שלו,  מאחר ובאותו מצעד של ה Billboard הוא זכה להגיע למקום הראשון.

 מאז אלבומו הראשון בשנת 1999 ועד היום הוציא ריצ'י ספייס שבעה אלבומים כאשר את אלבומו השביעי ואחרון עד היום שחרר השנה, ליתר דיוק ב15.3.2011, אלבום אשר נקרא The Book Of Job, שם האלבום נלקח מתוך הספר המקראי של "איוב", ספר שבין היתר עוסק במחקר הקיומיות ובנושאים של דת, זכות וצדק. האלבום יצא בשיתוף פעולה עם הVP רקורדס אליהם חבר בשנים האחרונות.

http://www.youtube.com/watch?v=OJYpPlap5ak

http://www.youtube.com/watch?v=bwk_b99qSW0