שוגר מיינוט – Sugar Minott

אחת הדמויות היותר בולטות בסצנת הרגאיי בין העשורים האחרונים. זמר, יוצר, מפיק ובעיקר אמן עם המון תאווה ורצון לקדם את המוזיקה ולתת במה גם לאחרים.

שוגר מיינוט נולד בשם לינטון בארינגטון מיינוט בשנת 1956 בג'מייקה. תחילת דרכו במוזיקה הייתה כאשר היה בן 13, אך הפריצה היותר משמעותית הגיעה חמש שנים מאוחר יותר כאשר הקליט עבור קוקסון דוד וסטודיו וואן את "No cup no broke".  אחרי ההקלטה הוא חבר לדוד והיה כמעט עשור חבר בסטודיו וואן המפורסם, שם הפיק לא מעט מלהיטיו הראשונים. בראשית שנות ה-80 היה מראשוני פורצי הדרך של מוזיקת הדאנסהול, מה שנקרא היום הארלי דאנסהול. להיטים כמו "Run Come" על הסטאלג רידים המפורסם, הפכו את הארלי דאנסהול דרכו של מיינוט לחוויה כיפית לשמיעה. במקביל המשיך להקליט גם טיונים בז'אנר הרוטס רגאיי ואפילו מעט מהלאברס רוק (טיון ספציפי בשם Lovers Rock).

הוא נהיה כוכב גדול הן בג'מייקה וכן באנגליה, והקדיש לו מעט מזמנו לקידום הסצנה גם באנגליה (Hard Time Pressure).לאחר חזרה למחוזות ג'מייקה החליט לעזוב את סטודיו וואן ולהקים סאונד בשם Youth MAn Promotion שמטרתו העיקרית הייתה קידום אמנים צעירים ומתן במה עבורם. ניטי גריטי, טנור סואו, טוני טאף, ג'וניור ריד, הואס אנדי ובארינגטון לוי, כולם היו בני טיפוחיו של מיינוט, ובכך טמונה המשמעות האדירה שיצר עבור עולם הרגאיי והמורשת שהשאיר אחריו.

הוציא במהלך הקריירה למעלה מ-60 אלבומים ומאות טיונים, חלקם חקוקים בזכרון כל אוהבי הרוטס והארלי דאנסהול. כמו כן, חלקם גם זכו לקאברים לא פעם.

מיינוט נפטר בשנת 2010 מסיבוכים בליבו שגרמו לקריסה אט אט של גופו, אך הותיר מורשת אדירה של אמנים, מוזיקה וסיבות להערצה.