אסאסין: "שמח שהשם שלי עולה כאופציה להיכנס לשוק ההיפ הופ"
2 בפברואר 2014  //  By:   //  דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, ראיונות  //  1 comment

הוא שיתף פעולה עם קניה ווסט באלבום האחרון אבל חיי רגאיי. העבודה עם דמיאן מארלי ("מבטיח שעוד מוזיקה בדרך"), "Stupid Money הפתיע את כולם בפופולאריות". וגם: הקאבר לבוג'ו והתואר במנהל עסקים. ראיון מרתק במיוחד

assassinאסאסין או אייג'נט סאסקו. רק תבחרו

הוא נחשב לאחד מאמני הדאנסהול הבולטים בג'מייקה בשנים האחרונות, ליריקס מטורף, כריזמה אדירה על המיקרופון ומה לא בעצם? אסאסין או אייג'נט סאסקו (תבחרו אתם) נמצא בדרך הבטוחה לעבר שוק ההיפ הופ האמריקני אחרי שיתוף פעולה עם קניה ווסט באלבומו האחרון.

במקביל הוא כמובן לא זונח את קריירת הרגאיי והמקורות ביארד הג'מייקני. העבודה הצמודה עם דמיאן מארלי וה-""Ghetto Youths Int'l, ההקלטות ב-"Tuff Gong" האגדי, הקאבר לבוג'ו בנטון. במקביל הוא פיתח משפחה כשהוא רק בן 31 וכבר הספיק לסיים תואר במנהל עסקים, כן אתם קוראים נכון. אז עם תחילת 2014 סאסקו התפנה לתת ראיון מרתק ומיוחד לקאבום בו הוא מדבר על הכל.

קודם כל, כולם רוצים לדעת זה אסאסין או אייג'נט סאסקו?

"אסאסין, אייג'נט סאסקו, מה שבא לכם. את השם אייג'נט סאסקו הוספתי ב-2008, אבל אפשר לקרוא לי בשני השמות".

שיתפת פעולה עם קניה ווסט באלבומו האחרון "Yeezus" בצ'ון "I'm On It", אתה האמן הג'מייקני עם הפוטנציאל הגדול ביותר להיכנס לעסקי ההיפ הופ בארה"ב.
"אני שמח לייצג את המוזיקה שלי ואת מה שאני אוהב לעשות בכל הרמות. לפרוץ להיפ הופ זה ייתן עוד פלטפורמה למוזיקה שלי. קניה ווסט הוא אחד הגדולים של המוזיקה הזו כיום ולהיות שותף ל-'Yeezus' עם גירסה שאנשים השתגעו עליה זה תענוג. אני שמח שהדיון על כניסה שלי לעסקי ההיפ הופ עולה. כמובן שאנסה למקסם את המוזיקה שלי ולנצל את כל ההזדמנויות שיש בפני כדי לגדול".

לאחרונה התחלת לעבוד גם עם דמיאן מארלי וה-Ghetto Youths Int'l, בנוסף היית שתף ל-"Stupid Money" עם וויין מארשל שזכה להצלחה אדירה. מה אתה יכול לספר על החוויה והעבודה הזו?
"Stupid Money' תפס בצורה שהפתיעה אותי ואת כל המעורבים וזה תענוג עבור כולנו להיות חלק מזה וכמובן גם עבורי. העבודה עם דמיאן מארלי היא תמיד על מוזיקה איכותית, אחרי שעבדנו לאחרונה בכמה לילות ב-Tuff Gong, אני יכול להבטיח לכם שמוזיקה איכותית בדרך אליכם".

זו לא הפעם הראשונה שנפגשת עם ה-Tuff Gong. הקאבר המרשים שלך ל-"Untold Stories " האגדי של בוג'ו בנטון הוקלט שם. איך זה לעבוד באולפנים הללו ובכלל לבצע קאבר לבוג'ו?
"בכל פעם שאני נכנס בשערי ה-Tuff Gong אני מרגיש את ההילה של המורשת, את תחושת האחריות במקום ואני פשוט מוקיר תודה על המוזיקה שלנו. לגבי בוג'ו? זה היה תענוג לבצע קאבר ולהקדיש אותו לאחד הגדולים שלנו ולמורה שלי באופן אישי".

אתה נחשב לדיג'יי עם ליריקס משובח בדר"כ. מהיכן ההשראה?
"זה כבוד גדול עבורי שחושבים ככה. קודם כל, זו הוקרה והערכה על העבודה שלי. ההשראה אני משער שמגיעה מהאהבה הגדולה למוזיקה ולחיים עצמם".

על מה אתה עובד בימים אלו?
"האמת שאני מבלה שעות בסטודיו ומקליט שירים וצ'ונים בלי סוף, בכל חודש יכול לצאת לי אלבום. יש לי רצון להוציא איזה פרוייקט ב-2014, ככה שתישארו בציפייה לכך".

אתה אמנם 15 שנים בתעשיית הרגאיי, אבל הצלחת בין לבין לסיים תואר במנהל עסקים. איך שילבת בין העולמות והאם אתה חושב שזה תרם להתפחות הקריירה שלך?
"למנהל עסקים ולמוזיקה יש המון במשותף, החיבור ביניהם טבעי. השתדלתי לתת לכל תחום את הזמן הנדרש לו. הלימודים היו חוויה גדולה ודבר גדול עבורי ואני בטוח שזה תרם להתפתחות הקריירה שלי ולהתפתחות שלה".

מי מהאמנים, הלייבלים והמפיקים הם הפייבוריטים שלך?
"וואי זה קשה. מפרופסור נאטס ועד לסטיבי וונדר, יש כל כך הרבה ואם אתחיל למנות אותם זה ייקח יום שלם. אני עובד הרבה עם סטיבן די ג'יניוס ועם מרקוס מיירי אבל זכיתי ללמוד ולהרוויח מהגדולים ביותר. סטיבי וקליבי, פנטהאוס רקורדס, קינג ג'אמיס, לנקי מארדסן, דון קורליאון, סנו קון, סטינג, שאגי וגם ג'רי וונדר וכמובן שגם דמיאן מארלי וה-Ghetto Youths Int'l".

הופעת ברחבי העולם, באירופה, יפן וגם בארה"ב, איך החוויה הזו ביחס להופעות בג'מייקה?
"בג'מייקה זה הבית שלי, אני רגיש ליארד, רגיל לווייב ויודע למה לצפות, גדלתי עם הווייב הזה. תמיד כיך להופיע במקומות שונים ולראות כיצד אנשים מגיבים בצורה שונה. המשותף לכולם הוא אהבה טהורה למוזיקה שזה פשוט אולטימטיבי מבחינתי".

למה נצפה ומה נאחל לך?
"אני ממשיך בעבודה הקשה בכל החזיתות, הקלטה, כתיבה והופעה ושמח לעשות את מה שאני כל כך אוהב, פשוט תמשיכו להאזין לאסאסין, אייג'נט, הסוכן או הדון. כבוד לכולם".

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועידכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

1 Comment to “אסאסין: "שמח שהשם שלי עולה כאופציה להיכנס לשוק ההיפ הופ"”

Leave a reply