בוקסינג ובעיטות: קטעי הוידאו של סטינג 2012
28 בדצמבר 2012  //  By:   //  אמנים חדשים, הופעות חיות, חדשות, חדשות אחרונות, כללי  //  No Comment

הוא לא נוצץ כבעבר, אולי אפילו משעמם, אך הסטינג הג'מייקני הכה שוב אמש. פופקאן השתמש ברגליים, סיזלה בניסיון, נינג'ה מאן וקיפריץ' ביכולת הוורבאלית וביזי סיגנל לקח את הקופה כולה. דוקו שבת במתכונת היארד

טומי לי, ביזי סיגנל וספייס עושים סטינג, אמש

ה"בוקסינג דיי", היום שאחרי חג המולד תמיד מתאפיין כיום חג במדינות העולם הנוצריות. באנגליה זה מתבטא בעיקר בכדורגל, בארה"ב כמובן שבקניות, ובג'מייקה כמו בג'מייקה – במוזיקה. שנה אחר שנה הסטינג, האירוע השנתי הגדול, חי ונושם ב"ג'אמוורלד" שבפורטמור הסמוכה לקינגסטון.

אמנם ערכו של הסטינג נמצא בירידה משמעותית לאורך השנים האחרונות, אך את הסטינג של 2012 מגדירים כבר היום בג'מייקה כמוצלח של השנים האחרונות.

למרות היעדרויות של אמנים חמים כמו באונטי קילה ואיי אוקטיין, הליין אפ לא ממש איכזב. אז הנה מספר קטעים שיבהירו מה הלך שם.

המשוחרר הטרי, ביזי סיגנל, שיצא לאחרונה אחרי חצי שנה בכלא בארה"ב, הספיק לתת הופעה ראשונה מאז היציאה לחופשי לעיני הקהל הנלהב שהגיב בהרבה אש. ביזי הספיק לומר גם: "אני לא מאחל לאויבים שלי את שעברתי. מבין מה שעובר על בוג'ו בנטון. התמוטטתי שם פעמיים. למרות שזה היה רק חצי שנה, זה היה נראה כ-6 שנים". ההופעה אגב הוכתרה כטובה במהלך הערב.

גם סיזלה שחזר לענייני הסטינג נתן שואו כמו שרק הוא יודע והוכיח כי מקצועיות ומקצוענות זה משהו שרוכשים עם השנים.

לצד המופעים הללו שסחפו את מריבת תשומת הלב מבחינת הביקורות, גם לצעירים שביארד הסטינג האיר פנים. אחת התופעות המוזרות ועם זאת המצליחות בשנה החולפת, טומי לי, גם הוא זכה להרבה אהבה מהקהל הג'מייקני.

בצד היותר פוזיטיבי של הצעירים אפשר היה לזהות את אחד האמנים העולים המוכשרים ביארד, כרוניקס, שבהופעת בכורה בסטינג, נתן שואו שלא מבייש גם וותיקים ממנו.

גם פופקאן הפורח שכבר לא ממש נחשב לתגלית הגיע להופיע ובעיקר ייזכר לאור הבעיטה בחברו לשעבר בגאזה, בלאק ריינו, ש"זכה" לראות את הקהל מקרוב.

בגזרת הקלאשים ראינו חזרה של נינג'ה מאן לזירה עם קלאש זוגות יחד עם קיפריץ כשמולם התייצבו מרסילס וטוני מטרהורן. נינג'ה נתן ל"קיפו" את הזכות להרוג ליריקלית את הצמד שממול.

היו שם קלשאים בין ספייס למאקה דיימונד, שנותרה בדממה. גם רומיין וירגו, קונשנס, אסקו לוי, ארול דאנקלי, איתנה ואמנים רבים נוספים היו שותפים לסטינג של אמש, שכאמור הוגדר כאחד הטובים של השנים האחרונות. אז נכון, הדעות חלוקות לגבי אופיו של האירוע, אך קהל האלפים בפורטמור אמר את דברו, ה"בוקסינג דיי" הג'מייקני חי ובועט ו-12 שעות רצופות של מוזיקה הן לא דבר שניתן לערער לגביו.

About the Author :

Leave a reply