בזמן שישנתם: מי הבולט בדור החדש של הדאנסהול?
4 ביוני 2016  //  By:   //  אמנים חדשים, בחן את עצמך, דאנסהול, טיונים חדשים, יארד סטורם  //  No Comment

הם מלאי כישרון והשתלטו על הזירה לצד קרטל, מובאדו ואיידוניה. הליריקס של ג'המיל, הכישרון של ורשון, הקול המיוחד של דקסטה או הוורסטיליות של מאסיקה? אתם קובעים

DancehallStars2016הדור הבא של הדאנסהול כבר כאן

בזמן שוייבז קרטל מחזק מעמדו בראש אימפריית הדאנסהול, בזמן שמובאדו שר על הליגה של הגדולים, נבנים להם אמנים צעירים שלא מפסיקים להיות חלק פעיל מהתעשייה התחרותית של ג'מייקה ועולם המוזיקה.

עדיין אין להם את המעמד של הגדולים, אבל כשאמנים מצליחים להישאר בטופ, להופיע על כל רידים כמעט ולהיראות מוכשרים כל כך, הם כנראה יהיו כאן לאורך שנים. אז מי לדעתכם הכי בולט מבין הארבעה, מוכנים? יצאנו לדרך.

 

ג'המיל
שם אמיתי: ג'מיל פוסטר

היוט הצנוע מפורטמור עבד כבר מגיל 15 באולפנים של פנטהאוס רקורדס לצידו של דונובן ג'רמיין. הוא למד הרבה מבוג'ו בנטון והמשיך לייצר מוזיקה כשלהיט הראשון שלו יצא ב-2011 כשהיה בן 17 וענה לשם – "Cut Dem Off". ג'המיל המתין אבל לא הפסיק להאמין.

ב-2014 כבר הקליט עם מפיקי דאנסהול בכירים אך הפריצה הגדולה הגיעה ב-2015 עם הלהיט "Gain The World" שלא הפסיק להתנגן בקינגסטון ומשם ברחבי העולם כולו. הטיפוס לפסגה היה מהיר, להיטים כמו "True Colors", "Great Man" ו-"Where Were You" נכנסו לכל פלייליסט אפשרי בג'מייקה ומחוצה לה. הוא חבר למובאדו ומכאן עם הליריקס האמיתיות שלו נדמה שהשמיים הם הגבול גם בגיל 22.

דקסטה דאפס
שם אמיתי: לואיס גראנדיסון

המבוגר בחבורה אבל "החתיך" מכולם בעיני הבחורות. עבד לאורך מספר שנים אך רק לאחר שחתם עם הלייבל המפורסם "Daseca" ב-2014 עשה את הפריצה הגדולה עם מספר להיטים שלא הפסיקו להתנגן ברחבי האי. "Morning Love" ו-"Jealous Ova" יחד עם טיפה הכו גלים אבל גם הם עמדו בצל ל-"7 Eleven" שיצא בסוף אותה שנה וחדר לתחילת 2015 כלהיט ענק.

כיום כשהוא כבר בן 30 דקסטה לא מפסיק לייצר להיטים עם קול מחוספס וייחודי משלו. "Chinese Jordan" הוא האחרון ברשימה אבל היא מתחילה להיות ארוכה מדי כדי לציין כאן הכל.

ורשון
שם אמיתי: אדריאן קמאר בראון

הפריצה הכי מהירה לתודעה מתוך הרשימה הנוכחית. לא חיכה הרבה כי הוא פשוט מוכשר בטירוף. הליריקס שבו את ג'מייקה מיד ומשם זה כמובן היה קשה לעצירה. "Inna Real Life" כבש בשנה שעברה את היארד והשאר היסטוריה.

"Use To Hungry" רק חידד את האיכות ו-"Mercy A God" הבהיר: אני כאן כדי להישאר. אבל אם אתם רוצים, יש הכל מהכל בתפריט, צ'ונים על מציאות, צ'ונים לבחורות, צ'ונים על צביעות. כישרון ענק כבר אמרנו?

מאסיקה
שם אמיתי: ג'הבון פירון

היוט המוכשר מפורטמור נדחף על ידי חברים בתיכון כדי להתחיל לשיר. בגיל 19 כבר זכה להיות כוכב עולה בג'מייקה כשהיה במחנה של קונשנס אלא שמאז בחר לפרוץ לבדו, נטש את המחנה של קונשנס ונכנס כמעט בכל העולם. ורסטילי בטירוף, ליריקלי וחצוף באופן חיובי, וכמובן שכבר הספיק להשאיר לא מעט להיטים בג'מייקה. הבולטים שבהם "Dem Ago Dead" ו-"Hard Ball" שנכנס כמעט לכל פלייליסט ב-2015.

כיום כשהוא עוד לא בן 23, מאסיקה לא מפסיק להקליט אצל מיטב המפיקים וכמעט על כל רידים בולט. אז מדוע לא לבחור? יש מי שטוענים שהוא מלא בחוסר כבוד, מחפש מלחמות מוזיקליות עם איידוניה וגובנה (דיאבלו), הפגין חוסר לויאליות לקונשנס וגם עם קלאדו כבר חווה לא מעט אש. ועדיין מבחינת כישרון מדובר באמן שידבר רבות.

אז בזמן שברייקה, גובנה (דיאבלו) ואחרים דופקים כבר בדלת, אלו הם הדור החדש של הדאנסהול. במי אתם בוחרים?

אהבתם? תנו לנו לייק בפייסבוק

 

About the Author :

Leave a reply