בין אגדות לחלומות: גארנט סילק ג'וניור מנסה לשמר את המורשת
12 באוקטובר 2014  //  By:   //  אמנים חדשים, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, לאברס רוק, ניו רוטס, רוטס רגאיי  //  No Comment

לחקות את גארנט סילק כנראה אף אחד לא יצליח, אבל הבן שלו שגם נושא את שמו מנסה לפרוץ לתודעה. עם מטען של ציפיות הוא משלב בין אביו המנוח לבין אגדה אחרת, מייקל ג'קסון. תעשו היכרות

Garnet-Jrמטען של ציפיות. גארנט סילק ג'וניור

הקול האלמותי והאגדי של גארנט סילק הוא אולי אחד ויחיד, ולא בטוח שאי פעם יחזור. אין חובב רגאיי ובכוונה הדגש על רגאיי מיוזיק שלא התאהב בקול החלק של סילק המנוח שהלך לעולמו בניסיון שוד על בית אימו ב-1994.

יחד עם זאת לסילק כמובן שנשמרה מורשת ארוכה שרק מתרחבת. לצד הצ'ונים של גארנט עצמו שממשיכים להתנגן לא מעט ברחבי העולם בשלל מסיבות רגאיי, גם בנו הצעיר, גארנט סמית' ג'וניור, זה שנושא את שמו מתחיל את המסע כדי לנסות לעשות זאת בכוחות עצמו.

גארנט ג'וניור בן ה-19 נולד גם הוא במנדוויל שבמחוז מנצ'סטר בחלק המרכזי של האי ג'מייקה. יחד עם דחיפה מחברים וקרובים החל לנסות מזלו במוזיקה כבר בגיל 13 כשהקליט צ'ון ראשון, אבל עושה הרושם שעכשיו בגיל בו ילידי שנות ה-90 כמו כרוניקס, אלקליין, ג'המיל וקלאדו שורפים את האי – הוא מזהה שזה הזמן שלו.

הקול אמנם מעט פחות מחוספס אבל אפשר להבחין במשהו מיוחד כבר בצעדים הראשונים. הוא משלב בין רגאיי, R&B והיפ הופ בסטייל שלו עצמו כאשר גארנט ג'וניור מציין כי הושפע הרבה מהמוזיקה של אביו אבל גם מזו של דמיאן מארלי, ג'ה קיור ומלך הפופ מייקל ג'קסון המנוח.

את הצ'ון "Condolences" שיצא לפני שנתיים הוא מקדיש לאביו המנוח עם קליפ שממחיש את המוות העצוב של אגדת הרגאיי ובתוספת מסר חד וברור. כמו כן, סילק ג'וניור שיחרר השנה כמה צ'ונים עם מסר מרגש, האחד בשם "Mama", שמוקדש לאמא שלו וישנם עוד חומרים מרתקים כמו "Promises".

לאן תוביל הקריירה שלו אי אפשר לדעת, אבל מה שכן אפשר לזהות הוא עוד נסיון ג'מייקני לשימור של מורשת מוזיקלית אגדית.

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply