בין הוויילרס ל-Third World: אלבום חדש לרייג'ינג פאייה
18 ביוני 2014  //  By:   //  אלבומים חדשים, אמנים חדשים, הופעות חיות, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, כללי, ניו רוטס, רוטס רגאיי  //  No Comment

הלהקה שהחזירה את מושג להקות הרוטס לתודעה חובקת את "Destiny", אלבום שזכה לחשיפה גדולה באירופה. "אם זה לא חי – זה פשוט לא קיים" –  זה המוטו. מוזמנים להאזין

RagingFyah"אם זה לא חי – זה לא קיים". רייג'ינג פאייה (יח"צ)

סצנת הרוטס בג'מייקה נהנית בשנים האחרונות מפריחה מחודשת. כמובן, מדובר בהרבה מאוד אמנים שאימצו לעצמם את זרם הראסטה ואפשר למנות ביניהם את כרוניקס, פרוטוג'ה, ג'ה ניין, קבאקה פיראמיד, קזנאמדי, קליסה ועוד רבים וטובים.

גם נושא הלהקות, נושא שמעט דעך בעשורים האחרונים חוזר לתודעה ועושה זאת יותר במרחב הבינלאומי אם כי במקומות בהם מנגנים רגאיי בג'מייקה, רייג'ינג פאייה זוכה להשמעות לא מעטות.

אם תשימו בצד את T.O.K שמזוהה כ"בקסטריט בויז" של הרגאיי ומבצעת הרבה יותר דאנסהול, אצל רייג'ינג פאייה תמצאו את המוזיקה העמוקה והשורשית כמעט מדי צ'ון.

בימים אלו חובקת הלהקה שמורכבת מחמישה אמנים בראשות הסולן קומאר בנט את אלבומה השני, "Destiny", אלבום בין 11 צ'ונים כשהבולטים בו הם "Jah Glory" שזכה ללא מעט השמעות גם מעבר לים. גם הצ'ון "Africa" מזכיר את המפגש של הלהקה עם המוזיקה האפריקאית ובהחלט שווה לבחון את כל יתר המוזיקה.

רייג'ינג פאייה (Raging Fyah) פעילה כבר יותר משלוש שנים בסצנת הרוטס רגאיי ודוגלת בהופעת חיות (המוטו שמלווה אותה: "אם זה לא חי – זה לא קיים") שגרמו להשוואות ללהקות Third World ואפילו לוויילרס האגדיים של בוב מארלי. האלבום החדש הוא רק עוד סממן בדרך.

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועידכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply