בין שאגה לאכזבה: סיכום סטינג 2014
28 בדצמבר 2014  //  By:   //  דאנסהול, דאנסים/הופעות, הופעות חיות, חדשות אחרונות, יארד סטורם, סאונד קלאש, שולחן הניתוחים  //  No Comment

אירוע הדאנסהול והרגאיי הגדול של השנה רשם ציון דרך מאכזב ביותר: גולי בופ "שרף", קפלטון "הבעיר", טארוס עשה את שלו ודמרקו בשנה הטובה בקריירה שלו. עד לכאן החלק הטוב ומה לגבי הרע? הסטינג איבד את זה וללא שינוי עמוק – אפשר לומר זה סופה של היסטוריה

Sting2014טארוס ריילי, קפלטון, גולי בופ, אש באוויר, הבמה בסטינג והרגאיי יוטס. סטינג 2014 בשלל צבעים

אחרי עוד לילה עמוס ועטור הופעות סטינג 2014 מאחורינו. יהיו שיגדירו אותו כחלש, אולי החלש מכולם, אבל המנצח הגדול הוא הגימיק שהופק בחודשים האחרונים ע"י ההפקה – גולי בופ. מלבד זה, יש לומר בלשון המעטה, הסטינג בדרך לאבד את התהילה שכבר מזמן אינה שהייתה.

תחילת האירוע בג'מוורלד בפורטמור הסמוכה לקינגסטון הוקדשה לאמני הרגאיי. זה החל עם ג'המיל הצעיר שנתן כמה דקות טובות, המשיך באייבה מאר וקבאקה פיראמיד שקיבלו לא מעט "פורוורד" (תגובה חיובית) מהקהל המקומי. בין לבין הגלדיאטורס עם הסולן החדש, דרופ ליין נתנו סט משלהם, שלא ממש הרשים, ואייקאייה שהוכיחה שהיא זמרת בחסד.

המנה העיקרית הגיעה אח"כ כשקפלטון, האיש והאש עלה לבמה והבעיר את עשרת אלפים האנשים בקהל. קינג שאנגו עשה מוםע טוב ומיד המריא לטרינד להופעה אחרת. למען האמת קפלטון עשה את שלו, אבל כמובן בהישענות על צ'ונים מהעבר העשיר שלו. ההמשך היה של ה"סינגי סינגי, טארוס ריילי שזכה להופעה מרשימה משלו, אבל כזו שאפשר למצוא כמותה לא מעט ברחבי האי.

החלק היותר מאתגר הגיע לאחר מכן כשקבוצות האקדנים בראשות דינג דונג עלו לבמה בניסיון להרשים את הקהל, ומשם הכיוון היה דאנסהול. קלאדו נתן דקות מעניינות, דמרקו הוכיח בפעם המי יודע כמה שזו השנה הטובה בקריירה שלו וכמובן שהקהל בג'מייקה הבין זאת.

הקלאשים של הבחורות לא משכו יותר מדי תשומת לב מהקהל למרות שסטייליש השאירה חותם מעניין. איישונה גם היא ניסתה את כוחה בערב, אך הימים של ליידו סו "שורפת" בסטינג כנראה לא יחזרו.

את גולת הכותרת סיפק כמובן גולי בופ, קאנצ'רי מאן או איך שלא תבחרו לקרוא לא. האמן שהחל כגימיק של מפיק הסטינג, אייזיאה לאינג, קיבל "פורוורד" שהעיר את כל פורטמור וקינגסטון גם יחד. דקות בודדות על הבמה וניצחון אחד גדול שעשוי להמשיך לו את הקריירה לעבר 2015 במטרה שלא תיגמר כגימיק חולף.

לאחר מכן הקלאשים המרכזיים של הלילה/בוקר בג'מייקה החלו ואיך לומר? לא הרשימו. קיפריץ', טומי לי, גייג' ובלאק ריינו לא הצליחו לרתק את הקהל ונותרו על הבמה ללא כל הכרעה. הימים של אמנים שמגיעים חמושים בבתים לצ'ונים ופשוט "יורים" באמן אחר כנראה כבר לא יחזרו. 

הסטינג ה-31 נגמר בתחושה שהערך של האירוע בירידה מתמדת וללא החתמה של ליין מעניין בתוספת מחשבה על שינוי קונספט, ככל הנראה הוא רק יילך ויידעך. ג'מייקה לא נותרת אדישה ואמנם אלפים כן הגיעו לפורטמור, אבל הרוב שאפילו לא התעניין בסטינג אמר את דברו. מנצחים לא ממש היו כאן.

לדף הפייסבוק של יארד סטורם

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply