בכל מזג אוויר: המכונה של וייבז קרטל שוב מפציצה
25 ביוני 2019  //  By:   //  כללי  //  No Comment

לא על המפה? 2019 הוא שנת חזרתו של המלך הבלתי מעורער של הדאנסהול. החיבור עם ה"סיקס", הדיבור לבחורות, להיט אחרי להיט – ככה עושים את זה. תמונת מצב

חזר בגדול ובחיוך, וייבז קרטל

אחרי שנה פושרת במונחים שלו, וייבז קרטל שוב כאן כדי להכריז "אני הוורלד בוס". האמן אולי הכי משפיע על תרבות הדאנסהול הג'מייקני מאז תחילת שנות ה-2000, אמן שאסף אליו עשרות אלפי מעריצים נאמנים חזר ובגדול.

אם את 2018 אפשר היה להגדיר בהחלט כשנה ללא להיטים ממשיים, 2019 היא החזרה בגדול. קרטל כמו קרטל לא מפסיק לייצר צ'ונים, אבל הפעם הם גם להיטים בלתי נגמרים. הליריקה, החיספוס או שבכלל זהו החיבור ל-6ix – הקרו שצובר הכי הרבה הייפ בחודשים האחרונים בג'מייקה.

קרטל פתח את 2019 בסערה עם צ'ונים לבחורות. "Designa Vagina" בהפקה של Redboom, אחד המפיקים המוערכים בתעשייה, ולצידו הוציא את "Come Home" – אבל אלו היו רק המנות הראשונות.

ההמשך היה סוער ביותר. את הלהיט הגדול של 2019 הוא הביא לרחובות וגרם לכל ג'מייקני מהגטו בקינגסטון או מונטיגו ביי להגיב בפורוורד ולהרגיש זהות. כן, אנחנו מדברים על "Any Weather", צ'ון על הרידים הסוחף "G6ix" שהגיע מבירת הדאנסהול החדש – מונטיגו ביי (אבל זה כבר סיפור אחר).

אלא שכאן קרטל ממש לא עצר. החיבור לסקווש וכרוניק לו יצר רעב וגם להיטים משותפים. "Can't Be The Same" היה הראשון להכריז על שיתוף פעולה בין סיקס לוורלד בוס ומאז הוא הספיק להוציא את "Can't Kill We" עם הצלע הראשית השניה לסיקס – כרוניק לו. לאחרונה קרטל וסקווש החליטו להגיד משהו לליידיז והשיקו את "Beat Dem Bad" שמאיים לחרוך רחבות דאנסים.

 

לצד אלו קרטל המשיך את הקו שמדבר לבחורות ויחד עם אותו רדבום מלמעלה הפיץ את "Dem No Ready" על רידים כובש בשם "Lifestyle" שמרקיד לא מעט אנשים בקינגסטון בשבועות האחרונים. המילה האחרונה ממש לא נאמרה, אנחנו בסך הכל ביוני וקרטל כבר רושם שלל להיטים כשהאחרון שבהם הוא "Day Rave" שגם הוא סוחף ואל תשכחו עוד חיבור מחודש עם ספייס.

אז נכון, בינתיים השנה הזו מסומנת כירידה במניות של אלקליין, מובאדו וג'המיל – אנשי ה-MVP, דבר שאולי מקל את ההייפ סביב קרטל. מצד שני, יש לא מעט שנושפים מסביב. פופקאן, בן הטיפוחים מוציא להיטים ומטפל קרו משלו, טיג'יי צומח וגובנה לא עוצר – ובכל זאת קרטל הוא פשוטו כמשמעו – קרטל למוזיקה.

2019 חברים, זו שנת החזרה לעניינים של ווייבז קרטל. אם היה איזשהו ספק לגבי היכולת הליריקלית, הדבק במילים וההשפעה בג'מייקה ומחוצה לה בעולם הדאנסהול – הנה לכם ההוכחה.

אהבתם? חפשו אותו בפייסבוק ובאינסטגרם

About the Author :

Leave a reply