ג'המיל: "כילד ראיתי את באסטה ריימס בסטינג ועכשיו אני על אותה במה – חלום"
29 בנובמבר 2014  //  By:   //  אמנים חדשים, דאנסהול, הופעות חיות, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים  //  No Comment

הסטינג נערך למהדורה ה-31 שלו כשבצל המון ביקורות וליין אפ לא ממש משכנע. אחד שכן יהיה שם הוא גם צעיר עולה ואמיתי שחשף את התחושות שלו. עוד על הליין אפ והביקורות מסביב בפנים

jahmielסגירת מעגל. ג'המיל (מתוך יוטיוב)

אירוע הסטינג הוא אחד האירועים המוכרים עבור חובבי התרבות הג'מייקנית, אולי המוכר מכולם. יחד עם זאת, אין ספק שהאירוע שמציין 31 שנים נמצא בירידה עמוקה בערך שלו, בייחוס לו הוא זוכה מאמנים וגם מהקהל בג'מייקה.

אלו לא אותן שנים בהן ראינו קלאשים בלתי נשכחים בין ביני מאן לבאונטי קילה, בין נינג'ה מאן לשאבה ראנקס וגם לא בין מרסילס לכל מי שהוא חפץ בו. כן אפילו לא בין מובאדו לוייבז קרטל ב-2008.

חובבי הסטינג ברחבי העולם קיבלו בשנה שעברה לראשונה את האירוע ברמה גלובלית על גבי מסכי הטלוויזיה בעבור תשלום (Pay Per View) ויכול להיות שזה היה עוד צעד בדרך לחרוץ גורלות כי הרי הג'מייקנים לא ממש אוהבים את המסחור של התהליך.

השנה הספונסר של הסטינג "מגנום", אולי בגלל שהאירוע מיוחצן לעולם, הפכה אותו לכזה שיפוצל לשני אירועים, האחד רגאיי והשני דאנסהול שיכלול כמובן קלאשים. ויש לומר בפה מלא, הליין אפ לא דומה לשנים עברו.

ובכל זאת, אנחנו כאן כדי לפרגן למי שכן יהיה שם. קפלטון הבטיח את הגעתו ויתמקד בחלק הראשון של הערב, ויחד עימו כבר ידוע כי כי יגיעו כוחות עולות וצעירים שיתנו את הטון בחלק השני של הערב.

בין המשתתפים תמצאו את מאסיקה, אחד הצעירים המוכשרים בג'מייקה כיום, גם טומי לי שכבר חווה סטינג או שניים, ריים מיניסטה (עוד כוח עולה תוצרת מונטיגו ביי) יהיו שם. מי שעוד צפויים לאשר הגעה הם גייג' ואלקליין שעשויים להיות האירוע המרכזי בגזרת הקלאשים.

מי שעוד יחווה את הסטינג אם כי לא לראשונה, הוא עוד כישרון גדול, צנוע וצעיר שעונה לשם ג'המיל. אחרי שנה נוספת בה נכנס עוד יותר עמוק לתודעה בג'מייקה, היוט בן ה-22, שצמח אצל דונובן ג'רמיין וזכה לתמיכה גם מבוג'ו בנטון, סיפר על הח: "אני מאושר. זה משהו כמו חלום שמתגשם כי אני זוכר את עצמי הולך לסטינג בשנות ה-90 כשבאסטה ריימס הופיע ועכשיו אני באותה פלטפורמה של אז? זה באמת חלום".

לגבי מה שצפוי לקהל ממנו הוסיף: "זו לא הפעם הראשונה שאופיע בסטינג, אבל בפעם הקודמת זה היה בחלק של הארלי ולא רבים זכו לראות אותי. השנה זה יהיה אחרת, אנשים מכירים אותי הרבה יותר, הרבה בזכות הצ'ון 'Real Father'. אנשים יכולים לצפות ממני להופעה מלאת אנרגיה וחיוביות כמו שתמיד ג'המיל נותן".

יחד עם ליין אפ צעיר ואולי עם עוד כמה הפתעות שעוד יתווספו בקרוב, הסטינג צפוי שוב להיות מועבר בשידור חי לרחבי העולם. כאשר במקביל יערכו בג'מייקה עוד לא מעט אירועי מוזיקה גדולים, נקווה שהאירוע יצדיק לפחות חלק מהמסורת.

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply