ג'המיל: "כישרון זו המתנה שקיבלתי, פשוט אוהב מוזיקה"
16 באוגוסט 2014  //  By:   //  אמנים חדשים, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, ניו רוטס, ראיונות, רידימים חדשים  //  2 Comments

כבר בגיל 22 הוא מספיק לסמן לא מעט הצלחות. על ההתחלה אצל ג'רמיין ("הרגשתי את האנרגיה באולפנים של פנטהאוס"), הרוחניות והערצה לאבא שלו שהסתיימה בצ'ון מיוחד. ראיון עם כישרון ענק שרק בתחילת דרכו

Jahmielכובש פסגות בגיל 22. ג'המיל

כבר בגיל צעיר הוא הספיק לבקר באחת האקדמיות הכי בולטות בג'מייקה למוזיקה. לא בדיוק אקדמיה, אבל הסטודיו והמפגש עם דונובן ג'רמיין בגיל צעיר הקפיצה את ג'המיל כמה צעדים קדימה.

מאז הוא הספיק לשחרר מיקסטייפ ולאחרונה גם EP, להכניס גם צ'ונים למצעדים ותחנות הרדיו בג'מייקה וכל זה שהוא עדיין צעיר מתבגר. המפיקים הבולטים לא מפסיקים לעבוד איתו, אבל הוא נשאר צנוע ורוחני. בראיון לקאבום הוא מספר על ההתחלה, ההשראה וההערצה לאבא שהסתיימה בדרך משלו – צ'ון.

למי שטרם נחשף לג'המיל, ספר על ההחלטה לעסוק במוזיקה, מתי כל זה החל?
"בשביל מוזיקה זה לא משהו שהחלטתי פתאום לעסוק בו, אלא משהו שהיה תמיד מסביבי. זה משהו שהיה אצלי מגיל קטן ואני לא זוכר אפילו ממתי. מבחינתי זו המתנה שקיבלתי מהבורא, הכישרון שלי".

התחלת הדרך שלך הייתה למעשה כמו רבים אחרים עם דונובן ג'רמיין בפנטהאוס. איך הקשר הזה נוצר?
"המפגש שלי עם דונובן ג'רמיין היה דרך אבא שלי. הוא סיפר לו על הכישרון שלי וג'רמיין הזמין אותנו להיכנס לסטודיו של פנטהאוס. מרסיה גריפית'ס בדיוק הייתה שם ככה שהרגשתי את האנרגיה של המקום. בסופו של דבר אחרי שדיברנו הוא אמר לטכנאי הסאונד שלו להתחיל להקליט אותי, ואז התחלתי להגיע לשם בקביעות ולהקליט המון צ'ונים שעזרו לי להתפתח מוזיקלית".

בעבר הוצאת מיקסטייפ של קרוב ל-30 צ'ונים, לאחרונה שחררת EP חדש. הפרויקט הבא יהיה כבר אלבום?
"מדובר ב-EP של שישה צ'ונים שהקלטתי עבור Notnice רקורדס, בלאק ספיידה ועוד לייבלים אחרים. אני לא בטוח מה יהיה הפרויקט הבא שלי כי ג'המיל כל הזמן בתנועה, בעבודה. כרגע אני בעיקר משווק את החומרים שלי דרך ראיונות, דפי מעריצים ורשתות חברתיות".

כבר בגיל צעיר אתה מספיק לעבוד עם המון מפיקים נודעים בתעשייה. איך התחושה?
"אני עובד עם הרבה מפיקים מנוסים כמו Notnice, UIM, ראשן מ-Head Concussion Records, Young Vibes Productions ואחרים. מכל אחד מהם קיבלתי משהו חדש וגם הבאתי משהו נוסף. אתם יכולים לראות את הצמיחה של ג'המיל. זו בהחלט חוויה גדולה לעבוד עם מפיקים מנוסים וגדולים".

הצ'ון "Real Father" זכה לחשיפה רבה בג'מייקה. בדר"כ אמנים עושים מחווה לאימהות, מאיפה הגיעה ההשראה לכתוב דווקא שיר לאבות?
"ההשראה היא כמובן מאבא שלי, אבל ישבתי עם איינסלי (Notnice) ודיברנו באמת על זה שאין הרבה צ'ונים שמתייחסים לאבות. לא היו לי יותר מדי דרכים להראות לאבא שלי את ההערכה שלי כלפיו, רציתי להראות לו הערכה ואהבה וזו הדרך שלי. וכמובן שגם לכל האבות האמיתיים כולל אבא שלי".

אתה מתמקד רק במסר חיובי ולא בסלאקנס. יש לכך סיבה?
"קונספט חיובי במוזיקה שלי הוא עניין רוחני. אני כל הזמן מאמין שצורך לטוב יותר עבור כולם, והמוזיקה היא הברכה שלי להעביר את המחשב החיובית מדור לדור. מה באמת נכון כדי להמשיך ולחיות. בגדול – אני יכול להגיד שמסר חיובי גורם לי להרגיש נוח עם המוזיקה שלי ומה שאני עושה".

איך אתה יכול לתאר את הסגנון המוזיקלי שלך?
"אני חובב מוזיקה באופן כללי, אמן ורסטילי שאוהב המון סגנונות וגם אפשר לצפות ממני שאשיר בסגנונות אחרים או לפחות בז'אנרים נוספים ברגאיי. העיקר שהמסר יהיה חיובי".

Jahmiel-1"מוזיקה זו האהבה הגדולה". ג'המיל

אלו אמנים הם הפייבוריטים שלך?
"מי שאני יכול לסמן כאמנים הפייבוריטים שלי הם בוב מארלי, פיטר טוש, גארנט סילק, סיזלה קלונג'י, בוג'ו בנטון, ג'ה קיור, אבל זה רק חלק מהשמות. אני אוהב דברים שונים בכל אמן, לומד מזה. אני מוזיקאי בסה"כ – ככה שאפשר לומר שאני אוהב מוזיקה".

איפה היית רוצה להיות עוד חמש שנים?
"אני לא באמת יודע למה לצפות בעוד חמש שנים, אבל מה שאני כן יכול להגיד הוא שתמיד אעשה את מה שהיום יזמן בעזרת בורא עולם. אני מנסה את הטוב ביותר שלי, להקליט צ'ונים, ליצור מוזיקה, אבל אני חי על פי שמזמן לי היום".

מה התחביבים שלך בזמן הפנוי? אם יש כזה.
"אני אוהב לקרוא, להיות באינטרנט, אבל בוא נגיד כשיש לי זמן פנוי אני מחובר לאוזניות ושומע מוזיקה. זו תמיד האהבה הגדולה".

אתה בעצמך עדיין צעיר, אבל הספקת לחוות. מה העצות שלך לאמנים צעירים בתחילת דרכם?
"העצה שלי לאמנים צעירים היא להיות ממוקדים ולהקדיש עצמם למה שהם עושים. מוזיקה זו לא דרך קלה, צריך להקיף את עצמך באנשים שבאמת מאמינים בך, כי לבד אי אפשר לעשות את זה. עבודה קשה ואמונה בעצמך – אלו שני מפתחות".

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועידכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

 

 

About the Author :

2 Comments to “ג'המיל: "כישרון זו המתנה שקיבלתי, פשוט אוהב מוזיקה"”

Leave a reply