ג'י וויז: "כשאתה עובר את מבחן הקהל בג'מייקה – כל מקום הופך לקל"
7 ביוני 2014  //  By:   //  אמנים חדשים, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, לאברס רוק, ראיונות  //  No Comment

מהגטו בקינגסטון הוא הוציא צ'ון שהפך המנון, לא מעט ליידיז הוא כבש ועכשיו הוא מעיד על המסע: "עשיתי תהליך אדיר ב-5 שנים, מאחל לעצמי להמשיך ככה". וגם: איך שומרים על רלוונטיות. ראיון עמוק

gwhizzג'י וויז. מולטי טאלנט

יש בו הרבה אהבה, אבל הצ'ון שהפך אותו לפופולארי והפך להמנון ממש לפני כמה שנים הוא "Life". עוד אחד שעשה את המסע מהגטו בקינגסטון והפך אמן פופולארי שמשחרר מוזיקה בכמויות לא מבוטלות.

ג'י וויז והכישרון מופיעים בפעם הראשונה לראיון בקאבום ומספרים על המסע בין תשע השנים עד כה כאמן, על חלומות ריאליים ועל "מבחן הקהל בג'מייקה". בין לבין מופיעה גם די אנג'ל, מופיעות הבחורות שאותן הוא כל כך אוהב ובעיקר הרבה רצון להצליח.

ספר למי שטרם הכיר, מי אתה ג'י וויז?
"אוקיי. אני עושה מוזיקה בערך 9 שנים באופן מקצועי, אבל כבר בימים של התיכון הופעתי בהרבה תחרויות לגילוי כישרונות צעירים. הפריצה הגדולה כמובן הגיעה ב-2009 עם "Life". בגדול אני אמן שמייצר הרבה מוזיקה, וידאו וכמובן מופיע בכל רחבי העולם".

מי היה הלייבל או המפיק הראשון לתת לך במה או את הבמה הגדולה?
"גם לפני הפריצה שלי ב-2009 עבדתי עם הרבה מפיקים ביניהם בובי דיגיטל, מייקי בנט וגם בלייבל הפרטי שלי 'פאמסהאוס פרודקשן" – שנותנים לי במה בשנתיים האחרונות. הלייבל שנתן לי את צ'ון הפריצה שלי הוא כמובן 'TJ Records' עם הצ'ון "Life" על ה-"Mood Swing" רידים. ביג אפ ל-TJ Records. הצ'ון היה במקום הראשון במצעדים בג'מייקה, יפן, אירופה וכמעט בכל מצעד באותה תקופה".

בהרבה מהצ'ונים שלך אתה כותב על החיים בגטו בקינגסטון, גם בצ'ון "Go", אחד האחרונים והחמים שלך הספקת לציין את זה במילים. זה מה שנותן לך השראה בליריקס?
"החיים זו חוויה בכל מקום, בכל העולם. אני סופג השראה מכל מה שקורה לידי, אבל אני כאחד שגדל בגטו בקינגסטון, כמובן שר על חוויות היום יום שלי. אבל כפי שכבר שמעתם, ג'י וויז שר גם על האהבה וכל מיני דברים אחרים שקורים מסביב".

אז למעשה גם עם הלאברס אפשר לזהות אותך? לציין אותך בזרם החדש שיירש את סאנצ'ז, ברס האמונד ואחרים?
"אין לי שום בעיה להיות מזוהה עם הזרם הזה. אני אחד שגדל על סול ו-R&B, על אמנים כמו אשר ו- R Kelly. אני עובד על עוד הרבה צ'ונים של לאברס וגם על אלבום רגאיי, אלבום One Drop לגמרי – כולו יוקדש לליידיז".

הספקת לשחרר צ'ון משותף עם די אנג'ל שעשה לא מעט הד בקאריביים. זה משהו שאתה אוהב לעשות? צ'ונים משותפים? יש לך חלומות בנושא?
"גם לפני די אנג'ל הקלטתי עם אמנים מפורסמים, אפילו לפני שאני נעשיתי פופולארי. אמנים כמו נוריס מאן, ג'וניור ריד, טורבולנס, בלינג דוג, יש לי צ'ונים עם כל האמנים האלו אבל בהחלט ביג אפ לדי אנג'ל על הצ'ון המשותף האחרון. אנחנו חברים המון זמן והחלטנו יום אחד להקליט צ'ון שבאמת הצליח בג'מייקה וגם בקאריביים. חלומות? אני מאוד אשמח להקליט צ'ון עם אשר, אבל גם עם כל אמן רגאיי או דאנסהול שיש לו כישרון חיובי וטוב ולא משנה מהיכן עם בעולם".

בטח רבים שואלים, אבל אחרי כמה שנים טובות צריך להגיע אלבום, לא?
"אלבום או EP זה משהו ודאי שאני רוצה לשחרר אבל אצטרך לשבת עם האנשים הקרובים אליי ולהחליט על הקונספט. יש לי המון מוזיקה שאני מייצר כל הזמן, זה הקסם שבמוזיקה, תמיד יש על מה לכתוב, בייחוד כשאני בנסיעות ורואה חוויות אחרות, אנשים אחרים, תרבויות אחרות. ככה שתודה לאל יש לי המון חומרים מלאברס, צ'ונים של הודיה, צ'ונים של דאנסים. זה יהיה כנראה משהו משולב".

הופעת גם בחו"ל לא פעם. איך זה בהשוואה לקהל בג'מייקה?
"הופעתי ביפן, באירופה, בארה"ב, קנדה, במקומות אחרים בקאריביים, אבל תנחשו מה? כשאני מופיע במקומות אחרים בעולם, אני ממש לא מודאג מאיך שהקהל יקבל אותי. הקהל הג'מייקני הוא אחד הקשים שיש, ואפשר להגיד את זה ככה: 'אם אתה מצליח בג'מייקה – אתה יכול להצליח בכל מקום'. אם הקהל בג'מייקה מברך אותי ואומר לי צא לדרך, אני מרגיש מוכן. הם באמת קשים ושיש לך אור ירוק מהם? הכל בסדר. לגבי מקום אחר? יפן זה מקום שאני אוהב – תמיד מדהים שם, הם שולטים במילים באנגלית, גם באירופה זה נחמד".

g-whizzמרוצה מהדרך עד כה. ג'י וויז

בעסק כל כך תחרותי ובעייתי כמו תעשיית המוזיקה, איך שומרים על רלוונטיות? בטח כשהיום הכל חופשי באינטרנט?
"אי אפשר ללכת נגד האינטרנט והמדיה בימינו וצריך לעבוד במקביל איתם. אמן כיום חייב להשתמש בכל מה שעומד לרשותו כדי לשווק את עצמו ולהישאר רלוונטי, להיות פעיל ברשתות החברתיות, להפיץ מידע. גם אם יש לך כישרון ייחודי – אתה צריך לעבוד על מנת לצבור קהל נאמן, ושיהיה לך בסיס נאמן וחזק של קהל. לשמחתי יש לי קהל נאמן".

ולקראת סיום: ג'י וויז חמש שנים מעכשיו?
"חמש שנים מעכשיו? הכל עניין של להמשיך ולטפס מעלה בכל אספקט. אני רוצה להגיע למקומות שעוד לא הייתי בהם, להופיע מול קהלים שלא פגשתי ולא הופעתי מולם. כמובן, צ'ונים משובחים וקליפים ביחד איתם. פשוט להיות טוב יותר בכל דבר. אם אני מסתכל חמש שנים אחורה – אני יכול לומר שזה בדיוק מה שעשיתי, פרצתי גבולות שלא חלמתי עליהם, השתפרתי במוזיקה וזה מה שאני בדיוק רוצה".

ויש לו גם מסר לסיום: "שמח על התמיכה שלכם, שמח לתת לכם מוזיקה. ביג אפ לכל הישראלים באשר הם. תעקבו אחרי ג'י וויז ברשת, בפייסבוק, באינסטגרם, בטוויטר".

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועידכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

About the Author :

Leave a reply