דווין סטיבנסון: "כל עוד המוזיקה טובה אני שם"
6 במרץ 2015  //  By:   //  אלבומים חדשים, טיונים חדשים, ניו רוטס, ראיונות, רוטס רגאיי  //  No Comment

כשמסמנים אמן רוטס בימים אלו הוא הדוגמה האולטימטיבית ואחרי אלבום משובח הוא לא חושב לעצור: "לא ציפיתי להצלחה הזו, אבל קיוויתי". על הזיהוי עם אוגוסט טאון: "המחמאה הכי גדולה", הקאבר לבאני וויילר: "גדלתי על המוזיקה שלו" ועצה לכל אמן צעיר: "לשחרר מוזיקה רק אם שלמים איתה". וגם עם מי הוא רוצה לעשות צ'ון משותף?

Duane_Stephensonדווין סטיבנסון. אמן של אמת

דוויין סטיבנסון נחשב בחסד לאחד הקולות המיוחדים והמוערכים בתעשיית הרגאיי. אמן ששומר על המוזיקה המקורית, הרוטס רגאיי לכל אורך הדרך ומתבל אותה במגמות עכשוויות מבחינת הפקות או רידימים נכונים עליהם הוא מביא לידי ביטוי את הכישרון והמילים שלו. זה החל בימים של "August Town", אולי הצ'ון איתו הוא הכי מזוהה וגם בביצוע ל-"Cottage In Negril" ונמשך גם בצ'ונים שלו בשנים האחרונות ובהן "Rasta For I" ואחרים.

סטיבנסון שיחרר אשתקד את אלבומו ה-3 במספר, "Dangerously Roots", אלבום שזכה לביקורות נהדרות והופעות בג'מייקה ומחוצה לה. כבר נכתב כאן שטארוס ריילי, אמן שבעצם לא חסר לו, כינה את סטיבנסון "האמן המושלם", אז כל שנותר הוא לתפוס את סטיבנסון לראיון שבו ידבר על הנעשה בקריירה שלו. 

"Dangerously Roots" הוא אלבום רוטס אולטימטיבי. זה דווין סטיבנסון האמיתי?
"לגמרי. תמיד הייתי אמן שמזוהה עם רוטס ורגאיי. האלבום הזה הוא מעט יותר עמוק, יותר מורכב".

האלבום האחרון שלך זכה לביקורות מעולות ותגובות חיוביות מאוד בקרב חובבי מוזיקת הרגאיי, יש אומרים שזה אפילו היה מעבר למצופה. זה משהו שחשבת שיקרה?
"האמת שלא ציפיתי לזה פשוט קיוויתי שיאהבו את זה. מה שנותר לנו זה להודות על כך".

נכון לומר שהרבה מהדחיפה של האלבום הזה באה בגלל הופעות רבות שאתה עושה? נראה שאתה מתמקד בסיבובי הופעות בג'מייקה, בקארייבים, בדרום אמריקה ובעוד מקומות ברחבי היבשת?
"אכן. אנחנו עדיין במסע של קידום האלבום האחרון ומשתמשים בכל הזדמנות לעשות זאת. ההופעות והפסטיבלים האלו זו הדרך שבה אנחנו משתמשים כדי לחשוף את הקהל בג'מייקה ומחוצה לה לצ'ונים חדשים וגם לחומרים אחרים שכבר שוחררו ורוצים לשמור אותם רלוונטים".

יש לך צ'ון באלבום בשם "Cool Runnings", גרסת קאבר לבאני וויילר ששר את הצ'ון בשנות ה-80. מה הניע אותך לעשות קאבר דווקא לצ'ון הזה שאגב זכה לביקורות מעולות?
"גדלתי על האזנה לבאני וויילר ואני מעריך את העבודה שלו. הצ'ון הזה הוא אחד הפייבוריטים שלי, אחד האהובים עליי, צ'ון קלאסי ובזמן העבודה על האלבום החלטתי לעשות סוג של מחווה לבאני וויילר עם קאבר כזה".

למרות האלבום המדובר אתה עדיין מזוהה כדווין סטיבנסון מאוגוסט טאון. זה משהו שאתה נהנה ממנו או שאתה מעדיף להיות מזוהה עם המוזיקה המשובחת שאתה מייצר?
"הצמיחה שלי כאמן כל הזמן גדלה ורואים את זה בכמות ההופעות וההערכה שאני מקבל. להיות מזוהה כדווין סטיבנסון מאוגוסט טאון זו מחמאה וכוח יותר מכל דבר אחר מבחינתי ואני שמח ומודה על כך".

יש לך מוזיקה חדשה על הכוונת בימים אלו?
"כרגע הקידום של האלבום והמוזיקה ממנו הוא הדבר העיקרי מבחינתי, הפוקוס הולך לכיוון הזה. אנחנו רוצים כל הזמן לשווק את זה לעוד ועוד מדינות ומקווים לעשות השנה יותר ויותר הופעות בצפון ובדרום אמריקה וכמובן בשאר רחבי העולם".

עבדת עם המון מפיקים לאורך הקריירה. אילו זיכרונות הכי בולטים חווית?
"היו לי הרבה זיכרונות טובים בעבודה עם מפיקים שונים. לעבוד עם מפיקים שונים מלמד אותך דברים אחרים ומרחיב את הידע שלך. אנשים כמו דין פרייזר שהוא אבן פינה בקריירה שלי ולמדתי המון גם מדונובן ג'רמיין, קלייב האנט ומפיק צעיר בשם פיליפ ווינטר".

Duane_Stephenson2"הצמיחה שלי כל הזמן גדלה ורואים את זה בכמות ההופעות". סטיבנסון מופיע (Streetcredja)

סצנת הרגאיי הצעירה בג'מייקה מלאה בכישרונות בשנים האחרונות. מה דעתך על כך?
"הרגאיי אף פעם לא פסק, מוזיקת הרגאיי נעשית בצורה הכי טובה כבר שנים רבות בג'מייקה, האמנים הוותיקים מותירים עדיין את סימני הדרך שלהם עם צ'ונים שלהם, ויש כמובן את הצעירים שפרצו ועוד יפרצו שעושים עבודה עם השפעה עצומה בתעשייה. בגדול יש מוזיקה טובה שנעשית וזה הכי חשוב, כי אנשים נהנים מזה".

אתה חושב על עבודה משותפת עם אותם צעירים עולים בג'מייקה?
"בהחלט. אני אוהב את הסאונד של קבאקה פיראמיד וג'סי רויאל שצומחים כל הזמן במהירות ואשמח לעבוד איתם. כל עוד המוזיקה טובה ומאלפת אנשים אני שם. אנשים אוהבים את זה, תומכים, קונים מוזיקה וכל עת שאנשים אוהבים מוזיקה אני יכול להיות שם ולתרום את שלי".

לסיום, עצות לאמנים צעירים ולאנשים בכלל?
"פשוט להישאר תמיד ממוקדים ובפוקוס ולא לסטות מהשורשים שלך. לאמנים הייתי ממליץ שלא ישחררו לעולם חומרים שהם לא שלמים איתן וגאים בהם כי החומר שלך הוא הייצוג שלך".

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

About the Author :

Leave a reply