דרה איילנד: "המוזיקה זה מה שנותן לי אנרגיה"
18 במרץ 2016  //  By:   //  אמנים חדשים, טיונים חדשים, ניו רוטס, ראיונות, רוטס רגאיי  //  No Comment

אחד הקולות העולים בתעשיית הרגאיי בראיון: "אנחנו חזקים יחד דרך היצירה הזו". וגם: ההשפעות ("אומרים שהקול שלי דומה לדמיאן מארלי"), הפייבוריטים והתחביבים

Dre-Islandמתפתח כמו כוכב. דרה איילנד

דרה איילנד הוא עוד אחד מאותם צעירים עולים בזרם הנוצץ של אמני הרגאיי ששוטפים את ג'מייקה בשנים האחרונות. הוא הספיק לעבוד עם לא מעט מפיקים, להסתובב עם אמנים כמו פופקאן ולהיות חלק מסיבוב הופעות של כרוניקס.

בראיון הוא מספר על הדרך מהילדות בתור מפיק ועד הרגע שהחליט להיות אמן. הפייבוריטים שלו והחיבור לאמנים ולמפיקים שיוצרים את המוזיקה שלו.

מתי נחשפת לרגאיי והחלטת שזה מה שאתה רוצה לעשות?
"כשאתה גדל בג'מייקה זה תמיד מסביבך. אני נולדתי עם הרגאיי מסביבי, אם זה בוב מארלי, פיטר טוש או דניס בראון. באיזור שבו גדלתי צמחו אמנים כמו גרגורי אייזקס וגם לואי קאלצ'ר ככה שזה תמיד היה מסביב. ההתחלה שלי היתה בתור מפיק, לא חשבתי להיות זמר או לכתוב אבל דחפו אותי לזה, התחברתי לזה".

אילו אמנים השפיעו עלייך בסגנון המוזיקה שלך?
"כמו שציינתי גם בוב מארלי וגארנט סילק, אבל גם כאלו כמו בוג'ו בנטון ודמיאן מארלי שאומרים שיש לנו קול דומה. גם ספראגה בנז".

מאיפה אתה לוקח חומרים לצ'ונים. רוב המוזיקה שלך היא על הדרך שבחרת כראסטה וגם צ'ונים של אהבה?
"זה השפעות של החיים ביום ביום, המוזיקה נוצרת מזה. החוויות של החיים אני קורא לזה".

פרצת עם צ'ון בשם "Rastafari Way" ב-2013. מאז הפסקת לעבוד עם לא מעט מפיקים מובילים. איך ההרגשה להתקדם ככה במסע שלך?
"זה מה שמשפיע עליי ההתקדמות, העידוד הזה. עבדתי עם אנשים כמו אנג'ו בלאקס מ-UIM רקרודס, בייבי ג'י, אונגה מ-Notis. כל מי שמסביבי, תמיד זה מרגיש לך אחרת אבל אתה לומד מכל אחד איך ליצור – זה מה שנותן לך אנרגיה, ממלא אותך".

אתה מבלה הרבה בסביבה של כרוניקס, קבאקה פיראמיד וכל הזרם. זה עוזר לך להתפתח כאמן?
"אין ספק. כל הסביבה, האנשים שאתה מסתובב איתם זה משהו שמשפיע, אבל לא רק הם, גם אנשים מסביב, בצוות של כרוניקס, של קבאקה. לא הכרתי אותם לפני, אבל ככה זה כמו שאמרתי גם עם מפיקים. כולם משפיעים עלייך".

מאיפה הגיע השם דרה איילנד?
"דרה זה נגזר מהשם שלי אנדרה. בכל מקום שהלכתי קראו לי 'דרה'. אבל אני ראסטה ומחפש משמעות ולא סתם שם. איילנד זה המשמעות של אי, משהו קטן ומוקף".

ועכשיו. מה בתוכניות שלך?
"מוזיקה חדשה. כל הזמן אנחנו בתהליך של עבודה, בתור אחד מהזרם הזה, המוזיקה החדשה כל הזמן זה מה שבונה אותנו ושומר אותנו חזקים".

מה התחביבים שלך מלבד מוזיקה?
"אני מאוד אוהב ספורט. הכישורים נתנו לי לבחור במוזיקה כמקצוע".

אהבתם? חפשו אותנו גם בפייסבוק

 

 

About the Author :

Leave a reply