הדאנסהול ברגע שפל: האלבומים לא נמכרים
24 ביוני 2016  //  By:   //  ביקורת אלבומים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, לא ידענו, לא שמענו  //  No Comment

למרות שצ'ונים רבים לא מפסיקים להתנגן, המספרים מוכיחים אחרת: תקופה חלשה או שהאינטרט הורס? וגם: קונשנס נפרד מאחיו בפוסט. אל תגידו: "לא ידענו, לא שמענו"

Vybz-Kartelקרטל, מסתכל למציאות בעיניים?

הדאנסהול בקריסה ביחס לסגנונות מוזיקה אחרים, עוד אמן נפרד מאיתנו. הדברים שמסעירים את הרשת בתרבות המוזיקה הג'מייקנית. אל תגידו "לא ידענו, לא שמענו".

בסימן קריסה: הדאנסהול והרגאיי לא מוכרים יותר?
אלבום הדאנסהול החדש של וייבז קרטל, כוכב הדאנסהול הגדול ביותר של ג'מייקה בזמננו טיפס בצמרת המצעדים של מגזין בילבורד כבר בשבוע הראשון שלו והגיע עד למקום השני. כמה הוא מכר? כמעט 1,900 עותקים, ליתר דיוק 1,867.

הסוגיה הזו מדירה שינה מעיניהם של אנשי סצנת הדאנסהול בג'מייקה שטוענים כי זו עוד הוכחה למצב הרע של התעשייה. "זה מספר המכירות הגבוה ביותר בשבוע הראשון של אלבום מאז 'Undisputed' של ביני מאן מ-2006. אם זה נקרא הצלחה, אנחנו בצרות. צריך להגיע למספרים של פלטיניום, זהב, כסף, לא פחות מ-2,000. אנחנו בקריסה", ציינה אשת יחסי הציבור של סיזלה, אולימאטה טאל.

אלבומים נוספים שיצאו בשנה האחרונה כמו "New Level Unlocked" של אלקליין ו-"Rumors" של קרניום, שהיו לאלבומי בכורה, לא השכילו למכור יותר מאלף עותקים בשבוע הבכורה שלהם. "לא מבין איך אמני דאנסהול לא מוכרים כמו ריהאנה ודרייק, הרי הם שרים כמעט אותו דבר", אמר המפיק הוותיק, Heavy D. ביחס לסגנונות אחרים של מוזיקה מדובר כמובן במפלה קשה לדאנסהול ולמוזיקה הג'מייקנית בכלל. לכולם ברור שמדובר במוזיקה שהיא אנדרגראונד, אבל האם זו קריסה או שמע החופש באינטרנט הוא הגורם לעובדה שלא רוכשים אלבומים?

קונשנס נפרד מאחיו המנוח בפוסט מרגש
הדאנסהול איבד עוד אמן צעיר. דלמרק ספנס, אחיו של כוכב הדאנסהול, קונשנס החליט לשים קץ לחייו בקינגסטון וגרר שלל תגובות בתוך התעשייה. רבים ניחמו את קונשנס עצמו.

על פי דיווחים דלוס בן ה-35 ירה בראשו לאחר עימותים עם חברתו לחיים. קונשנס הגיע לזירה והוכה הלם ואילו בין התומכים הראשונים היו טארוס ריילי וג'ה וינצ'י שהגיעו אף הם למקום.

No know how mi aggo do dis without u dawg. But mi aggo do it cah u love see mi a do it. We can always say u neva affi do dat, but mi prefer seh mi wish u neva affi do dat. Mi know you, if it was so heavy that u think u needed to quit then fuck it dawg. REST and rest easy to. I will pick up the pieces one way or another an u know who cyaa suffer already from me have breath she good. Mi know u pre alla dat before u mek u move bcuz u was never a coward or a pussy an mi sure u believe inna me to di max. Mi have NO blame fi anybody or anything that sent you over the edge and me a share dis wid di world cah mi nah hide an bawl mi a bawl loud cah mi hurt deep an mi will always profess mi love and respect fi u proudly. Not even one day gone an mi affi a jump pan plane a go a work right now pan toppa all dis but bredda mi eye full a water an mi jus happy u escape whatever did a torment u fi so fucking long. I know… Whether on the highest mountain peak or the lowest point in the deepest valley a man needs inner peace!! And we must never underestimate the power of it. Thank u fi dah last par yah bro. Thanks fi all the condolences. Will tell unnu how funeral arrangements go.

A video posted by KonshensNewGovz (@konshensnewgovz) on

מאוחר יותר, קונשנס הספיק לפרסם ברשת החברתית מכתב פרידה בו כתב בין היתר: "אני לא מאשים אף אחד בזה. אם בחרת לעשות את זה זה לא כי אתה פחדן, אני יודע את זה. אאסוף את השברים בדרך כזו או אחרת. אני לא מתחבא עם הבכי שלי אלא עושה זה מול כולם כי אני כואב מאוד", כתב.

דלוס נכנס לתודעה בצ'ון משותף עם קונשנס ולאחר מכן פתח בקריירה אישית אך הופיע במספר צ'ונים יחד עם אחיו כמו "She's Happy". הצ'ון המפורסם ביותר שלו היה "What Tomorrow May Bring", שקיבל משמעות כפולה בעקבות האירועים.

אהבתם? תנו לנו לייק בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply