הדלקן של הדאנסהול
25 בדצמבר 2011  //  By:   //  דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות  //  No Comment

אז לאחר שלב ההצבעות שלכם כנראה שקיים סטטוס קוו בכל עולם הדאנסהול והרגאיי. איי אוקטיין הוא זמר השנה של 2011, ובג'מייקה הוא עתיד לקטוף את הפרס זו השנה השנייה ברציפות

בתוך שבעה חודשים אשתקד פרץ איי אוקטיין והפך לכוכב הבלתי מעורער של סצנת הדאנסהול בג'מייקה. הדאנסהול הוא ז'אנר הרגאיי השולט בג'מייקה בשלוש העשורים האחרונים, אך עם השנים נעשה דיגיטלי ואלקטרוני הרבה יותר. אוקטיין מצליח איפוא לככב על הבימות, לפרק רחבות של דאנסים ובעיקר להיות אהוד הן בג'מייקה והשנה גם להפוך לשם דבר בזירת הדאנסהול המתהווה בארצות הברית.

באיומה מואיר, איי אוקטיין בשבילכם, החליט לקחת את הקריירה צעד קדימה בפברואר 2010 ומאז הוא פשוט לא מביט לאחור. קול שנשמע לעיתים מעט בכייני הוא בעצם סוד בעניין שלו. הדיסק הקרוב שיצא בתחילת 2012 ויקרא Cry To The Nation, הוא בעצם ההסבר לכך שבקול שלו גלום למעשה הרבה כאב מפי אותם אנשי היארד אשר חיים את היום יום שלהם בצניעות, דלות, אך כשהמוזיקה היא הפה שלהם.

השנה המשיך את המסע שהתחיל אשתקד. כמעט מידי חודש הוציא להיטים שחובבי הדאנסהול לא יכלו להישאר אדישים אליהם. הבולטים שבהם "No Love Inna Dem" ו-"Nuh Ramp Wid Me" הם חלק מאותו ניסיון של אוקטיין לבטא במילים את החיים בג'מייקה, ובהצלחה אדירה יש לומר. שני הלהיטים הללו נכנסו לאלבום Ragga Ragga של ה-VP רקורדס, זה שצפוי לקחת בקרוב גם פרס גראמי, ושניהם הם רק גולת הכותרת לשנה רוויות הצלחות לאמן הכי לוהט בג'מייקה של ימינו.

אוקטיין בניגוד לאמני דאנסהול אחרים, מנסה לשמור על תרבות שלא תכלול מריבות, עימותים ומתיחות בינו לבין אחרים, זאת למרות כי כבר הצליח לפתח מעט "דיס" עם אמן עולה נוסף בשם קאגו. "אני מנסה להישאר מחוץ לעימותים. מנסה להביא חיוביות בחבילה אחת", כך הוא צוטט בכלי התקשורת במהלך השנה.

נוסף על עשרות להיטים שחלקם הקטן יכלל באלבום הבכורה שלו, אוקטיין גם זכה לתגמול כאשר חתם על חוזה עם חברת הסלולר הענקית בג'מייקה, דיגיסל, ונהפך לשגריר הראשי שלה למכירות, כראייה להיותו כוכב גדול, כשהבמה הזו הייתה שייכת עד כה ליוסיין בולט, שיאן העולם.

 כשהאחרונים שבלהיטיו "Topic Of The Day ", ו- "Burn Dem Bridge" , יצאו ממש לאחרונה, וכשהוא מבטיח לא להפסיק, "כי המוזיקה זה מה שהציל אותי. הרי יכולתי סתם עוד פושע", אוקטיין הוא התוסף לדלק של עולם הדאנסהול. האלבום הקרב ובא שלו צפוי להימכר בכמויות גם בשוק האמריקאי, ומכונת הלהיטים הזו, רק בתחילת הדרך. כנראה שגם אתם השתכנעתם שכך הדבר.

About the Author :

Leave a reply