ההשראה משאבה ראנקס: הכירו את קאלי בלאקס
11 ביולי 2014  //  By:   //  אמנים חדשים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, ניו רוטס, ראיונות, רוטס רגאיי  //  No Comment

הוא תוצר של המחוז סנט אן כמו בוב מארלי ואחד ממלכי הדאנסהול ועובד כבר קרוב לעשור. מהסאונד סיסטם לבמה דרך קינגסטון ("שם הכל קורה"). וגם: על הקושי בתעשיית הרגאיי בג'מייקה

Kali-Blaxxקאלי בלאקס. בין קפלטון וסיזלה לבוב מארלי (Kaliblaxx.com)

חלקכם אולי שמעו את השם, חלקכם אולי העמיקו, חלק כלל לא מכירים – אז הנה עוד שם, עוד סיפור במה שנקרא "התעשייה הקשה של ג'מייקה".

קאלי בלאקס, תוצר מחוז סנט אן, אותו מחוז בצפון ג'מייקה בו נולדו בוב מארלי ושאבה ראנקס, שניים מהאייקונים הגדולים שידעה ג'מייקה (אחד כמובן חוצה גבולות). בראיון לקאבום הוא מדבר על הניסיון בסאונד סיסטם כמו רבים אחרים ובהם צ'ארלי בלאק (עימו הוא מוציא צ'ון משותף בקרוב), מספר על החשיבות של קינגסטון עבור אמנים, על הקושי בלהגיע למפיקים הגדולים ועל ההצלחות עד כה. תכירו אמן פתוח ומיוחד.

למי שלא שמע עלייך, ספר קצת על קאלי בלאקס.
"קאלי בלאקס הוא אמן רגאיי פעיל החל מ-2005. התחלתי את הדרך בסאונד סיסטם במחוז שלי סנט אן ושם רכשתי את הידע הראשון והתנסיתי למעשה במוזיקה. סנט אן זה המחוז שאמנים כמו בוב מארלי, שאבה ראנקס ואחרים גם נולדו שם, ככה שיש לאן לשאוף".

מה זה אומר לרכוש ניסיון בסאונד סיסטם בג'מייקה?
"התחלתי כדי ג'יי בסאונד סיסטם שנקרא פרוגרס. מה זה אומר? לנגן מוזיקה אבל גם לשיר על רידימים, הקלטנו אפילו אלבום יחד עם שני חברים לסאונד. התחלתי לנסוע לקינגסטון ושם גם התפרסם הצ'ון הראשון שלי שנוגן ברדיו בג'מייקה שנקרא, "Keep It Positive", ב-2009. עבדתי עם מספר מפיקים שאחד מהם חבר שלי והקלטנו יחד צ'ון לקפלטון ומאז המשכתי לעוד כמה פרוייקטים".

אתה מדבר על לפתח את עצמך כאמן בקינגסטון. מה החשיבות של קינגסטון לאמן צעיר?
"קינגסטון זו עיר וגם המקום שבו נמצאים מרבית המפיקים ואם אתה מחפש להתקדם, אתה חייב להגיע לקינגסטון. זה לא אומר לגור שם, אבל להיות שם בוודאות. אני גר בקאנצ'רי של ג'מייקה, אבל כמה פעמים בשבוע נמצא בקינגסטון. Cut Stone Records, והלייבל שלי 'Calli Ville' נמצאים בסנט אן, אבל מרבית המפיקים הגדולים בקינגסטון כמובן וזו החשיבות, רוב ההפקות הגדולות, הרידימים הגדולים קורים שם".

רבים מהמפיקים והאמנים יספרו כמה ג'מייקה קשה מבחינת תעשיית הרגאיי. איך שורדים ושומרים על רלוונטיות בכל זה?
"אתה חייב להיות נאמן לעצמך ולהאמין במה שאתה עושה בכל סגנון שלא יהיה וזו דעתי. כל אמן מכוון לטופ בכל סגנון שלא יהיה. אני עושה מוזיקה טובה, חיובית ומקבל פידבקים, אנשים אוהבים את זה. בנוסף, בימים כאלו אתה חייב לדעת איך לקדם את עצמך ואת המוזיקה שלך ולנצל את כל האפשרויות שיש לכך".

Kali-Feel-Itמתוך הקליפ של Feel It 

השאיפות הן להקליט על רידימים של הלייבלים הגדולים כמו פנטהאוס, וייקינגס, נוטיס, צ'ימני, פראס?
"בהחלט. כל אחד שואף להקליט עבור השמות הגדולים בתעשייה והמפיקים הגדולים, אבל לפעמים זה קשה כיוון שהמון אמנים רוצים להקליט על כל רידים או הפקה שלהם. בוודאי שאם תצא ההזדמנות להקליט על רידים של אחד היוצרים האלו אני אשמח, אבל כרגע אני מסתפק בלהקליט עבור עבור מפיקים רבים וגם עבור הלייבל שלי".

אז איך מתקדמים לעוד חשיפה? EP, אלבום? על איזה פרויקט אתה עובד כרגע?
"אני בדיוק בהשלמות של פרויקט חדש, סיימתי להקליט צ'ון משותף עם סיזלה קלונג'י ועל הפרק גם צ'ון משותף עם צ'ארלי בלאק. שיתופי פעולה זה גם משהו שיכול לקדם אותי, כמובן עם אמנים שמשדרים על אותו גל כמוני".

הופעת מחוץ לג'מייקה? אירופה, ארה"ב, יפן?
"הופעתי ביפן בעבר וגם בארה"ב – לאן שהמוזיקה לקחה אותי, דרום אמריקה, קוסטה ריקה, קנדה. אני עובד על מנת להגיע גם לאירופה בקרוב".

על אילו אמנים גדלת? ממי שאבת רעיונות?
"האמת שעל המון, אני לא יכול למנות בודדים כי זה גם מגיע מהרבה סגנונות. פשוט אוהב מוזיקה".

ולסיום, יש לך מסר למעריצים ובכלל לאנשים?
"להישאר חיובים לחיים, למוזיקה, לרגאיי ובכלל. אני אשחרר כמה צ'ונים חדשים בקרוב וביניהם 'Feel It' המבטיח – תישארו מעודכנים באתר שלי, Kaliblaxx.com. ביג אפ".

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply