"הזמן יכתיר את קרטל לאחד הגדולים בכל הזמנים"
4 באפריל 2015  //  By:   //  אלבומים חדשים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים  //  1 comment

שנה חלפה מאז נגזר עליו מאסר עולם, אך לא נראה שקרטל עוצר. בג'מייקה קובעים: "העובדה שהוא בכלא רק גורמת לקהל לרצות יותר ממנו, הדעה עליו אצל הצעירים מכורה מראש". בינתיים הוא גם שיחרר אלבום נוסף והצ'ון "Unstoppable" – הגדרה מושלמת

 

Kartel

 

קרטל ביום המשפט (Jamaican Gleaner)

שנה חלפה מאז הורשע אמן הדאנסהול, וייבז קרטל בגין רצח שותפו, קלייב "ליזארד" וויליאמס ונגזר עליו מאסר עולם של 35 שנים שיחד איתו גם שון סטורם שנשפט ל-25 שנים מאחורי סורג ובריח.

הדעות תמיד יהיו חלוקות לגבי קרטל. מבחינה ליריקלית אין ספק שמדובר באמן מהמוכשרים שידעה ג'מייקה בהיסטוריה, אך יש כאלו הסולדים מהמילים שהוא משתמש בהן, מהבהרת העור שביצע (בילצ'ינג) וכמובן מהמעשה עצמו בו הואשם – רצח. יחד עם זאת, אוהבים או שלא, ההשפעה של קרטל על בני הנוער בג'מייקה היא בלתי מוטלת בספק.

מאז 2011 קרטל נמצא במאסר, אך כמות המוזיקה שיוצאת מפיו בלתי נתפסת ובנוסף כמות ההשפעה, ההשמעות והפול אפים ברחבי קינגסטון גם הם בקטגוריה הזו, אפשר לומר שאין מעצורים וקרטל הוא בהחלט כמו אחד הצ'ונים האחרונים שלו – "Unstopabbale".

 

"יש ביקוש לצ'ונים שלו, מאגר האוהדים שלו הוכפל מאז שנכנס לכלא", ציין טד דוקינס מ-Tad's Records, לייבל שעבד בצמוד ל"וורלד בוס". "בגלל הסיפור של הכלא דווקא רוצים עוד צ'ונים ממנו. בנוסף הוא הקליט המון לפני כך שזה משאיר כל הזמן מקום לחומר חדש", הוסיף.

דוקינס קבע עובדה שכנראה תהפוך עם הזמן למוכחת: "עם הזמן הוא יהפוך לאחד מעשרת האמנים הגדולים שידעה ג'מייקה".

קרטל שנולד בשם אדיג'ה פאלמר, שיחרר לאחרונה את אלבום האולפן החמישי שלו, "Viking", אלבום בין 11 צ'ונים שזוכה לתגובות רבות בג'מייקה ומחוצה לה בקרב חובבי הדאנסהול ברחבי העולם כולו. כשהמספרים לא עוצרים, כנראה שלא באמת משנה מאסר העולם.

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

About the Author :

1 Comment to “"הזמן יכתיר את קרטל לאחד הגדולים בכל הזמנים"”

Leave a reply