הכוכב הבא: דקסטה דאפס כובש את ג'מייקה
23 בינואר 2015  //  By:   //  אמנים חדשים, דאנסהול, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, כללי  //  1 comment

אחרי שלוש שנים בתעשייה הוא בדרך לקבע מעמד כאחד הכישרונות הכי גדולים בג'מייקה. דקסטה דאפס למד מבאונטי, זכה להשוואות לסראני ואפילו מקסי פרייסט ונוגע לליידיז בנשמה. כשההייפ מסביבו לא מפסיק לצמוח, גם אנחנו לא יכולנו להתעלם. 2015 התחילה עם ים של כשרון

Dexta_Dapsדקסטה דאפס. אחד הדברים החמים בג'מייקה (Yotube)

רגאיי ודאנסהול הן תעשיות מאוד לא צפויות. מצד אחד תמצאו אמנים שהכישרון שלהם מוטל בספק דוגמת פוטנשיאל קיד וגולי בופ (הייפ נטו) ומנגד, תופעות שלא זוכות למספיק הכרה והערכה. בין לבין כמובן ישנן פריצות שנכונות לכישרון אמיתי.

אחד מאותם הכישרונות הוא דקסטה דאפס שנמצא במקביל להייפ גדול ברחבי היארד בקינגסטון ובג'מייקה כולה, גם בסוג של הוכחה – הכישרון שלי כאן כדי להישאר לאורך תקופה ארוכה וכן, גם מעבר לים. אמנם הוא פעיל כבר קרוב לשלוש שנים, אבל השנה החולפת ותחילת 2015 ניראות מבטיחות ביותר עבור דקסטה וכשבאונטי קילה היה אחד ממורי הדרך העיקריים שלו ואף הספיק לצייץ בטוויטר: "דקסטה דאפס הוא אחד הדברים הכי מבטיחים בתעשייה ב-2015", אז אין מקום לספקות.

דקסטה עובד בצמוד ללייבל Daseca כמעט מרגע ההחלטה לפרוץ לאוויר העולם. הקול המלודי שלו כבר זכה בג'מייקה למחמאות כמו "תחיית הדאנסהול" כשהוא זוכה להשוואות לקולות מיוחדים כמו אלו של סראני (אמן נוסף שצמח ב-Daseca, מקסי פרייסט הוותיק ואפילו שון פול.

הכשרון העצום הזה נולד בג'מייקה וגדל ברובע הברונקס בניו יורק וכיום נע על הקו האווירי של בין בירת המוזיקה (ג'מייקה) לבין בירת הקלאשים העולמית (ניו יורק), כזו שגם בה תמצאו המון דאנסהול ורגאיי כמובן. את 2014 דקסטה "שרף" בג'מייקה עם "Morning Love", וסיים את השנה עם צ'ון שעד היום תופס לא מעט כותרות בשם "Jealous Ova", בצוותא עם אמנית הדאנסהול טיפה ובהפקה של איך לא? Daseca.

אבל דקסטה כמובן לא עוצר ומנצל כל רגע אפשרי כדי לייצר מוזיקה שתשמר את ההייפ, כי בג'מייקה היום אתה מלך ומחר אתה יכול להישכח מאחור. הוא סיים את 2014 עם "7 Eleven", על אחד הרידימים האחרונים שיצאו בשנה החולפת – "Intoxxicated" של Troyton. הצ'ון עצמו מנוגן כמעט מדי ערב ברחבי קינגסטון ואליו צירף דקסטה עוד צ'ון חדש בשם "Scared To Love" – שהבהיר סופית, דקסטה דאפס כאן כדי להישאר שנים ארוכות.

אז האם דקסטה דאפס יתפוגג כמו רבים אחרים? בניגוד לאמני ההייפ שפרצו נטו בגלל צ'ון בודד, או הייפ מסביב ונעלמו כלא היו, דקסטה דאפס הוא אחד שצפוי להישאר רלוונטי להרבה יותר מצ'ון כזה או אחר. כישרון יש, מילים יש, וקול מיוחד ועוד איך יש. דקסטה דאפס – סימנתם?

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

1 Comment to “הכוכב הבא: דקסטה דאפס כובש את ג'מייקה”

Leave a reply