הכירו מעצמה: בייס אודיסי מגיעים לישראל
10 באוגוסט 2015  //  By:   //  דאנסים/הופעות, חדשות, חדשות אחרונות, יארד סטורם, סאונד קלאש  //  No Comment

עם רזומה של 26 שנים, מערכת סאונד עוצמתית, סלקטורים אגדיים ופריצת דרך אחת גדולה – הסאונד מהקונצ'רי נוחת לראשונה בישראל במסגרת יארד סטורם. מי אתם בייס אודיסי? כנסו ותבינו

bassOddyssyאודיסי בלב קינגסטון. הראשונים מהקונצ'רי לעשות את זה 

ביום חמישי, ה-13 באוגוסט יזכו חובבי הדאנסהול, הרגאיי ובעיקר תרבות הסאונד סיסטם הג'מייקנית בישראל להופעת בכורה אי פעם של אחד הסאונדים הגדולים בעולם – בייס אודיסי, בתל אביב.

הסאונד שהוא ללא ספק מאבני היסוד של תרבות הסאונד סיסטם, הוקם ב-1989 בכפר קטן בשם אלכסנדריה במחוז סנט אן בג'מייקה על ידי קית' וולפורד, פאדה קית'.

אודיסי הציגו לאורך השנים לא מעט סלקטורים מרשימים כשבראשם אפשר אולי לציין את סקינג'י המנוח – "מייקל ג'ורדן" של עולם הקלאשים. סקינג'י הלך לעולמו בגיל 37 ואחרי מחלה, אך אודיסי לא נפגעו, גם אם ההרכב השתנה לאורך השנים וזאת גם בעקבות פיצול של הסאונד ב-1994.

כיום מוליכים אותו כמה סלקטורים כשבהם קונצ'רי ספנג, הארי די ואחרים. גם לקסי, דאמיון, וורם וקית'י נמנים על הבכרים שבהם ואלה נחשבים לדור הצעיר של הסאונד שייקח אותו קדימה בשנים הקרובות. השניים האחרונים יהיו אלו שיגיעו לישראל כדי לתת שואו עם הקופסא העשירה בדובפלייטס של אודיסי. במקביל, 'פאדה קית' אמנם מושך בחוטים, אבל מעורב בפוליטיקה של ג'מייקה ואת המורשת מנהלת בעקיר ביתו, יאניק שיחד עם אחיה דואגים להיות האחראים על המשך הדרך.

bass-Oddysseyהמשאית המפורסמת של בייס אודיסי (פייסבוק בייס אודיסי)

הסאונד הזה שהיה לראשון למעשה שפורץ את הדרך מהקונצ'רי של ג'מייקה לתוך קינגסטון וזוכה להכרה וכבוד, חגג רק בשבת האחרונה את יום השנה ה-26 שלו. במסורת שנוצרה היתה זו השנה השנייה שאודיסי חגגו פסטיבל סאונד סיסטם של ממש, על המערכת שלהם בסנט אן בג'מייקה.

BASS ODYSSEY !!! #SoundFEST2015

Posted by BASS ODYSSEY on Sunday, August 9, 2015

בשנה הראשונה התארחו שם סנטינל מגרמניה, השנה היו שם "HeavyHammer" מאיטליה לצד סאונדים מקומיים, מוכרים ו-ותיקים כמו סטון לאב ובאדיגארד.

bassodysseyבייס אודיסי בימים עברו. מאבני היסוד של הסאונד סיסטם 

בייס אודיסי יגיעו לארץ כחלק מהליין של יארד סטורם שכולל את איימר סאונד, מיסטיקל יוט סאונד, רודבוי סאונד, באדבוי אינטרנשיונל סאונד וכמובן בשיתוף עם 'מאד מאן' וגם עם אפיקומן בפעם הזו.

לאיבנט בפייסבוק

הדף של יארד סטורם בפייסבוק

לעוד עדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply