הכלא עשה את שלו: האם 2018 זו השנה החלשה ביותר של וייבז קרטל?
20 בנובמבר 2018  //  By:   //  דאנסהול, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, שולחן הניתוחים  //  No Comment

ללא צ'ונים קבועים ברחבות, עם יריבים שפורחים בזמן שהוא מאחורי סורג ובריח וצעירים עולים שתופסים את המקום. האם יש מקום לאבד תקווה או שעוד רגע הוא בועט בכולם וחוזר בגדול?

מה עובר עליו? קרטל ב-2018

אי אפשר להכריז על זה בביטחון מלא, אי אפשר גם לומר שלא יתפוס אותנו צ'ון עד סוף 2018, אבל בינתיים השנה הזו היא אולי החלשה ביותר של וייבז קרטל מאז שביסס את מעמדו כשליט הגדול של תעשיית הדאנסהול. למה אתם שואלים? אי אפשר לומר שאף להיט של קרטל שיצא ב-2018 (ולא רגע לפני) מתנגן באופן סוחף ורצוף ברחבות הדאנסים ברחבי העולם.

אפשר לסמן כמה סיבות לכך. הישיבה מאחורי סורג ובריח מאז 2011, החלה לעשות את שלה. בזמן שהחברים לתעשייה וגם היריבים צוברים תאוצה – קרטל לא יכול להראות את עצמו בחוץ ולא, זה לא שהוא לא מייצר מוזיקה.

מה הסיבה לדעיכה של קרטל?

הפריחה של המתחרים

הצעירים העולים בתעשיית הדאנסהול

הנוכחות ברשתות החברתיות

הישיבה בכלא

Created with PollMaker

היריבים הגדולים, מובאדו ואלקליין לא מפסיקים לייצר צ'ונים מלאי באז, בן הטיפוחים פופקאן כבר מזמן פורח תחת הכנפיים של Dre Skull ונוגע בשמיים עם דרייק ואמנים בינלאומיים נוספים דוגמת דוידו והכוחות הצעירים בסצנה פורצים גבולות ותופסים מקום נכבד בנתח השוק. רייגין קינג, טיג'יי, גובנה, מאסיקה ואחרים שלא משאירים מקום לפירור.

וכן, ב-2018 גם הרשתות החברתיות הן חלק נכבד ומשמעותי בקריירה של אמן. אז נכון, קרטל חי ברשת (ולא ברור איך או מי מנהל את זה), אבל אי אפשר להשוות את זה למה שאמנים אחרים מייצאים לעולם.

אז יהיו שיגידו "Under Wata"' שיצא בערך לפני שבעה חודשים, אבל לא חברים, אין לו קביעות בפלייליסטים. הלהיט המכהן של קרטל שעדיין שורף כל מקום ברמה עולמית (במדד הדאנסהול כמובן) הוא "Hm Mhm" וכבר ציינו למעלה, אנחנו בוחנים את המצב רק במבט על צ'ונים שיצאו ב-2018 והצ'ון המדובר לא עומד בקריטריונים. (יצא לאור בספטמבר 2017).

אמנם קרטל יצר את "Do It", שיחרר את "What U Sellin" ורק ביממה האחרונה הוציא את "Won't Work" שמתווסף ל-"Best Friend" ו-"Pretty Potion" שכולם בעלי פוטנציאל אבל עדיין לא שם מבחינת עקביות של השמעות. וכן חברים, עדיין כל צ'ון גורף מאות אלפי השמעות ביוטיוב וברשתות אבל המדד מדבר על רחבות הריקודים.

גם ניסיניונות לרימיקס נוסף עם שנסיה, לא ממש עבדו ואפילו עבודה עם בחורות נוספות כמו Lolaa Smiles ו-Ili Sanchea לא ענתה על הציפיות.

אז כמו שכבר אמרנו, לא נצא בהכרזות כי בכל זאת מדובר ב"וורלד בוס" – מכונת להיטים מוכחת, אבל 2018 מסתמנת לעת עתה כחלשה ביותר של קרטל אולי מאז ומעולם. קרטל – אנחנו כבר מחכים ללהיטים הבאים.

אהבתם? תנו לנו לייק בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply