הכתיבו את הקצב: חמשת הרידימים שעשו את 2016
23 בדצמבר 2016  //  By:   //  דאנסהול, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, יארד סטורם, כללי, רידימים חדשים, שולחן הניתוחים  //  No Comment

מתקרבים להחלפת המחוג וזה הזמן להציץ אחורה. ה-"Big Leauge" של מובאדו, הלהיטים של איידוניה ואלקליין ואיך אפשר בלי וייבז קרטל? הטופ 5 של השנה, מסכימים?

top2016עשו את השנה, לא?

2016 ממש מעבר לפינה ורגע לפני הגיע הזמן להביט לאחור ולהסתכל על הפסקול השנתי. כשמדברים על פסקול כמובן אלו הרידימים שליוו את השנה ובנו כמעט כל פלייליסט בתחנת רדיו, במסיבה וזה כמובן לצד סינגלים.

אז אולי אהבתם לשמוע את ריהאנה עם ה-"Work, Work, Work", אולי אהבתם את קרטל בלא מעט סינגלים, את ה-"World Cup" של פופקאן או את ההברקות של כרוניקס ופרוטוג'ה אבל אלו הרידימים שעשו את השנה.

Cure Pain Riddim
פברואר, הלייבל "Good Good Productions" מכה שוב. שנה אחרי שהבעיר את עולם הדאנסהול עם "Liquor", מובאדו הגיע עם ה-"Big League", ג'המיל הצטרף עם "Where Were You" והיו שם אלקליין, מאסיקה העולה, קימאני מארלי וכמובן גם קרטל.

הלהיט: Big League" – Mavado"

Toll Road Riddim
חשבתם לעבור שנה בלי להיט תוצרת "Chimney Records". הלייבל האימתני הזה הצליח לפתוח את התיאבון עם "Training Wheel" של קרטל שיצא מעט לפני הרידים עצמו. אליו הצטרפו אלקליין, מובאדו וגם דמרקו בין היתר. התוצאה? אחד הרידימים החמים של השנה.

הלהיט: Block & Delete" – Alkaline"

Money Boss Riddim
זה החל כליין של מסיבות במינראל ריבר והפך ללייבל. קורי ה-MBR  בוס אמון על אחד הרידימים הכי מרתקים של 2016. מובאדו, איי אוקטיין, ורשאן וג'המיל הצטרפו אליו בצ'ונים מלאי השראה שלא מפסיקים לשרוף רחבות עד היום.

הלהיט:  Progress" – Mavado"

Pile Up Riddim
די ג'יי סאנשיין נחשבת לאחת משדרניות הרדיו המוערכות והאהובות באי. בשנים האחרונות היא נכנסה לעולם ההפקה ועם לייבל בשם "Yellow Moon Records" היא מצליחה לשחרר לא מעט רידים והפקות מוצלחות במיוחד. את 2016 היא יכולה לרשום לזכותה עם רידים ששורף עד היום באי. מובאדו, ג'המיל וגם איידוניה הם הבולטים עליו.

הלהיט: "Dat A Di Ting" – Aidonia

Crown Love Riddim
הרידים שהכי נוטה לרגאיי ברשימה אבל אי אפשר להעביר שנה בלי שראשן המוערך יצטרף לחבילה. רידים מעט שונה שהצליח לחדור עמוק לתודעה גם בשוק האירופי. קרטל ובעיקר טארוס ריילי בלטו, וגם קלאש הצרפתי הספיק להוכיח שיש לו מקום בתעשיה.

הלהיט: Don't Come Back" – Tarrus Riley"

היו לנו עוד רידימים על הקנה, אז אולי אתם תחליטו שהם עשו לכם את זה? הצביעו בסקר.

אהבתם? תנו לנו לייק בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply