המדריך המלא לסטינג ה-30: היסטוריה של קלאשים ושיווק עולמי
8 בדצמבר 2013  //  By:   //  דאנסהול, דאנסים/הופעות, חדשות, חדשות אחרונות, כללי, סאונד קלאש  //  No Comment

316 מיליון איש ברחבי העולם מחכים לאירוע הרגאיי הגדול בעולם – הסטינג ה-30. רשימת האמנים מרשימה, אפילו סופרקאט חוזר, השיווק ברמה הבינלאומית בתאוצה וגם ההיסטוריה משחקת תפקיד. כל הפרטים בפנים

ninja-man-sting-1990-vs-shabba-ranks-330x330נינג'ה מאן בקלאש המפורסם נגד נגד שאבה ראנקס מ-1990

מדי שנה, ה-26 בדצמבר, יום אחרי חג המולד ולעולם הרגאיי זו חגיגה שלמה, בייחוד בג'מייקה. הסטינג, האירוע הגדול ביותר שמתקיים על פני לילה אחד (ולא מתפרס על כמה לילות), חוגג בסוף 2013, 30 שנה בביזנס.

השנה נעשתה עבודה גדולה כדי לשווק את האירוע הגדול שדעך מעט מבחינת יוקרה בשנים האחרונות, בכל זאת 30 שנה, לא נתון של מה בכך. לא פחות מ-316 מיליון איש אמורים לצפות בסטינג בשידור חי אחרי שיווק מאסיבי שנעשה, והדבר מוכיח יותר מכל, יש לא מעט חובבי רגאיי, דאנסהול ושאר הסגנונות גם מחוץ לג'מייקה. כנסו ללינק לצפייה ישירה בתשלום 

לא תוכנן להיות כזה אירוע גדול, הפך לזירה הכי חמה
ב-1984 רצה אייזאה לאנג, המפיק של הסטינג להפיק אירוע גדול, לשלב בו במה, אבל מעולם לא ציפה שזה יהפוך למסורת שכזו, אירוע שמשחק תפקיד מרכזי בהיסטוריה של הרגאיי והדאנסהול בג'מייקה. "הסטינג – מופע הרגאיי הגדול בכדור הארץ", הוא זכה לכינוי.

לאורך ההיסטוריה לא פחות מ-500 אמנים ג'מייקנים הופיעו על במות הסטינג שנדד במהלך השנים למקום שבו נערך היום, פורטמור, הסמוכה לקינגסטון, המקום בו וייבז קרטל פיתח את ה"גאזה" שלו. עם זאת, הסטינג לא התמקד רק בג'מייקה, ביפן, ארה"ב ובמדינות אחרות בקאריביים הוא גם "ביקר".

לא מעט מהפירסום שזכה לו הסטינג קרה בגלל הקלאשים המילוליים בין אמנים. נינג'ה מאן, שאבה ראנקס, באונטי קילה, סופרקאט, סיזלה, מרסילס, ביני מאן, קיפריץ, וייבז קרטל, מובאדו ואפילו פופקאן. יש אמנים שמחכים שנה שלמה רק כדי להתחמם בחודשים שלקראת הסטינג כדי ליצור "הייפ" ולחזור למוקד העניינים לקראת האירוע.

מלבד נושא הקלאשים הבוער גם אמנים רבים נוספים היו כמובן על בימות הסטינג לאורך ההיסטוריה. מבוג'ו בנטון, ליידי סואו ועד לאמני היפ הופ כמו באסטה ריימס.

30 שנה מי זוכר: אפילו סופר קאט חוזר
מפיקי הסטינג החליטו כאמור להיכנס חזק לנושא השיווק הבינלאומי של הסטינג לקראת ציון הדרך החשוב של השנה. כחלק מכיבוש העולם ע"י המדיה הדיגיטלית הם עובדים ללא הפסקה בכל הזירות מהפייסבוק, הטוויטר ועד ליוטיוב.

גם רשימת האמנים שתופיע לא תאכזב את הנוכחים בפורטמור וגם את אלו שיחכו לו על מסכי המחשב או הטלוויזיה. מלבד נינג'ה מאן שחוזר לסטינג, גם סיזלה, קפלטון, ליידי סואו, אידוניה, אלפאנט מאן, רומיין וירגו ואיתנה יהיו נוכחים באירוע השנתי. בנוסף, ההפתעות כוללות חזרה מפתיעה של סופר קאט שכבר הצליח לעשות את שלו בעבר באירוע וחוזר כמו מהמתים. גם אמנים כמו מייג'ור מקירל, צ'ארלי צ'אפלין וגם ג'וזי וולס ינסו לחזור למודעות של הקהל בעזרת קלאש או הופעה טובה.

Lady-Saw-and-Lisa-Hyper-350x232ליידי סואו וליסה הייפר בהשקה של הסטינג ה-30

בגזרת התיבול הבינלאומי אפשר למצוא את 2 Chianz הראפר האמריקני שיבוא כדי להוסיף עוד קצת אקשן לחגיגות ה-30. מעניין בטוח יהיה, אז תשארו מעודכנים או איך שלא קוראים לזה – Stay Tuned.

לעוד חדשות, צ'ונים, רידימים, ראיונות ועידכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply