המפיק הראשי של הסטינג, לאינג: "מתקשים להביא ספונסרים"
18 בנובמבר 2012  //  By:   //  דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, כללי  //  No Comment

בראיון ב"גלינר" הג'מייקני חשף המפיק הראשי של האירוע השנתי על ירידת ערכו של הפסטיבל. "אין לנו כרגע ספונסר ראשי". מי בינתיים הבטיח מקומו? סיזלה, קאגו, נינג'ה מאן, מרסילס, קיפריץ' וכרוניקס

חושש לעתיד הסטינג. איזיאה לאינג (Jamaican Gleaner)

איזיאה לאינג, המפיק הראשי של האירוע השנתי הגדול בג'מייקה, הסטינג, הביע בראיון לתקשורת המקומית את חששו לגבי עתיד האירוע. השנה הסטינג אמנם ייערך כמתוכנן ב-26 לדצמבר, אך לאינג מנה כמה וכמה סיבות מדאיגות להמשך קיומו של הפסטיבל שנערך החל משנת 1984 בפורטמור הסמוכה לקינגסטון.

"הזמנים קשים. זה לא שהסטינג הוא עסק רווחי כמו שניתן לחשוב", אמר לאינג. "בעבר לקחנו הלוואות מבנקים ואירגונים שונים בכדי לממן את האירוע. השנה נאלצנו למכור נכסים אישיים בכדי לפרוע חובות", הוסיף.

המשבר הגדול קרה בעיקר לאחר שאמן הדאנסהול המפורסם, וייבז קרטל, שעשה לעצמו שם בכמה וכמה קלאשים המהלך השנים בסטינג עצמו, החליט שלא להופיע ממש ברגע האחרון. "איבדנו את האמון של הבנק שנתן לנו מימון עיקרי בגלל הביטול הזה", מסביר לאינג, אך עם זאת מונה עוד סיבה למצב והיא דרישת הקהל, או הרצון לחדש, להפתיע ולרענן מידי שנה. "הקהל של הסטינג הוא ללא ספק קהל שאולי הכי קשה לרצות אותו. הוא כל הזמן רוצה חידושים, משהו חדש. זה כבר לא רק הקלאשים בין האמנים שמרגשים, אני מעודד אמנים שמגיעים להופיע, פשוט לבצע את הטיונים שלהם כמו שהם, ועם נגיעה בתשומת הלב של הקהל", מנסה לאינג להסביר כיצד מנסים להתמודד עם הקהל ודרישותיו.

מרסילס וקיפריץ' בקלאש אשתקד. זה מה שנשאר? (Jamaican Gleaner)

מי שבכל זאת עזר למימון הסטינג המתוכנן לחודש הבא כאמור היא חברת Downsound Records, שהמנהל שלה, ג'וסף בוגדנוביץ' זוכה למחמאות מלאינג. "ג'ו באמת מנסה לתרום את חלקו הגדול למוזיקה ולמופע. שיתוף הפעולה הוא חדש ונקווה שיבנה מחדש את העסק שהולך ופוחת", מפרגן לאינג.

למרות היעדרות של מספר דמויות שיכלו להוסיף לערב ובהן באונטי קילה ואיי אוקטיין, מי שכן הבטיחו את הופעתם בערב הגדוש הם קיפריץ' ומרסילס שצפויים לעוד קלאש כמו בשנה החולפת. גם נינג'ה מאן שחוזר אחרי 5 שנות היעדרות יהיה בפורטמור ב-26 לדצמבר כמו גם קאגו. מי שהבטיחו ממש בימים האחרונים את הופעתם בסטינג 2012 הם סיזלה שינוע באותה תקופה בין סיבובים ברחבי הקאריביים וג'מייקה עצמה, וגם הופעת בכורה לצעיר המוכשר, כרוניקס, שסגר ממש לאחרונה את נושא ההופעה הזו.

גם הוא יהיה בסטינג השנה. סיזלה קלונג'י (Gettyimages)

About the Author :

Leave a reply