הסטינג חוזר: מתכונת חדשה ולא מעט ביקורות
1 בנובמבר 2014  //  By:   //  דאנסהול, דאנסים/הופעות, חדשות, חדשות אחרונות, יארד סטורם, רוטס רגאיי  //  No Comment

צפירת הרגעה או מקום לדאגה? ליינאפ עדיין אין, אבל מארגני הסטינג מבטיחים עוד היסטוריה עם חלקים של רגאיי לחלוטין ודאנסהול החל משעות הלילה. בינתיים? הקהל לא משתכנע. אז מי בכל זאת כבר הסכים להופיע?

stingסטינג 2014. ציפיות וביקורות

רבים תהו בתקופה האחרונה האם ייערך סטינג ב-2014? בכל זאת חודשיים לפני ולא היה כל זכר, כל חימום מנועים בין אמנים שמחכים ל"קלאש" ועלתה השאלה האם המהדורה ה-31 של אירוע הרגאיי הגדול ביותר בעולם תיערך בכל מקרה.

התשובה ואולי צפירת ההרגעה הגיעה עם פרסום הודעה לעיתונות מטעם המארגנים ובראשם אייזאה לאנג. סטינג אכן יהיה, בבוקסינג דיי, ב-26 בדצמבר, אבל הספקות מסביב עדיין רבות.

מצד האמרגנים כמובן מבטיחים אירוע מרשים ואפילו מיוחד. "יש לנו מוניטין שתמיד מספק לקהל הצגה במחיר סביר, ולא נחרוג מזה גם במגנום סטינג של 2014", הודיע לאנג.

sawVSmackaמאקה דיימונד מול ליידי סו. ככה זה נראה בשנה שעברה

אז האירוע השנתי מתוכנן להתחיל בשמונה בערב שעון ג'מייקה, משמעות הדבר 1 בלילה שעון ישראל, כאשר אמני רוטס ואמנים ותיקים ינסו לתת שואו לקהל בפורטמור. בין המבטיחים להופיע לעת עתה אפשר למצוא את קפלטון שיופיע בחלק הראשון של הערב כאשר לקראת המעבר ליום חדש, או יותר נכון מעט אחרי (ב-2 בלילה עפ"י התכנון) אירועי הדאנסהול יחלו ולאחר מכן הקלאשים המוכרים.

וכאן מגיעה כמובן הביקורת הרבה שנשפכה כלפי הסטינג בשנים האחרונות ואף העמידה את קיומו בספק. המהדורה ה-30 ב-2013 הועברה בשידור ישיר ב-Pay Per View לראשונה בתפוצה בינלאומית ולשם כך נחתו בג'מייקה אמנים כמו סופר קאט שחזר להופיע וגם ווייקלף ג'אן, אך הקהל המקומי לא התרשם ומעדיף תרבות מקומית או מה שנקרא "גטו".

ביקורות רבות הושמעו כלפי מארגני הסטינג בניסיון להפוך את אותו למסחרי ובינלאומי, כאשר גם פרובוקציות חיוביות שפעם התקבלו באהדה כמו של די אנג'ל והופעה של סיזלה לא שיכנעו את המארגנים כי זה מה שהקהל המקומי רוצה. כלפי חוץ הטענה היא שזה לא הצטלם טוב, וכך גם נושא הקלאשים.

אחרי מתן האות לקיום הסטינג באופן רשמי, שווה לראות בתקופה הקרובה את תקופה הקהל המקומי בג'מייקה, את תגובת האמנים עצמם וההיענות שלהם לאתגר וכמובן לאתגר הקלאשים בפרט. להזכירכם, סיזלה הוזהר בשנה שעברה על מסרים של הומופוביה ואף הושעה מהסטינג וכמוהו ננזפה גם די אנג'ל. לחובבי התרבות הג'מייקנית על בוריה – היינו ממליצים להישאר מעודכנים.

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply