הרחק מאחור: למי מהאמנים הבאים מגיע לקבל יותר חשיפה?
22 במאי 2017  //  By:   //  ניו רוטס, רוטס רגאיי  //  No Comment

סינגר ג'יי עם קול מזהב, די-מייג'ור שר רק על אמת, לוטאן פאייה ייחודי והזרון צמח בכנסיות. בין כל אמני הדאנסהול יש מי שנשאר מאוכזב. אז עם מי אתם?

אז מי מהם ראוי לכבוד?

בעולם העכשווי הרבה יותר קל לקבל חשיפה. אם אתה אמן או סתם אחד שמחפש פרסום. אז גם תעשיית הרגאיי והדאנסהול שופעת בכאלו שזכו לנוע על הגל ולחלחל לתודעת הקהל. ומנגד, יש גם את מי שנשאר צנוע ומחוץ לראדר. למרות צ'ון שמצליח לגרור כותרות, הם עדיין לא מופיעים בפלייליסטים באופן קבוע וגם לא אצל אנשי הסאונד סיסטם.

לצד לא מעט שגורפים את כל הקופה, יש את מי שנשארו מאחור, או לפחות מרגישים ככה. אז הנה כמה שמות שאולי ראויים לקצת יותר. מוזמנים להכריע.

סינגר ג'יי
הקול נקי, היכולת הווקאלית מעוררת השראה ועדיין הוא לא תמיד בכותרות. סינגר ג'יי נולד בטאואר היל בקינגסטון והוא אחיינו של אמן הרגאיי הוותיק בוב אנדי. עומאר לאטיביודייר הקליט לראשונה כבר ב-1991 ואת הפריצה הראשונה לתודעה עשה בשנת 2000 עם הצ'ון "Hot Gal". מה שהקפיץ אותו גבוה יותר היה "Buss Your Gun" על ה-Buzz רידים של 2001. אשתקד חזר סינגר ג'יי חזק לתודעה אחרי היעלמות של שנים ארוכות. "Can't Stop Me Now" על ה-"Day Off" נוגן לא מעט בג'מייקה וברחבי העולם. סינגר ג'יי החל לעבוד בצמוד למקום מגוריו יחד עם הלייבל "Frenz For Real" וזכה להרבה יותר הערכה מבעבר.

לוטאן פאייה
הוא בן 41 ואולי בולט מיתר האמנים ברשימה אבל עדיין ישנה תחושה שלוטאן פאייה פחות מוערך ממה שמגיע לו. הוא צמח ככדורגלן בפרברי קינגסטון, בחר במוזיקה ופנה לזרם הראסטה. האמת בצ'ונים שלו הכניסה אותו לא מעט למצעדים ברדיו אבל ברחבות הדאנסים הוא לא מרבה להתנגן. את ההשראה קיבל מבוג'ו בנטון וצ'ונים כמו "Crystal Clear", "Don't Mek Your Mama Bawl" ושיתוף הפעולה עם לא מעט אמנים כמו כרוניקס, צז'ידק ואחרים השאירו חזק בתעשייה עד היום. אבל האם הוא מקבל את הבמה הראויה?

לוטאן פאייה, מקום גבוה יותר מגיע לו? (Kulani)

הזרון
הזרון קלארק הוא עוד שם פחות מוערך אבל אחד שמחזיק בקול משובח. האמן שצמח כזמר כנסיות במחוז הולדתו סנט ג'יימס כבר חווה קרוב ל-20 שנה בתעשייה. הוא הספיק לשחרר אלבום בכורה ב-2014 אחרי כמה צ'ונים שכן זכו להכרה ונוגנו לא מעט בתחנות רדיו בג'מייקה. "We Can Feel Alive" ובעיקר "Can't Come Between" היו גולת הכותרות. הקול המשובח של הזרון אמנם לא השכיל להשאיר אותו חזק במצעדים אבל אולי זה בגלל שהדאנסהול מקודם הרבה יותר מהרגאיי, לטענתו.

די-מייג'ור
עוד זמר שנכנס לקטגוריה הוא די-מייג'ור. קול יוצא דופן, שירים מלאי מסר והצלחות בודדות. דמיאן קודין שנולד לאם חד הורית בקינגסטון זכה לפרוץ כשהקליט לא מעט בלייבל האגדי פנטהאוס רקורדס וטיפח לעצמו מעגל חברים כמו ביזי סיגנל, אייג'נט סאסקו וכריס מרטין שמלווים אותו עד היום. רזומה הצ'ונים שלו כולל גם אלבום בכורה בשם. "Girl Of My Dreams" על ה-Heart & Soul רידים הוכיח כמה פוטנציאל יש בקול, אבל "Real Know Real" שהוקלט על ידי פנטהאוס סיפק את הסחורה. עוד אמן שלא זוכה לתמורה על הקול הייחודי שלו, בלא מעט מקרים.


אהבתם? תנו לנו לייק בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply