השעה 6:30 והרי החדשות
18 בנובמבר 2011  //  By:   //  אלבומים חדשים, דאנסהול, טיונים חדשים, רוטס רגאיי, רידימים חדשים  //  No Comment

 לצערו של אייקון הדאנסהול, וייבז קרטל, המשטרה כנראה לא תשחרר אותו בקרוב. קרטל שעומד למשפט בחשד למעורבות ברצח של שני בני אדם בתקופה האחרונה, נחשד במעורבות בחמישה מקרים נוספים, כך לפחות מדווחת התקשורת בג'מייקה ביממה האחרונה. האמן ששוהה כבר תקופה לא מעטה במעצר, צובר חשדות נוספים בידי בלשי המשטרה שכעת קושרים אותו גם בניסיון לפגוע בחברים מתעשיית המוזיקה והבידור. ועם זאת למרות מעצרו וכפי שכבר ראינו לא פעם בעת מעצר של אמן כזה או אחר, נהג קרטל באותה הדרך והוציא טיון על הרידים החדש של דון קורליאון Antique בשם Need Somebody שכבר זוכה להשמעות רבות ברחבי האי.

אמן דאנסהול נוסף ולוהט לא פחות, לפחות בשנתיים האחרונות, איי אוקטיין, מתכנן להוציא מיני אלבום בתחילת דצמבר. אוקטיין מתעתד לקרוא למיני אלבום "Striaght From The Heart", ובעקבות השם הססגוני הוא גם מכוון אותו לכל הקהלים ללא הבדלי מעמד או צבע, כך לפי דברו. באלבום ניתן יהיה למצוא הקלטות מהופעות שלו בארה"ב ובסיינט קיטס, נוסף על כמה הפתעות נוספות שמבטיח אוקטיין במיני אלבום הזה. שחרורו יהווה גורם נוסף לבחירתו זו השנה השנייה ברציפות לאמן השנה בג'מייקה.

מובאדו מתכונן לכריסמס והולך לשחרר טיון שהקליט בארה"ב יחד עם כוכב ההיפ הופ, אייקון. הסינגל יקרא On The top Of The Mountian ויצטרף למסע שיווק לאלבומו העתידי של ה"גולי גאד" שיכלול 14 טיונים.

ג'ון הולט, מגדולי אמני הרגאיי אי פעם מקבל הוקרה על כמעט חמישים שנות פעילות בתעשיית המוזיקה. באירוע ביתקיים בעוד שבוע, ב-26.11 ליתר דיוק, יזכה הולט לפרסי הוקרה, ולערב שכולו על טהרת שיריו, וביצועי א-קפלה (ללא ליווי). יוזם האירוע, דונובן קרטר, מטעם היכל התהילה של הרגאיי, אמר: "ג'ון הולט הוא אחד הפייבוריטים שלי. גדלתי על שיריו", והמשיך, "אני רוצה שהערב יהיה בסימ קצת אחר ושונה וייתן לדור הצעיר להוקיר את אמני הפאונד יישן הגדולים". הולט עצמו הגיב גם הוא על לכוונה לערוך לו ערב הוקרה, "אני מרגיש שמח וגאה. כל כך הרבה אמנים עשו למען המוזיקה הזאת ואם בחרו בי סימן שבאמת עשיתי משהו".

יבשת אפריקה מהווה יעד מבוקש עבור אמני הרגאיי בשנה האחרונה והמגמה בדרך להתעצם. לאחר שבשנות ה-80 זכתה היבשת שנקשרת לא פעם עם דת הרסטפארי ועם המון ליריקה מעולם הרגאיי, לביקורים של מלך הרגאיי, בוב מארלי, חלה עלייה במספר הבקשות של אמנים כאלו ואחרים להופיע ביבשת השחורה. סיזלה זכה להופיע בפני אלפים בגאנה וטען כי הוא "מרגיש בבית", וכעת תורם של רבים מאמני הרגאיי שממלאים את היומנים במופעים. מיסטר וגאס, מובאדו, קונשנס, קוקו טי, ברס האמונד, פאנטן מוג'ה ואפילו שמות פחות מוכרים כוואספ והזמרת דניק, זכו לחוות את אדמות רואנדה, קניה, אוגנדה ומדינות אחרות. הקשר המחייב בין היבשת לג'מייקה עצמה, מעניק משמעות לביטוי יבשת אם.

נעבור למוזיקה המתחדשת של הימים האחרונים ונפתח באידוניה הלוהט. אמן הדאנסהול לא מפסיק להפציץ להיטים לאחרונה ושניים כאלה יוצאים ביומיים האחרונים לרחבי האינטרנט. Middle Day וכמוהו 6:30, על שם רידים חדש שמוציא שותפו לשעבר של וייבז קרטל, המפיק טורי טוד. אכן שם מעט מוזר לטיון ורידים, אבל את השריפה שישאיר אחריו, לא בטוח שתרצו לעצור.

אם הזכרנו את קרטל מי שהולך ותופס את מקומו ככוכב של הגאזה סייד הוא ילד הפלא, פופקאן. לאחר ששחרר את הטיון Naughty Girl הוא גם מוציא וידאו קליפ מרשים לטיון שלו Clean.

אמן נוסף שמשחרר וידאו קליפ נייס לטיון חדש שלו הוא ג'י וויז העולה. האמן שפרץ לא מכבר עם הטיון Life שיחרר לפני יומיים את הקליפ לטיון שלוLife Sweet. כנראה שהחיים שלו אכן נמצאים במצב משופר מאותו טיון שורף משנת 2010.

רידים שיצא בימים האחרונים ע"י אולפני צ'ימני ונקרא Intensity, אוסף לתוכו כמה שמות מעניינים. באונטי קילה, איי אוקטיין, ביני מאן ואלפאנט מאן לצידם של אמנים די חדשים כאיינסטיין, איירה, קיידה ופאטקס.

ואם הזכרנו מקודם את אידוניה לבדו בביצוע לרידים 6:30 ניתן לכם לטעום מספר טיונים נוספים ממנו. ג'ה וינצ'י, קיפריץ' ונאבינו גם הם מבצעים עליו את מילותיהם.

About the Author :

Leave a reply