התפרצות: הכירו עוד כוכב עולה – די ראפשן
24 באוקטובר 2017  //  By:   //  אלבומים חדשים, אמנים חדשים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, ניו רוטס, ראיונות  //  No Comment

"רוצה להגיע למעמד של כבוד בתעשיה", "כל תעשיה קשה, הכל תלוי לאן אתה רוצה להגיע", "החלטות טובות יוצרות מוזיקה טובה". המחמאות ממייג'ור לייזר, הקריירה המתפתחת. ראיון עם כוח צעיר

"החלטות טובות יוצרות קריירה", די ראפשן

די ראפשן מכירים? זו לא עד התקפה מתפרצת בכדורסל, עוד כישרון עולה שהחליט לקחת את המוזיקה ברצינות והפך את זה לרצון לקריירה בג'מייקה וכמובן בעולם. יש לו קול מיוחד, כישרון והמון אמביציה להצליח. רומאריו וויר, ילד צעיר ומוכשר ממחוז סנט תומאס בג'מייקה פורץ דרך בימים אלו בג'מייקה עם סינגל בשם "Trodding Alone" ומספק ראיון על ההחלטה החשובה בחייו עד כה ומה יקרה מכאן והלאה.

די ראפשן, היית שחקן כדורגל ואפילו חשבת על זה כקריירה. מתי החלטת שמוזיקה זה מה שאתה רוצה לעשות?
"אפשר לומר שזה קרה ב-2015 ואז החלטתי שאני רוצה קריירה. המנהל שלי רוז'ה וויליאמס התקשר אליי מחו"ל ושאל: 'אתה רוצה לעשות קריירה'?. אמרתי לו כן, הוא חזר לג'מייקה ומאז השאר היסטוריה".

אתה עובד קשה כדי לשווק את הסינגל "Trodding Alone". הוא מושמע כמעט מדי לילה בקינגסטון בלא מעט דאנסים. כמה זה חשוב לתפוס את העין של האנשים בדרך הזו?
"מאז שהתחלתי להסתובב עם הצ'ון ולקדם אותו ברחבי האי אני מרגיש את הצמיחה כאמן. מתי שהג'מייקנים אוהבים צ'ון, כנראה שהעולם יאהב את זה".

התגובות לצ'ון הזה נהדרות, אפילו מייג'ור לייזר זכה להתלהב ממנו. איך אתה מרגיש עם זה?
"התגובות נהדרות אין ספק. היו פעמים שהופעתי עם הצ'ון ואנשים שרו מילה אחרי מילה, זו הרגשה גדולה. פעם היה אפילו מקרה שהייתי במקום שלא הוזמנתי להופיע שם ולא היה להם את הרידים ברקע ופשוט שרתי אקפלה ולמעלה מאלף איש שרו איתי את הצ'ון. זה היה מדהים".

רוצה תפקיד של כבוד בתעשיה

אתה אמן צעיר בתחילת הדרך. כמה חשוב לייצר מוזיקה, ליצור המשכיות. במה ההתמקדות שלך?
"המטרה הראשונה שלי כאמן צומח היא לתת למוזיקה שלי להיחשף לכמה שיותר אנשים ברחבי העולם. בג'מייקה ומחוץ לזה. כמו שאני אומר, רוצה להגיע למעמד מכובד בתעשיה. תמיד אמרו לי שיש לי קול נהדר, עכשיו המטרה זה להתפתח, להשתפר בכל יום קצת יותר".

אז איזה צ'ונים על הכוונת שלך?
"יש הרבה חומרים לאורך השנתיים האחרונות שחלק לא יצאו. כמובן שבמוקד אני מקדם עכשיו את 'Trodding Alone'. עשינו מיקסטייפ שאמור להשתחרר בכל רגע. יש לי צ'ון חדש שנקרא 'Life Changes' בהפקה של 'Kosequence' אבל בעקרון אני עובד על הרבה מוזיקה עם הלייבל שלי והמפיק שלי 'Elite Generations' ועוד הרבה מוזיקה תצא בקרוב. אולי נשחרר EP בשנה הבאה".

מנקודת המבט שלך, כאמן צעיר, כמה קשה התעשיה הזו ולהשתלב בה?
"מאוד קשה. אבל עם עבודה קשה, נחישות, מוזיקה טובה וגם נאמנות לאנשים שלך ולעצמך אני מאמין שאפשר להגיע לכל מקום שאתה רוצה. זה תלוי באמן עצמו ולאן הוא שואף להגיע. כל תעשיה בעולא היא קשה".

חלומות יש לך? ספר לנו.
"החלום שלי זה רק לעשות מוזיקה טובה למעריצים. הם יקחו אותי לאן שאני צריך להיות. החלטות טובות עושות מוזיקה טובה. כמו שציינתי – רוצה מקום של כבוד. אם נגיע להיות מועמד לגראמי ופרסים כאלה ואחרים זה יהיה נהדר".

ההחלטה ששינתה את החיים

אז איך שומרים על רלוונטיות בתעשיה הזו מכאן והלאה?
"רלוונטיות פחות חשובה לי. זה משתנה. המטרה שלי להאכיל ולספק לאנשים מוזיקה טובה ולעזור דרך זה למי שאפשר בעולם. ביג אפ לצוות שלי 'Elite Generations' ולמנהלת 'Manager Davila' ותודה גם לכל מי ששמע אותי בישראל ואהב את זה. שימשיכו לתמוך בי לארוך הקריירה".

אהבתם? תנו לנו לייק בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply