ונעבור למבזק
20 בינואר 2012  //  By:   //  אלבומים חדשים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, רוטס רגאיי, רידימים חדשים  //  No Comment

הפסטיבל של טוני רבל הבטיח וקיים, פרטוג'ה מייצר וייב אחר, רידימים מבטיחים יוצאים לאוויר. חדשות התקופה האחרונה ישירות אליכם

אחד מהאמנים של שנת אשתקד, פרוטוג'ה, מוציא סינגל ראשון ומעניין מתוך אלבום חדש שהוא עובד עליו. אלבומו הקודם, 7 Year Itch , שהיה גם אלבום הבכורה עבורו, ראה אור לאחר שבע שנות עבודה. האלבום הבא אמור לצאת עד הקיץ הקרוב וצפוי להיקרא 8 Year Affair. "אחרי העקיצה מגיעה פרשיית אהבים", כך טען האמן המוכשר בתגובה לשם המעניין שהוא מעניק לאלבומיו. בחזרה לסינגל שנקרא Who Dem A Program, גם הוא מופק בשיתוף המפיק המצוין, דון קורליאון, בן דודו של פרוטוג'ה, והשניים מבטיחים כפי שתשמעו כבר בסינגל הנוכחי, צליל מעט אחר ולא פחות מיוחד לאלבום המיועד. מילים יהיו שם, זה בטוח.

הפסטיבל השנתי של טוני רבל, "הגורילה", ה-Rebel Salute כפי שהוא מכונה, הציג השנה וייב נהדר ושורת אמנים מגוונת ומופלאה. דמיאן וסטיבן מארלי, קווין איפריקה, לוצ'יאנו, טארוס ריילי, רומיין וירגו וגם כוחות עולים כמו קאלי פי ולהקת הרוטס רגאיי הנהדרת, ראגינג פאייה, הציגו שורת הופעות מופלאות בזה אחר זה, שהותירו את לקהל המשולהב לרקוד, להנות ובעיקר לצפור בזמבורות.

חדשות מגיעות גם מהגזרה של בוג'ו בנטון, אך הפעם מדובר בבנו, מרקוס מיירי שקרוי על שם אביו מארק. הנער בן ה-17 החל לפתח קריירה של מפיק ופתח לייבל משלו בשם "מרקוס רקורדס". את ההשראה הוא כמובן שאב מאביו, "השפעה ניכרת הייתה לעובדה שגדלתי לצד אבא", הוא מצוטט בתקשורת בג'מייקה. בינתיים טיונים ראשונים פרי יצירתו יצאו לרחבי הרשת ובהם בלאק ריינו בטיון בשם "Why Life Nuh Sweet".

בגזרת הרידימים המבטיחים ראוי לציון הוא הרידים הנהדר, Real Reggae, בהפקת "פיי דיי מיוזיק". המון אמנים הקליטו עליו ובין הקולות האלו ניתן לציין את מובאדו יחד עם האמנית רייני סביל, ווין מארשל בשיתוף עם באונטי קילה, קפלטון, פנטאן מוג'אה, לוטאן פאייה, טפלון, גינג'ה,  גאפי ראנקס, אייארה וגם ברס בראון, אמן שכדאי לאמץ ולהכיר.

רידים נוסף ולוהט הוא Riva Stone. איי אוקטיין ומובאדו מככבים עליו.

אמן השנה, איי אוקטיין הלוהט, הוציא לאחרונה שני טיונים נוספים. האחד בשיתוף פעולה עם שאן דיזי העולה והשני עם הרבה משמעות וליריקס.

טארוס ריילי הוציא ממש אמש טיון חדש בשם Original Dancehall על רידים בשם Freedom Shines. וכיאה לאמן כל כך מיוחד, הקול שלו מאפשר לו להתאים גם לביט מעט יותר קצבי שמזכיר ימים יפים בשלהי שנות ה-80.

וגם רומיין וירגו מתחדש כשהפעם הוא בחר לסמפל את זמרת השנה בעולם המיינסטרים, אדל.

About the Author :

Leave a reply