זמן אש: מלחמת האזרחים של הרגאיי חוזרת?
15 באוקטובר 2016  //  By:   //  דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, יארד סטורם  //  No Comment

מובאדו מגובה בסוללת ראפרים וכישרונות, קרטל מחפה על פופקאן ולא מפחד. העימות שהבעיר את ג'מייקה על אמת, חוזר עם לא מעט צ'ונים ורצח בעיניים. הפרקים הקודמים ישוחזרו?

kartel-mavadoאתם מוכנים לזה שוב?

מלחמת האזרחים חוזרת? ב-2009 געשה ג'מייקה כולה כששני הכוכבים הכי בולטים בתעשיית הדאנסהול של העשורים האחרונים, וייבז קרטל ומובאדו יצאו לקרב מילולי שנגרר הרחק מחוץ לכתלי הבמה וגרר עימותים אלימים בג'מייקה כולה.

עכשיו, כשאנחנו ב-2016 יש ריחות של מלחמה חדשה-ישנה. נכון, קרטל כלוא באישום של רצח ולא יראה אוויר עולם בקרוב, מובאדו מגובה בסוללת ראפרים בעלי שם, אבל מבחינת מוזיקה הימים האחרונים, אולי השבועות האחרונים מבהירים: מלחמת "גאזה-גולי", שוב כאן.

זה החל בצ'ונים דווקא בין פופקאן למובאדו אבל קרטל החליט להפגין אהדה לבן טיפוחיו מהעבר. הצ'ון האחרון שלו "Step", מיועד כולו למובאדו. מי שיבחין ויבין את הליריקס יתקשה לפספס. מנגד, "Brawla" של ה"גולי גאד" הוא חץ ברור למי שמכנה את עצמו הוורלד בוס.

אז מה היה לנו בפרק הקודם בקצרה? תומכי "גאזה" מצד אחד, תומכי "גולי" מנגד. יש מי שכינו אותה "מלחמת האזרחים של הרגאיי". השניים שצמחו בתחילת העשור הקודם וטופחו על ידי באונטי קילה באליאלנס שלו, החלו ברמיזות לעימות כבר ב-2006, אבל ב-2009 פרץ העימות שהבעיר את ג'מייקה כולה.

מצד אחד פורטמור והאימפריה שהקים קרטל עם אמנים כמו פופקאן, ג'ה וינצ'י, בלא קריינו, שון סטורם ואחרים. עיר במעמד פועלים שסמוכה לקינגסטון. מנגד, "קסאבה פיס", שכונה או מספר רחובות בקינגסטון שאפשר לכנות אותם ככה. האש בערה, הצ'ונים זרמו בלי סוף, עד שהגיע השלום בהתערבות ראש ממשלת ג'מייקה של אז, ברוס גולדינג.

כן, אי אפשר להגדיר אחרת את ג'מייקה. המדינה היחידה שלוקחת עימותים מילוליים בין אמנים לאורח חיים של ממש. אז האם שוב ישבר הקרח? האם שוב יהיו לנו עימותים אלימיים בין תומכי המחנות? עוד מוקדם לדעת. מה שבטוח, כל חובבי הדאנסהול בכוננות. פופקאן ודמרקו כבר הביעו עמדה. ג'המיל הכוכב העולה בחר צד. אז מי עוד יצטרף למאבק?

אהבתם? תנו לנו לייק בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply