חתול רחוב: הקאמבקים של 2015
19 בדצמבר 2015  //  By:   //  דאנסהול, חדשות, טיונים חדשים  //  No Comment

הרחובות של ג'מייקה מכתיבים קצב, האמנים גוזרים קופונים. בלינג דוג זכה לעצב ריקוד שהפך להיט ענק. טנטו בלאקס חיכה את גולי בופ וקיבל עזרה מכריס מרטין. רוצים לדעת עוד? הכל כאן

AjiBounceעומדים בקצב? Aji Bounce

סלנג ולבוש זה חלש מהמרכיבים החשובים של הדאנסהול. המילים, הליריקס, ההייפ, וכמובן הריקוד שמתלווה. לעיתים קרובות זה גם מחזיר אמנים לתודעה – ככה זו ג'מייקה. לעיתים כמובן מקפיץ אותם קדימה כמו שקרה אשתקד עם גולי בופ והפריצה הסנסציונית שלו.

הרחוב הג'מייקה מכתיב המון – למעשה קובע קצב בכל הקשור לדאנסהול או למוזיקה כולה. שניים שנהנו מההייפ הזה ומצטרפים לסיכום השנה שלנו הם שני אמנים שקצת נעלמו מהראדר, ועכשיו עמוק מולו – בלינג דוג וטנטו בלאקס. סגנון שונה, אבל הייפ זה הייפ, לא?

בלינג דוג: הריקוד הלוהט של השנה?

ריקודים הם חלק חשוב בתעשיית הדאנסהול, בטח בג'מייקה עצמה. תשאלו את את דינג דונג, את שלי בלי ואחרים – הם מתפרנסים מזה.

בלינג דוג בתעשייה הזו לא מעט שנים. הוא התחנך אצל באונטי קילה כמו רבים אחרים, ונעלם מעט. לא ממש נעלם, התמקד בהפקות משובחות. אחת מהן – שלו עצמו – הולידה השנה את "Aji Bounce", להיט שהכה גלים ברחובות וברחבות וצירף אליו ריקוד נלווה.

לפניו הגיע גם "Kreech" ובלינג דוג חייך כל הדרך לסלקטורים בדאנסים. מאז הוא מתנגן לא מעט בג'מייקה, מפיקים רוצים להקליט אותו אפילו לרידים של רגאיי ומה שנותר? לשמור על זה, לפחות עבורו. ובכל זאת, בתור מפיק הוא גם לא רע.

גימיק או ליריקס

עוד צלע ששבה לפתע ממש לקראת סוף השנה הוא  טנטו בלאקס. ב-2010 היתה לו איזושהי חוויה בטופ, אבל ככה זה כשאתה מוציא סלנג שמיד מאומץ על ידי הרחוב. הסלנג הזה נקרא "Rich".

זה החל עם סינגל בשם "Real Rich" ממש בחודש שעבר, ונמשך בהייפ מסביב שגרר הזמנות לתוכנית "Onstage" וגם לסטינג (אולי מתוך הניסיון להעלות את ערכו היורד של האירוע). ממש לפני שבוע טנטו זכה לשחרר צ'ון המשך בשם "What's All Of Ma Name" בהפקה של לא אחר מאשר כריס מרטין.

הרחוב יקבע אם הוא שוב יעלם וייתכן מאוד שכן, אבל את הכסף של סוף השנה הוא יספור במדרגות.

לעוד עדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply