טארוס ריילי: "פשוט אוהב כל ז'אנר ברגאיי – זה המפתח"
18 בנובמבר 2013  //  By:   //  טיונים חדשים, ראיונות  //  2 Comments

אחרי שנה בה כבש גם את ה-BBC ("הרגשה אדירה") הוא מצא זמן לדבר: "חייב להיות אמיתי בכל צ'ון. אחד הגדולים? זו מחמאה גדולה. המטרה שלי לתת לעולם משהו איכותי"

Tarrus--Promo-Picאוהב כל דבר שקשור ברגאיי. טארוס ריילי (Jukeboxx Productions)

כרגיל בשנים האחרונות, עוד שנה מוצלחת עברה על טארוס ריילי, אחד האייקונים הגדולים בעולם הרגאיי של ימינו. ריילי בן ה-34 הצליח להשתחל עם הצ'ון שלו "Gimme Likkle One Drop" מסוף השנה החולפת, לקדמת המצעדים בג'מייקה ומחוצה לה. הצ'ון הזה עשה את העבודה והושמע באופן קבוע בתחנת המוזיקה של ה-BBC באנגליה, ולא מדובר בתחנת המוזיקה השחורה שלה אלא בפלייליסט הקבוע. "פשוט הרגשתי אדיר עם זה", מציין ריילי.

כמובן שלא רק זה מה שהפך את השנה הזו למוצלחת. בשנה בה הרגאיי זוכה לתחייה עם דור אמנים צעיר, ריילי נחשב לאחד הוותיקים שסימלו את התחייה הזו, אך אחרי שהוכיח לא פעם שיש לו את זה על כל ביט וכל ז'אנר בתוך המכלול של הרגאיי, בין אם זה רוטס, ONE DROP  או דאנסהול, הוא עצמו לא ממש אוהב את ההשוואות הללו והמלחמות בין הז'אנרים ופשוט אוהב לעשות מוזיקה. עם אלבום חדש בדרך אחרי האלבום המופתי "Meacoustic" ב-2012, הוא ממשיך לייצב מעמדו בקדמת אמני הרגאיי הגדולים אולי אפילו של כל הזמנים. ריילי מצא זמן בתוך הלו"ז העמוס שלו והעניק ראיון לקאבום על כל התעשייה העמוסה, ועל מה שהוא רוצה לייצג בה וכמובן על העתיד שלו.

טארוס, זה נראה כאילו כל מילה, כל צ'ון שיוצא לך הוא משהו אמיתי מהלב שלך? זה גם משהו שהופך אותך לאמן גדול ומיוחד, אולי אחד הגדולים כיום? "יא מאן! זה צ'ונים שמדברים על החיים, על חוויות. אהבה, היסטוריה, תרבות וכמובן מערכת היחסים שלנו עם האל. זה חייב להיות אמיתי, לא? לגבי זה שאני נחשב לאחד הגדולים? זו מחמאה גדולה, אני למעשה עובד על להיות כזה".

המעורבות שלך בצ'ונים מתבטאת גם בהפקה של הקליפים? "ברוב הפעמים כן, לגמרי".

הלהיט הגדול של בשנה האחרונה "Gimme Likkle One Drop", הוא בעצם הכרזה שהרגאיי מיוזיק כאן? "זו לא בדיוק הכוונה. זה כדי לעודד את המעורבים, סלקטורים, סאונד סיסטמים ולמעשה כל מי שמנגן את המוזיקה הזו, להמשיך ולעשות את זה".

אחרי האלבום האקוסטי האדיר שלך, על מה אתה עובד בימים אלו? ולמה בעצם הלכת לכיוון של אלבום שונה, אקוסטי? "ראשית, רציתי שאנשים יקבלו את הצד הזה של המוזיקה. שיקבלו את המילים והמלודיה בצורה שונה. עכשיו? אני כרגיל עובד על מוזיקה ועל אלבום חדש שבדרך".

תסביר רגע. איך אתה מסוגל לשיר על כל ביט, כל סגנון מרוטס רגאיי ועד לדאנסהול? "זה מצחיק. אבל אני פשוט אוהב את כל הסגנונות, כל הז'אנרים ויכול לגעת בכל אחד מהם – זה הסוד".

איך אתה מתייחס לתחייה של הרגאיי, לדור הצעיר של האמנים שהחזירו את הרגאיי לחיים? "אני בעד כל דבר שקשור לרגאיי ולא משנה מהו. נותן ביג אפ לכל מי שמתעסק בזה אם ברמה מקומית בג'מייקה ואם ברמה בינלאומית".

אם כבר בינלאומי. לאחרונה חזרת מטור באירופה, איך אתה מקבל את החוויה שם? "אני אוהב את הקהל באירופה, הם אלו שהופכים את ההופעות לגדולות. בג'מייקה, זה המולדת של הרגאיי הוייב שונה אבל הוא פשוט עצום, אדיר".

בתור בן לאמן רגאיי מפורסם, ג'ימי ריילי, ספר לנו על ההשפעה של אביך על הקריירה שלך. "הוא הראשון שהדריך אותי באופן מקצועי על המוסיקה. למעשה גדלתי בין הופעות לסטודיו, אולפנים. אנחנו תמיד עובדים ביחד ונעבוד יחד".

Tarrus--Promo-Pic-2

"דוחף ונותן ביג אפ לכל ז'אנר". טארוס ריילי (Jukeboxx Productions)

מה הדבר הכי חשוב שאתה מנסה להעביר לאנשים? "מוזיקה איכותית. אני הגעתי לעולם כדי להעניק את זה לאנשים, להקל על הלחץ היומיומי. לפעמים אפשר ללמוד מזה משהו, אבל תמיד אפשר פשוט ליהנות".

לעוד צ'ונים, רידימים, ראיונות, חדשות ועידכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

About the Author :

2 Comments to “טארוס ריילי: "פשוט אוהב כל ז'אנר ברגאיי – זה המפתח"”

Leave a reply