טופס שחרור: עולם הרגאיי בהפצצה של אלבומים חדשים
5 בפברואר 2013  //  By:   //  אלבומים חדשים, אמנים חדשים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, ניו רוטס, רוטס רגאיי  //  No Comment

עולם הרגאיי החל את השנה הנוכחית בגל של הוצאת אלבומים. פרדי מקגרגור משלב ידיים ומתחדש, ג'וניור קלי רוקד סלסה, פרוטוג'ה מבטיח המון בחסות קורליאון וגם ג'ה ניין בשלבי סיום. ולמי אמורים לחכות חובבי הדאנסהול?

יעשו את 2013? עטיפות האלבומים החדשים

2013 בקושי החלה, בגזרת הרידימים טרם ספרנו להיט כובש שירוץ לאורך תקופה, אבל בעולם האלבומים חלה פתיחת שנה מעודדות ואפשר לומר גם מטורפת. רבים מהאמנים שוקדים בימים אלו על אלבומים חדשים, לחלקם יהיו אלו אלבומי בכורה. יש כאלו שכבר מטיילים ברחבי החנויות וגם בעולם הוירטואלי. אז ניסינו לעשות קצת סדר

Freddie Mcgregor – Equal Rights
אגדת הרגאיי הוותיקה פרדי מקגרגור עם אלבומו ה-36 במספר העונה לשם Equal Rights. המייסד של הלייבל Big Ship, עליו מתפקד היום בעיקר בנו סטיבן (די ג'יניוס) מקגרגור, חוזר להוציא אלבומים בתפוצה עולמית, אחרי שאשתקד עשה זאת רק לקהל ביפן.

האלבום כולל כמה גירסאות מעניינות ובהם קאבר לשיר Let it Be Me של להקת הביטלס, אותו הוא מבצע יחד עם הזמרת איתנה. כמו כן, יש גם שילוב עם גאפי ראנקס אותו כינה לאחרונה מקגרגור: "אחד הכישרונות הגדולים שיצאו מהרגאיי בבריטניה".

את האלבום שכבר יצא לחנויות ניתן לרכוש גם באייטונס.

Junior Kelly – Piece Of The Pie
אחרי שלוש שנים גם ג'וניור קלי חוזר להוציא אלבומים. האלבום העשירי במספר שלו כולל 15 טיונים שבחלקם אפשר לשמוע מקצב מעט אחר שמזכיר אפילו את הסלסה. יש גם נגיעות של היפ הופ וכמובן של רגאיי ודאנסהול.

קלי הקליט חלק נכבד מהאלבום באולפני ה-Tuff Gong של בוב מארלי, בקינגסטון, אך עבד במקביל גם עם מפיקים אירופאים והטיונים מכוונים לעוד שווקים מחוץ לגבולותיה של ג'מייקה. האלבום עצמו ייצא לאוויר העולם ממש בסוף חודש פברואר.

Protoje – The 8 Year Affair
שנתיים אחרי אלבום הבכורה שלו The 7 Year Itch עתיד לשחרר ממש בקרוב אחד מהאמנים העולים בעולם הרגאיי מיוזיק, פרוטוג'ה את אלבומו השני. האמן שמשתף פעולה לאורך השם עם בן דודו ואחד המפיקים הידועים בעולם הרגאיי, דון קורליאון, יצר אלבום שמספק ציפיות רבות עם טיונים כמו Kingston Be Wise, This Is Not A Marijuana Song ויחד איתם עוד 11 טיונים כולל שילוב עם רומיין וירגו.

פרוטוג'ה נמנה על הזרם ההולך ומתפתח שכולל את אמנים צעירים ומוכשרים ככרוניקס (כבר היום זוכה להשוואות לפטר טוש ודניס בראון), קבאקה פיראמיד וג'ה ניין. הקול נשאר אותו דבר בייחוד שלו, אבל המקצבים מעט שונים אחרי עיבודים של קורליאון וניסיון לאתגר משהו את הקהל.

Jah 9 – New Name
בדומה לפרוטוג'ה גם ג'ה ניין משתייכת לזרם העולה ביארד הג'מייקני שמחזיר את מוזיקת הרגאיי השורשית לחיים. האלבום החדש שלה שיהיה גם אלבום הבכורה, New Name נושא את שמו של טיון הנושא.

הזמרת המוכשרת עובדת בצמוד לרורי מסטון לאב ויחד עימו מופקים כמעט כל הטיונים שיכללו בעולם כאשר האחרון ביניהם Jungle, זכה לביקורות חיוביות מאוד. ג'ה ניין לוקחת במסרים שלה את תרבות הראסטה ואת זרם הראספארי עמוק מאוד כאשר אפשר להבחין בכך כמעט בכל המילים. עם זאת, ההתחברות העמוקה שלה לדת, יוצרת המון ציפייה והחומרים עד כה ממש לא מאכזבים.

וזה רק הסיפתח…
בגזרת האלבומים זה לא הסוף ונדמה כי צפויה לחובבי הרגאיי והדאנסהול שנה מלאה באלבומים. ג'יפשאן עובד בימים אלו על אלבום חדש שעתיד לצאת בחודשים הקרובים, מורגן הריטייג' אחרי הקאמבק גם כן צפויים לאלבום חדש לקראת אפריל, גם אלבורוזי עתיד להיכנס לרשימה הזו. חובבי הדאנסהול לא יישארו מקופחים כי גם פופקאן מקדיש את החלק הראשון של 2013 לקדם את אלבום הבכורה שלו. אז איך אומרים? תבלו.

גם הוא יפנק אתכם באלבום בקרוב. פופקאן (Khoolray)

About the Author :

Leave a reply