טפלון: "אוכיח שהרגאיי השפיע על המון סגנונות מוזיקליים"
7 במאי 2014  //  By:   //  אלבומים חדשים, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, כללי, ניו רוטס, ראיונות, רוטס רגאיי  //  No Comment

הוא מוקף בלייבל אישי וצוות תומך, מוציא לא מעט צ'ונים, אלבום בדרך והרבה קליפים: "המוזיקה זה משהו דינמי ואינסופי זה היופי שבה". וגם: המנהל שנרצח לאחרונה והשילוב עם המשפחה. ראיון חם

Teflonקליפים, משפחה וקריירה. טפלון

כמות אמני הרגאיי והדאנסהול בג'מייקה היא מספר בלתי נתפס. בכל התעשייה הענפה הזו מנסה כל אחד למצוא את המקום שלו, את הצ'ון שיחדור ללב הקהל ואם אפשר גם יצליח להיכנס לצמרת המצעדים. יש גם את אלו שמספקים עקביות, מגיעים להופיע בחו"ל וצוברים שם לאורך השנים.

אחד מאותם קולות מיוחדים של העשור האחרון הוא טפלון, אמן שנמנה על זרם הראסטה ובראיון לקאבום אפשר להבין על הקשר האדוק וההיאחזות באמונה. בין לבין הוא מספר על הקריירה, הריבוי בקליפים לאחרונה וגם על האובדן של מנהל ההופעות שלו שנרצח בקינגסטון בחודש החולף.

טפלון, לאחרונה אנחנו רואים המון צ'ונים שלך שיוצאים גם כקליפים. ביניהם בחרת יחד עם קפלטון לעשות קליפ ל-"Same Struggle", צ'ון בן יותר משנתיים. מה הסיבה שהחלטתם להוציא קליפ דווקא עכשיו?
"המוזיקה היא דינמית וזה היופי האינסופי שבה. הרגשתי שזה הזמן להוסיף אלמנט חזותי לצ'ון שהוא מלא מסר והשפעה גם ברמה העולמית".

בימים אלו אתה עובד על אלבום. הבנו שיש שם אלמנטים של דאבסטפ. אתה מנסה לחדור לעוד שווקים שיכירו את המוזיקה שלך?
"אני בדיוק בתהליכי סיום של אלבום חדש בשם, "New Dimension" שמגיע על מנת להראות למעריצים שלי ברחבי העולם את ההשפעה של הרגאיי על ז'אנרים שונים במוזיקה. במקביל אני משחרר גירסאות של צ'ונים שמשולבות עם דאנסהול. אפשר לומר שיצאו שני אלבומים, האחד מיועד לכלל המעריצים, את הדאבסטפ אמקד יותר באירופה".

נתת הופעה מעולה ברבל סאלוט, לפחות לפי הביקורות. איך אתה מסכם את החוויה?
"אם להיות כנה, מי שעוקב אחרי לא הופתע. אני ידוע כפרפורמר. מה שכן עשיתי היה אפקטים וטכנולוגיות על הבמה כמו אש במהלך ההופעה וזה כדי להראות למי שמזמין אמנים לפסטיבלים שאני נותן תמורה לכסף. זה היה סוג של הצהרה שלמדתי מפסטיבלים בעבר".

אתה מוקף בקבוצה שדואגת לך לכל מה שצריך אמן כולל לייבל משלך. זו הדרך שכל אמן צריך לנהוג לדעתך?
"כן, בורא עולם בירך אותי עם צוות גדול מסביבי. זה מאפשר לי לעסוק בכל האספקים של המוזיקה ולשאר הצוות להתעסק ביתר הדברים שהביזנס כולל. הייתי מציע לכל אמן להיות מוקף בקבוצה כמו שאני מוקף ב-TeamTeflon, בייחוד ששני הצדדים רוצים באותה הצלחה של המותג".

אתה עובד עם אמנים צעירים בלייבל שלך? נותן להם עצות?
"מאז ומתמיד נתתי השראה לאמנים צעירים לפני שהם הופכים לכוכבים, למרות שאני לא מכנה אותם ככה. כיום יש אצלי בלייבל את ג'ה בלאנס, הדבר הגדול הבא שהעולם יראה. אני ידוע בעזרה ובהשפעה שלי, זה מאפיין אותי ואת הלייבל".

מלבד שירה, אתה עושה גם הפקה בלייבל שלך?
"כן. בעיקר מעורב במיקסים ובהפקה יחד עם איש הסאונד שלי כדי להבטיח שהתוצרת תהיה כמו שצריך".

לאחרונה מנהל ההופעות שלך נרצח בקינגסטון. איך זה משפיע על הקריירה שלך ועלייך באופן אישי?
"ריקרדו 'Blackman' רואו היה חבר אמיתי שהקדיש את עצמו עבורי. הוא יחסר לנו מאוד, זו אבידה גדולה. הוא היה יד ימיני ודאג בכל יום למותג של טפלון והיה אחת ההשראות שלי במה שאני עושה מדי יום. המוות שלו הגיע בתקופה שבה המותג שלי נמצא בנקודת מפנה, וזה ימשיך ללוות אותי לאורך העבודה".

Teflon-1טפלון. איבד חבר קרוב

כשרואים אמנים צעירים רבים מקבלים הכרה ומצליחים זו הופך מבחינתך את הזירה לקשה יותר כדי להישאר רלוונטי?
"זו הסביבה שלנו בג'מייקה, סביבה מוזיקלית, שבה החזק שורד. ככה שבתור אמן אני לא יכול להיות שאנן וחייב להישאר רלוונטי תמיד ולהאמין בזה. ככה הייתי החל מגיל 17 שפרצתי ככוכב".

יש לך שאיפות לשיתופי פעולה עם אמנים צעירים או ותיקים?
"זכיתי לעבוד עם אמנים גדולים ברגאיי ולאחרונה גם הקלטתי עם ריק רוס צ'ון היפ הופ. בלייבל שלי אנחנו מקבלים הרבה בקשות ממפיקי גראמי לעבוד עם אמנים בינלאומיים ככה שזה רק עניין של זמן".

איך אתה משלב בין חיי המשפחה לקריירה? בכל זאת, יש לך שלוש בנות, זה לא לוקח לך מהזמן?
"ג'ה בירך אותי בצוות שמבין לליבי ויודע שהילדות שלי הן חלק חשוב וקרוב לליבי והן אלו שמרימות אותי כשאני למטה. תזמון הוא חלק גדול בלהיות אמן, ככה כשאני בהופעות ומחוץ ליארד הקשר נשמר חזק בטלפון, אבל אני מפנה הרבה זמן לבנות שלי. גם האמהות שלהן בקשר טוב מאוד איתי, ככה שהן גורמות לקשר עם הבנות להיות אקטיבי מאוד".

לסיכום, איפה נוכל למצוא אותך השנה?
"בכל מקום שירצו לראות אותו. אהיה באנגליה ב-3 הופעות ממש בקרוב בין ה-10 ל-20 במאי. אשמח להגיע להופעה בישראל, אל תהססו לפנות אליי בכתובת המייל – Teamteflon1@gmail.com. כמובן גם בטוויטר ובפייסבוק".

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועידכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

 

 

About the Author :

Leave a reply