ירעידו את האי: האמנים שיפרצו ב-2015
5 בדצמבר 2014  //  By:   //  אמנים חדשים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, יארד סטורם, ניו רוטס, רוטס רגאיי, שולחן הניתוחים  //  2 Comments

אין גבול לכשרון: כשיש אלפי אמנים באי קטן זו התוצאה, אז ניסינו לעשות לכם סדר בפוטנציאל לקראת 2015. האחד אחיין של בוג'ו, השני ידע עם מי לעבוד, השלישי בן טיפוחים של קבאקה ויש עוד כמה. תפתחו פנקס – אלו האמנים שייכנסו לתודעה בעתיד הקרוב

Artists-2015ברייקה, דלטון האריס, קורו פאייה, IQ, גאזה מקסוול וגראמה זון. האחריות עליהם

בג'מייקה כמו בג'מייקה כמות האמנים היא פשוט עצומה, יש שמגדירים אותה באלפים. הסיבה הזו גורמת למספרים בלתי רגילים כמובן של אמנים שפורצים מדי כמה חודשים ומסמנים "וי" בקריירה מתהווה או שמע אולי הם תופעה חולפת או גימיק (אפשר לציין את "גולי בופ" או "קאנצ'רי מאן" – אמן/גימיק שמטריף את ג'מייקה בימים אלו ממש).

הכרנו לכם רשימת אמנים שעשתה זאת ב-2014 ונמצאת כבר בנקודת זינוק אמיתית לקריירה שלהם, אז החלטנו להמשיך במסע ולהכיר לכם כמה שמות פוטנציאליים שכבר פועלים בתעשייה הענפה ועשויים להיות "הפורצים" של 2015.

חלקם הם בני טיפוחים לאמנים שהם בעצמם פרצו לא מזמן, חלקם עושים זאת בלייבלים הנכונים עבורם וחלקם פשוט יודעים לעשות את זה נכון. יוצאים לדרך, מוכנים?

בנסיל – Bencil
טרנס ווילסון מוכר בתעשיית המוזיקה בשנה האחרונה כבנסיל או שבצוותא עם המילה "Clickstar". היוט הצעיר שצמח במחוז פורטלנד החל כמו רבים אחרים בג'מייקה, להתעסק בשירה ובמוזיקה בתקופת התיכון, אך 2014 בהחלט הייתה שנה שבה חדר לתודעה של הג'מייקנים אם זה ברחובות ואם זה בתחנות הרדיו. הצ'ון "Kartel Soon Touch Road" כמובן שזיכה אותו ביותר הכרה בעיקר בגלל המילים וההשפעה של וייבז קרטל. היו לו גם את "Life Hard" ואת "High" שהותירו חותם מעניין ויחד עימם עוד צ'ונים שמכריחים את בנסיל עצמו לייצר מוזיקה טובה ב-2015.

גראמה זון – Gramma Zone
עוד יוט שעשה צעדים מעניינים ב-2014 כדי לתפוס כמה רגעי תהילה הוא מיגל ריד, גראמה זון בשבילכם. כבר בתחילת 2014 הוא עשה את זה עם "Fall In Love" על ה-"Devotion Riddim" המוצלח של "Notnice", בהמשך הוא עשה את זה עם עוד לייבל מוכר "בלאקספיידה" עם "Call In Sick" והמשיך במלאכה כשהקליט לאחרונה ל-UIM את הצ'ון "Hot" על הרידים האחרון מבית היוצר של אנג'ו בלאקס הגאון, "Ebola". לפעמים צריך רק להקליט על הרידימים הנכונים או לעבוד עם הלייבלים שייתנו את הפוש הנכון. גראמה זון כבר סימנתם?

ברייקה – Bryka
יש את אלו שמקליטים על רידימים נכונים ויש את אלו שמקליטים עם ייחוס משפחתי נכון. הוא האחיין של בוג'ו ו-2014 הייתה שנה מצוינת עבורו. דניאל רוז, או הרבה יותר נכון לקרוא לו כמובן ברייקה, מקליט המון בסטודיו של בוג'ו בנטון, עובד בצוותא עם הבן והמפיק, מרקוס וזכה לשתף פעולה לא מעט עם איי אוקטיין, כעוד אמן שמקליט לא מעט באותו הסטודיו כמו גם עוד יוט שכבר הכרנו לכם לא מעט, מלוקוונס. לברייקה יש רפטואר מלא ב-2014, אנחנו נציין את "Money" עם איי אוקטיין ואת "Violate" על הרידים הכי חמים בג'מייקה בימים אלו, "Wul Dem Again", צ'ון שזכה לראשון שמספק וידאו על הרידים. אם אוקטיין מזכיר אותו כמעט בכל צ'ון שלו, מי אנחנו שנחשוב אחרת?

צ'יילנדו – Chilando
"צ'יל" נחשב בעיני רבים ליוט נחמד ומוכשר ביותר. הוא כבר בן 25 והעובדה שגר במונטיגו ביי ולא בקינגסטון מונעת ממנו אולי להגיע יותר לאולפנים בעיר הגדולה ובירת המוזיקה בג'מייקה ועדיין הוא מסומן כאחד הכוחות העולים לקראת 2015 בג'מייקה. הוא נשאר אולי מעט מאחור בתחילת השנה הנוכחית אבל נתן הפצצה כבדה לקראת סיומה עם הקלטות על כל הרידימים החמים. את "Try Diss" הוא שמר ל-"Elastic Riddim", את "Stay Inna Your Lane" הוא ביצע על "Wul Dem Again" ואת "Life Too Short" הוא הקדיש ל-"Happy Hour" השמח של Chimney Records. צ'יילנדו – עוד שם שחובה לסמן.

דלטון האריס – Dalton Harris
הפרויקט העולה של אחד הלייבלים הכי מוצלחים בהיסטוריית המוזיקה בג'מייקה, "פנטהאוס רקורדס". דלטון האריס בן ה-20 פרץ ב-2010 בתחרות הכישרונות "Rising Star", המקבילה של "כוכב נולד" בג'מייקה וזו שממנה הגיעו אלינו כריס מרטין ורומיין וירגו. האריס הוא אחד הקולות המיוחדים והעולים בסצנת הרגאיי וכזה שכדאי לבדוק בקרב חובבי הארלי מיוזיק. הוא גדל למשפחה ענייה ולמרות שזכה במיליון דולרים ג'מייקנים באותה תחרות, האריס בעיקר נהנה מהתמיכה של דונובן ג'רמיין ופנטהאוס שלו. את "Pauper" על ה-"Baby Mother" רידים שמעו לא מעט ביארד ב-2013, ו-2015 אמורה להיות השנה בה האריס יספק לעולם אלבום בכורה.

גאזה מקסוול – Gaza Maxwell
אחרי שעשינו הפסקה לאמן רגאיי, חוזרים לדאנסהול. הוא פעיל בתעשייה כבר מ-2009, עבד לא מעט במחנה של וייבז קרטל הכלוא ומשם גם מגיע השם "Gaza". מקסוול לאוסון הוא בהחלט אמן מרתק בסצנת הדאנסהול של 2014 שאם יעבוד נכון גם יגיע רחוק בהמשך. את 2014 הוא שרף בעיקר ברחובות עם "Streets A Talk" (צ'ון מחווה לוורלד בוס עצמו), ולאחרונה חשף גם את "Mama" שהצליח לשבות כמה לבבות בג'מייקה. הוא עבד בצמוד ל-Frassout Family אבל כיום מפלס דרכו לבד בתקווה להמשיך "לתת בראש". עם שם של כדורגלן אולי זה ישחק תפקיד משמעותי בקריירה הנבנית שלו.

קורו פאייה – Koro Fyah
יש כאלו עם ייחוס משפחתי, יש כאלה שעובדים הלייבלים הנכונים ויש כאלו שמקבלים גב מהאמנים הנכונים. חזרנו לרגאיי, ולקורו פאייה, היוט העולה של ה-"Bebble Rock", אמן שעובד צמוד לקבאקה פיראמיד בלייבל שלו ואף קבאקה הוא זה שהפיק לו את "New Day" שנחשף ממש לאחרונה. עם התמיכה הנכונה והרבה יותר מוזיקה ב-2015 גם קורו פאייה ידבר בעתיד הלא רחוק.

איי קיו – IQ
אם באמנים צעירים שמקדמים כבר את הדור הבא עסקנו, אז גם IQ הוא בן לאותה משפחה. הוא במחנה של ג'ה וינצ'י ונחשב לבן טיפוחיו יחד כשמי שמנהל את שניהם הוא אותו מנהל מ-Tripledose Production. IQ ווינצ'י שחררו לאחרונה צ'ון שכבר נחשף ב-2012 בשם "Weh We Ago Do" אבל הכיוון העתידי הוא הרבה מוזיקה שתבנה אותו. ולפי מה שאמר לקאבום: "Outclear מובמנד לא עוצרים". אם אתם בצד של ג'ה וינצ'י, תסמנו כמובן.

כפי שאתם רואים רשימת האמנים לא ממש נגמרת, יש עוד לא מעט שמות שיכולנו להוסיף לרשימה כמו OC הפרויקט העולה של די ג'יניוס והביג שיפ, או ורשון שכבר הספיק לעשות לא מעט "צרות" ב-2014 בג'מייקה, אבל כל אלו שידעו עם מי לעבוד, או למי להתחבר, הם כבר אצלנו בפנקס. תשארו מעודכנים.

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

About the Author :

2 Comments to “ירעידו את האי: האמנים שיפרצו ב-2015”

Leave a reply