כשעבר ועתיד נפגשים: כרוניקס וביזי לא שוכחים את המקורות
12 בינואר 2015  //  By:   //  חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, יארד סטורם, ניו רוטס, רוטס רגאיי  //  No Comment

 לא להביט אחורה? תחשבו שנית. Inner Circle לא שוכחים את ג'ייקוב מילר ומחדשים את "Tenement Yard" עם הקול הכי חם בתעשיית הרגאיי – כרוניקס: "אין דרך יותר טובה מזו". וגם: ביזי עושה עוד פעם כבוד לאגדות עבר. על מוזיקה שלא עוצרת לעולם

chronixx_innercircle-tenementyardכרוניקס ו-Inner Circle. כשעבר ועתיד נפגשים

קאברים לא קורים רק בתעשיית הרגאיי. לבטח שמעתם חידושים לשירים אהובים ומוכרים ולפעמים תפסתם את הראש ואמרתם: "מה זה לעזאזל?", ומנגד, בטח התלהבתם מקאברים מסויימים. אז כן, גם ברגאיי זה קורה ולא מעט. כשלוקחים את העתיד של המוזיקה ומפגישים אותו עם העבר – לפעמים זה נראה מבטיח.

אמן הרגאיי הכי מבטיח בתעשייה, כרוניקס, שבה את ליבם של אנשי "Inner Circle" הוותיקה וביחד ממש לאחרונה הם שיחררו את הפרוייקט החדש, קאבר לצ'ון שלעולם לא יישכח, "Tenement Yard", צ'ון שהביצוע המקורי שלו יחד עם ג'ייקוב מילר המנוח הותיר חותם לאורך היסטוריה שלמה.

מילר המנוח שהלך לעולמו ב-1980, והלהקה הוותיקה הקליטו את הצ'ון כמחאה מבדרת על המחסור בפרטיות ב"ביג יארדס" בג'מייקה והצ'ון שהוקלט ב-1975 שמר על הגחלת לאורך יותר משלושה עשורים.

כרוניקס שנמנה ע"י רבים כעתיד של התעשייה, יש המכנים אותו "בוב מארלי החדש", זכה להקליט מחדש את הצ'ון עם הלהקה במקום מושבה בעשורים האחרונים, מיאמי בפלורידה. "רצינו שחובבי הרגאיי שלא זכו להכיר את ג'ייקוב מילר, ילמדו אותו ויוכלו לבוא במגע עם המורשת שלו, ואין דרך טובה יותר מאחד האמנים המבטיחים בתעשייה כדי לעשות זאת", ציין רוג'ר לואיס, המייסד והגיטריסט הוותיק של הלהקה. Inner Circle צפויים לחנוך את הצ'ון באופן רשמי ממש בסוף השבוע הקרוב בפסטיבל השנתי של טוני רבל, "Rebel Salute" במחוז סנט אן בג'מייקה. Inner Circle לעומת זאת לא עוצרת כאן וצפוייה לשחרר בקרוב עוד פרוייקטים שהוקלטו עם איי אוקטיין, קאגו והמפיק דון קורליאון (שחי במיאמי גם כן).

במקביל, לא רק הלהקה הוותיקה הזו עושה כבוד לעבר ומחברת אותו עם ההווה. רק לאחרונה, רגע לפני חג המולד, ביזי סיגנל הספיק לבצע קאברים לאיק א-מאוס ו-"Christman A Come" שלו, ובמקביל גם להאלף פיינט הוותיק וה-"Greetings" המוכר שלו. במקרה של ביזי זה מגיע מתוך מחווה לאמני העבר בתוספת קליפ מיוחד שיצא ממש לפני תקופת הכריסמס בג'מייקה. אז אולי אומרים לא להביט לאחור, אבל במקרה הזה העבר שומר על העתיד, לא?

לדף הפייסבוק של יארד סטורם

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply